vraji si lucruri necurate , sfat ? :)

  •  
    • 6 mesaje
    4 Mai 2015, 06:52
    0 0

    Acest mesaj a fost editat de către crinasiflorin: 9 Mai 2015, 15:53
  •  
    • 3765 mesaje
    4 Mai 2015, 09:52
    1 0
    crinasiflorin said:buna ziua , ma numesc crina am 21 DE anii ,, , AJUTATIMA CU CEVA PARERI DESPRE CE AM SCRIS 

     

    ce noroc ca atunci cand vorbesti, nu trebuie sa pui cratima.
    io ti-as face o vraja, o tantra si un vodoo scurt, doar sa stiu ca te apuci de invatat. preferabil gramatica. 

  •  
    • 4346 mesaje
    4 Mai 2015, 12:07
    0 0
    o carte de gramatica - e cel mai bun sfat pt tine!
  •  
    • 7959 mesaje
    4 Mai 2015, 20:23
    0 0
    crinasiflorin said:buna ziua , ma numesc crina am 21 DE anii ,, am sa va zic povestea mea pe scrut ,,is cu un baiat de mult timp neam despartit de ceva timp dar tot vorbim , mama lui nu ma vrea deloc , am auzit ca zice CA PANA TRAIESTE EA EU NU AM SA FIU CU EL ,,, mama mea a auzit de la cineva ca lucra cu lucruri necurate adica vraji mai bn spus ,, eu nu prea cred in asa cv stiu ca exista , ca nu deageaba exsita acatiste pentru asta ,,el sa schimbat incet incet nici el nu stie ce e cu el imi zicea ,, vine si imi vb vrea poze de la mine dar oi nu mai suntem impreuna ,, apoi e bine si apoi e rau si zice ca u mai vrea sa imi vorbeasca,, eu odata lam itrebat ca ce e cu el ,, si ca asi vra sa ma iubeasca c ainainte ,, defapt eu iam  gresit lui dar a zis ca sa suparat doar si ca vrea o pauza dar nu a vb de despartire ,, si el ea zis asa """SI EU ASI VREA SA SIMT CE AM SIMTIT ?DAR NU INTELEG DE CE NU POT ,PARCA E DRACU INTRE TN SI MINE , si eu am zis am sal scot daca e ,,a zis NU STIU CE SA ZIC ,,apoi am zis vrei sa merg la ceva biserica sa vad ,,nu ? A ZIS CHEAR TE ROG IO DE AI NEVOIE DE CEVA ANUNTAMA ,, deci e ft ciudat toate astea in cea zi iam zis sa ma duc a zis ca fac ce vreau is destul de mare ,, si apoi a zis ca a zis asa numai ca era putin beat dar eu cred ca ii era rusine sa zica asta cand era treaz si ca niici lui nu ii vine a crede ,, AJUTATIMA CU CEVA PARERI DESPRE CE AM SCRIS 

     Tu ai 21 de ani? Pe bune? Dar probabil ai lasat scoala si te-ai apucat de altele... 
    Mai bine ne-ai spune cu ce vraji v-a vrajit viitoarea soacra sa stim sa ne ferim si noi. 

  •  
    • 6 mesaje
    5 Mai 2015, 02:49
    0 0
    imi pare rau is la sc in franta de mica , am invatat sa scriu asa sigura ,,nu am facut nicio scoala in ro
  •  
    • 6 mesaje
    5 Mai 2015, 02:50
    0 0
    cred ca ma descurc bine mai ales ca in franta scrisul e total diferit de scriusul romanesc
  •  
    • 3765 mesaje
    5 Mai 2015, 09:55
    0 1
    crinasiflorin said:imi pare rau is la sc in franta de mica , am invatat sa scriu asa sigura ,,nu am facut nicio scoala in ro

     
    unde mai exact, la Dorohoi sau la Botosani? 

