finante si banci

  •  
    • 3 mesaje
    17 Feb 2008, 21:40
    0 0
    finante si banci
  •  
    • 366 mesaje
    17 Feb 2008, 21:52
    3 0
    Pana ce gasesti detalii la munca respectiva,ti-as da un sfat.acest domeniu este public,se lucreaza cu oameni.trebuie sa fii amabila si pe cat posibil zambareata,sa nu arati ceea ce ai pe dinauntru(chiar daca ai trimite-n....de unde a iesit ...clientul)circul des la banca si vad,diferente intre comportamente.Nu este usor sa lucrezi cu oameni.iti place?da si CEC-ul este "banca"se lucreaza cu documente,bani.pe scurt.poate v-a fi o eva din domeniu care sa-ti dea informatii concrete la domeniul de activitate.succes!
  •  
    • 3 mesaje
    17 Feb 2008, 21:57
    6 0
    madutza intai temina scoala si apoi voi vedea ce va fi important este sa termini cu bine sa iei licenta si bineinteles sa stii sa lucrezi in domeniul ca mai este cale lunga pana la serviciul pe care il doresti tu nici macar nu esti inca la facultate mai ai timp si atunci cand vei lucra depinde si in ce domeniu eu credeam ca vrei sa lucrezi si la parlament cand vei termina facultatea de ce nu????
  •  
    • 8 mesaje
    17 Feb 2008, 21:59
    0 0
    Da, este o facultate foarte buna, daca iti place si ai de gand sa faci ceva, cu pasiune. Nu te gandi insa doar la castiguri materiale imediate, pentru ca s-ar putea sa nu fie chiar asa...Cel mai bine daca vei gasi loc de munca intr-o banca, dupa ce vei termina facultatea si (eventual!) vei face si un master. Iti doresc mult succes!
  •  
    • 1 mesaje
    17 Feb 2008, 22:52
    3 0
    ma da tare te mai tii nu ai terminat nici facultatea si vrei sa lucrezi la banca cec.casa de asigurari.primarii etc unde mai vrei sa lucrezi la politie he he he vezi ca ai multe examene de dat si apoi mai vorbim unde o sa lucri
  •  
    • 4 mesaje
    17 Feb 2008, 23:38
    1 0
    Facultatea e destul de grea dar greu o sa obtii un loc de munca in banca.Se intra cu bani grei si pile puternice.Asculta-ma am trecut prin asa ceva este o mafie intreaga.
  •  
    • 3 mesaje
    18 Feb 2008, 02:35
    0 0
    Daca tie iti place, asta sa faci!Si eu tot ASE voi urma caci e ceea ce mi place.Este si de viitor(zic eu...adica fata de litere....de unde poti iesi invatator..profesor....transalator(n am bani de deschis firma de traduceri)....) Daca vei lucra intr o banca....vei lucra foarte mult in fata calculatorului, pe un sistem de operare..oricum, la sfarsitul facultatii vei capata experienta, vei sti mai multe despre acest domeniu si te vei descurca de minune!Pentru ca vei face ceea ce ti place!Si asta conteaza! Succes pe mai departe!:)
  •  
    • 0 mesaje
    18 Feb 2008, 10:36
    0 0
    Finante si banci, reprezinta o sectie in cadrul unei facultati. La Bucuresti se cheama ASE (Academia de Studii Economice) in clelalte centre universitare se cheama Facultatea de Stiinte Economice. Toate sectiile au un trunchi comun de cursuri, te specializezi in finante si banci dar asta nu inseamna ca numai in acest domeniu vei putea lucra. Pentru ocuparea unui post, se da interviu, acum sunt multe banci in toate orasele, depinde cum gandesti, cat de receptiva esti, cat de sociabila esti, cat de mult rezisti la stres. Toate profesiile sunt importante, fie caesti economist, finantist, invatator, profesor, inginer, medic,... toate contribuie la formarea noastra, educarea. Nu trebuie facute discriminari. Mult succes!
  •  
    • 0 mesaje
    18 Feb 2008, 18:45
    0 1
    eu zic sa faci o politehnica ... nu prea mai ai ce face in ziua de astazi cu FB ...dar ca inginer poti sa te angajezi cam in aproape orice domeniu ..
  •  
    • 1 mesaje
    6 Mai 2016, 16:58
    0 0
    buna ziua am nevoie de ajutor daca se poate, imi poate spune cineva despre OVERDRAFT la bancile CEC BANK SI BANCA ROMANEASCA , care este cel mai avantajos si mai inteles de catre clienti si tot asa??? va multumesc mult am de facut un proiect la facultate
  •  
    • 4 mesaje
    1 Dec 2017, 21:58
    0 0
    Cine îmi poate explica ce se întâmplă cu depozitele de la banca carpatica care de anul acesta se cheamă Patria bank?Multumesc
    Acest mesaj a fost editat de către Luppy: 1 Dec 2017, 21:59