cate zile iti intarzie ciclul,in cazul in care esti insarcinata?

  •  
    • 0 mesaje
    6 Mar 2008, 16:25
    68 71
    cate zile iti intarzie ciclul,in cazul in care esti insarcinata?
  •  
    • 0 mesaje
    6 Mar 2008, 16:27
    11 19
    Pai daca esti insarcinata, nu-ti mai vine pana ce nasti......................................
  •  
    • 0 mesaje
    6 Mar 2008, 16:31
    5 8
    daca nu ti-a intarziat o sapt, doua sau mai mult, te duci la doctor sau faci un test acasa si daca esti insarcinata nu o sa iti mai vina decat dupa ce nasti.
  •  
    • 366 mesaje
    6 Mar 2008, 16:37
    19 11
    In cazuri de dereglare poate sa intarzie pana la o saptamana,in caz de sarcina testul se face aprox.la 2 saptamani,din analiza de sange cred ca iese mai repede.IN cazuri normale ciclul dispare pe timpul sarcinii(cazuri deosebit de rare sa vina in prima luna ciclu peste sarcina)iar dupa nastere "apare"ciclu normal si periada cea de lauzie de 6 saptamani(contact sexual nerecomandat)dupa care merge totul la normal.
  •  
    • 3 mesaje
    6 Mar 2008, 16:39
    4 2
    menstruatia iti poate intarzia pana la 8 zile din cauza si a altor probleme dar posibil sa se fi instalat sarcina la tine cel mai bine este sa faci un test de sarcina care iti va arata cu siguranta la 8 zile de la o sarcina instalata si dupa aceea tu stii cel mai bine ce ai de facut iti doresc succes
  •  
    • 1 mesaje
    6 Mar 2008, 17:58
    11 4
    daca vrei sa afli daca esti insarcinata ia un test barza de la farmacie
  •  
    • 4 mesaje
    6 Mar 2008, 18:07
    14 3
    Draga mea, daca iti intarzie cu o zi sau doua atunci poti fi insarcinata ,insa poate sa-ti intarzie si o saptamana si sa nu fii insarcinata. Cel mai simplu este sa-ti faci un test. Cat despre sarcina, atata timp cat esti insarcinata , adica 9 luni de zile nu ai ciklul menstrual, insa sunt persoane care au ciklul peste sarcina insa asta mai rar. Mult succes , cred ca am putut sa-ti fiu de ajutor.
  •  
    • 0 mesaje
    7 Mar 2008, 22:22
    11 6
    multi spun ca poti avea si ciclu si sa fi insarcinata si chestia asta ma sperie ca si eu sunt intr-o dilema..cel mai bine e testu de sarcina:-<
  •  
    • 2 mesaje
    26 Aug 2017, 22:03
    10 3
    cretZZu said:cate zile iti intarzie ciclul,in cazul in care esti insarcinata?

     

    Nu stiu sincer si eu am o dilema stai linisfita ciclu poate sa iti i tarzie pana la 8 zile mai tarziu iti poti face griji daca nu iti vine menstruatia .In primul rand sangerarea gravidelor estw diferita de ceea a menstruatie.Ceea a gravieor este mai roz decat ciclul menstrual care este rosu sau maro in fine difera culoarea de la femeie la femeie .Eu asteot sa imi vina maine sau poimane este data sigur cand trb sa imi vine .Iti ure z noroc la fel ca si mine sa nu fii ramas insarcinata