stie cineva cat de eficient este ceaiul verde pentru slabit,si c

  •  
    • 1 mesaje
    11 Feb 2008, 23:29
    10 19
    stie cineva cat de eficient este ceaiul verde pentru slabit,si cat timp trebuie facuta cura?
  •  
    • 650 mesaje
    11 Feb 2008, 23:40
    10 9
    citind aproape orice cura de slabire din reviste ,carti de specialitate apare si ceaiul verde. intr-adevar e f bun, si nu numai in curele de slabire. insa, atentie, mai mult de 2 cesti pe zi nu e recomandat si, in nici un caz seara. provoaca insomnii.bineinteles nu e de ajuns sa bei ceai verde ptr a slabi. trebuie sa-ti faci un meniu dietetic(mai putina paine, sare, zahar, grasimi) pe care sa-l asociezi cu un complex de exercitii fizice.ceaiul verde poate fi baut in fiecare zi pe perioada curei de slabire. il poti bea si dupa aceea . o ceasca de ceai verde e binevenita in fiecare dimineata.
  •  
    • 4 mesaje
    11 Feb 2008, 23:42
    8 6
    Ceaiul verde ajuta la slabit daca ai o dieta sanatoasa fara grasimi si calorii altfel degeaba----am incercat si eu.
  •  
    • 3 mesaje
    11 Feb 2008, 23:44
    7 6
    este bun dar nu incerca sa faci abuz sa bei prea mult
  •  
    • 366 mesaje
    11 Feb 2008, 23:59
    8 1
    Ceaiul verde ajuta digestia stimuleaza functionarea buna al intestinelor.continand cofeina,este indicat sa tii cont ,si sa bei ca si o cafea.(eu chiar la aceasta ora il am langa mine,dar este mandarine cu ceai verde,super bun la gust:depinde in ce masura te deranjeaza la somn)nu tin cont de cura,eu permanent beau ceaiuri din plante,care cum vine la mana.insa pentru cura nu-ti ajunge numai ceai,ai nevoie de alte produse specifice,naturale,si o alimentatie corespunzatoare.
  •  
    12 Feb 2008, 00:02
    12 4
    eu beau 4 cesti pe zi...dar daca fetele spun ca nu e bine sa faci excese fa cum zic ele...vroiam doar sa iti spun ca mie.de exemplu nu imi fac rau 4 cesti pe zi...''cura'' asta,o tin de 2 luni si am slabit ceva pt ca nu am avut mereu 48-49 de kg...
  •  
    • 0 mesaje
    12 Feb 2008, 00:40
    10 7
    nu am baut niciodata si nu stiu daca este bun sau nu
  •  
    • 0 mesaje
    12 Feb 2008, 02:32
    3 2
    Ia tu sa incerci Colonix: sa vezi ce te reglezi...au si ceaiuri.. de plante.. totul natural..
  •  
    • 29 mesaje
    12 Feb 2008, 11:01
    8 2
    Eu niciodata n-am crezut in ceaiurile pentru slabit. Poate gresesc dar, nu sunt convinsa ca pot manca oricand, tot ce doresc, fara nici o restrictie sau fara o dieta sanatoasa(de parca ar mai exista ceva sanatos pe piata), as reusi sa slabesc doar cu ceaiuri.
  •  
    abu
    • 23 mesaje
    12 Feb 2008, 11:17
    2 2
    E bun dar nu fa abuz ,usor,usor si rabdare.
  •  
    • 8 mesaje
    12 Feb 2008, 11:58
    3 2
    Stiu ca este indicat, aproape in orice dieta. Despre cantitate, nu am idee...dar mai stiu ca e bine sa-l consumi neindulcit. Eficienta lui... o vei constata singura, mai ales daca vei asocia dieta cu cat mai multa miscare!
  •  
    • 1 mesaje
    12 Feb 2008, 12:24
    6 4
    daca bei ceai si manaci la fel nu o sa dea nici un randament trebuie sa mananci si echilibrat
  •  
    • 0 mesaje
    12 Feb 2008, 14:57
    3 1
    STIAM CA CEAIUL VERDE ESTE RECOMANDAT PENTRU SLABIT,INSA CRED CA ACESTA NU POATE AJUTA SINGUR LA UN PROCES DE SLABIRE,MULTA MISCARE,FARA PRODUSE CU UN CONTINUT DE FAINA,DULCIURI
  •  
    • 10 mesaje
    12 Feb 2008, 15:35
    4 4
    ceaiul verde este foarte bun pentru slabit dar sa faci in acelasi timp si ceva sport !!!
  •  
    • 4 mesaje
    13 Feb 2008, 13:20
    3 0
    Ceaiul verde ajuta la slabit si este foarte bun . Dar ajuta la slabit atunci cand mai tii si o dieta oarecare , nu asa, sa mananci totul dulciuri , fainoase,s.m.d si de aici sa astepti sa slabesti , eu am prieteni care beau ceaiul verde zi si noapte si nu pot slabi deoarece ei nu tin nici o dieta, insa tu daca vei tine cu siguranta ca te va ajta, ceaiul verde este foarte bu si sanatos si sal bei fara zahar.
  •  
    • 3 mesaje
    14 Feb 2008, 20:10
    10 0
    Ceaiul verde este unul din cei mai eficienti antioxidanti care poate ajuta la slabit prin curatenia pe care o face in interiorul tau.Eu beau de aproape doi ani(dupa o tiroidectomie totala) 2-3 cesti pe zi si am vazut rezultate f. bune.
  •  
    • 199 mesaje
    11 Oct 2017, 16:11
    7 3
    Am recomandat ceaiul verde tuturor cunoscutilor si vreau sa va spun si voua. In urma cu 2 ani am fost diagnosticata cu cancer la san, stadiu incipient. Disperarea mea m-a facut sa caut remedii pentru ca celulele canceroase sa dispara incet-incet. Ceaiul verde m-a ajutat foarte mult. Sunt numeroase studii care demonstreaza ca ECGC din ceaiul verde este foarte eficienta in lupta cu cancerul si de aceea am inceput si eu cura aceasta. Vreau sa zic ca este adevarat, chiar distruge celulele care ne mananca organismul. Acum sunt mai bine, Matcha Bio-Lebensbaum de pe farmaciaortomoleculara.ro m-a ajutat foarte mult si multe alte produse ortomoleculare de pe acest site. Recomand.
  •  
    • 5 mesaje
    5 Sep 2019, 14:36
    9 6
    Pastile de slabit - https://hespac.com/slimro.htm
    Am inceput sa iau Garcinia Cambogia acum 2 luni de zile, si am slabit deja 12 kilograme.
    Acest mesaj a fost editat de către antogerskk: 22 Oct 2023, 11:18