  •  
    • 7959 mesaje
    5 Mai 2015, 19:39
    0 0
    crinasiflorin said:cred ca ma descurc bine mai ales ca in franta scrisul e total diferit de scriusul romanesc

     Serios? Auzirati bre ca e diferit? In Romania facem franceza la scoala, dar nu e diferit alfabetul.


    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 5 Mai 2015, 19:53
  •  
    • 3765 mesaje
    5 Mai 2015, 20:15
    0 0
    White_Storm said:
    crinasiflorin said:cred ca ma descurc bine mai ales ca in franta scrisul e total diferit de scriusul romanesc

     Serios? Auzirati bre ca e diferit? In Romania facem franceza la scoala, dar nu e diferit alfabetul.

     

    da, da' se scrie difertt.

    de pilda, in romana proasta, se scrie tuta.

     in franceza se scrie altfel. de tradus se traduce tot tuta.

  •  
    • 6 mesaje
    6 Mai 2015, 02:30
    0 0
    in romana se scrie cum se aude in franceza e total diferit nu se scrie deloc cum se aude intereseazate inainte sa judeci ,,nu te crede inteligent ,, iarasi eu am venit cu un subiect ,, nu sa ma corectati cum scriu ,, inteleg ca pe unii ii amuza ce zic ,, dar mult asi vrea sa fie in situatia mea si sa vada ,, doamne ajuta
  •  
    • 7959 mesaje
    6 Mai 2015, 09:15
    1 1
    Fereasca sfantul, am putea ajunge sa credem in vrajitoare. Pai povesteste cum v-a vrajit, cum l-a " bagat pe dracu" intre voi?
  •  
    • 6 mesaje
    7 Mai 2015, 16:23
    2 0
    INFINE LASA O BALTA ,,, eu am venit pentru un sft ,, nu sa o ardeti aiurea ,, o zi buna
  •  
    • 7959 mesaje
    7 Mai 2015, 19:43
    2 1
    crinasiflorin said:INFINE LASA O BALTA ,,, eu am venit pentru un sft ,, nu sa o ardeti aiurea ,, o zi buna

     Esti fata tanara, nu te lua dupa babe! Nu exista asa ceva, stiu ce ti se spune si nu trebuie sa crezi! Vei ajunge sa-ti fie frica de orice. E o moda cretina si un mod tampit de a explica neimplinirile multora, apoi cultul sfiintilor si al moastelor aduc multi bani BOR-ului, in timp ce multi oameni nu o scot la capat. Se construiesc biserici si catedrale cu banii prostilor, preotii deschid carti si spun "viitorul" tinerilor etc. Cu ce sunt ei diferiti de vrajitoare?

     

  •  
    • 6 mesaje
    8 Mai 2015, 02:42
    0 0

    Acest mesaj a fost editat de către crinasiflorin: 9 Mai 2015, 15:54
  •  
    • 5609 mesaje
    8 Mai 2015, 04:33
    0 0
    crinasiflorin said:eu inteleg ce spui ,, nici eu nu prea cred in asa ceva ,,dar cand o simti pe pielea ta atunci intelegi ca ceva nu e normal ,,iarasi ce spui despre popi e adevarat ,, multii astazi aburesc oamenii ,, dar printre astia sunt si duhovnici cu adevarat credinciosi care stau departe si sfatuiesc oamenii si se roaga pentru lume gratuit ,, despre astia ce zici ? si astia aburesc oamenii ,, ca in orice in lumea asta e difficil de exemplu sa gasesti un profesor bun la scoala sa te invete bine si sa intelegi tot ce spune si sa ii placa asta ,, exact asa is si popi cum se zice "nu exista padure fara uscaturi ,,

     
    Ok, deci, ce simti tu pe pielea ta? te arde pielea, s-a invinetit, ti-au aparut buboiae pe ea, cum simti tu vrajile?
    Chestiia cu vrajile sunt prostii pentru oamenii limitati ca sa ajungeti la ghicitorese, vrajitorese sa va ia banii! Ele scornesc minciunile si tot ele va propun sa va descante, ca sa va ia banii.
    Cine-i prost, pune botul si este scuturat rau de tot, isi vinde lucrurile din casa ca sa duca banii acolo. De fapt ghicitoresele sunt mestere in a te trage de limba sa afle de la tine tot ce vor sa afle, dupa care te joaca pe degete, profita de disperarea ta si te influenteaza si manipuleaza facandu-te sa crezi ca ele ti-l aduc inapoi.

    Hai sa-ti spu una si buna: daca el voia sa fie cu tine, ERA cu tine, nu cu alta, nu mintindu-te!
    Tot ce auzi din gura lui sunt minciuni si manipulari.
    Nu Exista NU POT, exista NU VREA sa fiu cu tine si el a ales sa nu fie cu tine!!!!
    Ce vrea masa nu are importanta, daca el decide ca te iubeste si te vrea pe tine, daca ar avea 10 ani as intelege, ca-l leaga masa de piciorul scaunului si nu-l lasa sa vina la tine, dar se pare ca este major si poate sa o faca, dar nu vrea...deci, NU_L retine nimic, doar ca NU simte nimic pentru tine, de aceea nu vrea sa fiti impreuna. Sincer, cred ca vrea sex dar mai vrea sex si cu altele, asa ca, isi lasa portita deschisa catre altele.
    Baiul este ca tu esti foarte naiva si crezi toate minciunile care ti se spun. 

    Un sfat sincer si de bun augur: cauta-ti un baiat sincer, care sa te iubeasca si sa vrae sa fie cu tine si uita-le pe asta si pe maica-sa! Nimic bun in viitor alaturi de o familie de curvari si mahalageoaice!
     
    Cat priveste scoala de care vorbesti, ca este dificil sa gasesti un profesor bun ca sa te invete, total gresit! Pentru asta s-au inventat cartile! Cine are drag de scoala si vrea sa invete, pune mana si toceste cartea acasa! Nu-i obligat nimeni sa stea langa tine personal si sa te invete!
    Pe vremuri se folosea bataia pentru asta, acum nu mai este voie, ca atare, ala de-l duce capul si vrea sa invete, nu are nevoie de bat sau profesor, are dorinta sa invete chiar si singur.



    Acest mesaj a fost editat de către Maricon: 8 Mai 2015, 04:33
  •  
    • 3765 mesaje
    8 Mai 2015, 10:47
    0 0
    crinasiflorin said:eu inteleg ce spui ,, nici eu nu prea cred in asa ceva ,,dar cand o simti pe pielea ta atunci intelegi ca ceva nu e normal ,,iarasi ce spui despre popi e adevarat ,, multii astazi aburesc oamenii ,, dar printre astia sunt si duhovnici cu adevarat credinciosi care stau departe si sfatuiesc oamenii si se roaga pentru lume gratuit ,, despre astia ce zici ? si astia aburesc oamenii ,, ca in orice in lumea asta e difficil de exemplu sa gasesti un profesor bun la scoala sa te invete bine si sa intelegi tot ce spune si sa ii placa asta ,, exact asa is si popi cum se zice "nu exista padure fara uscaturi ,,

     

     

    pentru o tipa cu asa buze, stii multe despre duhovnici.

  •  
    • 51 mesaje
    8 Mai 2015, 18:57
    0 0
    Jeje,tu esti peste tot nu mai scapa lumea de tine.
  •  
    • 3765 mesaje
    9 Mai 2015, 10:21
    0 0
    a facut vraji cineva asupra mea si nu ma pot desprinde de topicul asta. sau de altele.
  •  
    • 51 mesaje
    9 Mai 2015, 11:58
    0 0
    Mergi la o descantatoare
  •  
    • 3765 mesaje
    9 Mai 2015, 17:45
    0 0
    lourdes08 said:Mergi la o descantatoare

     

     

    sa ma treaca printre picioare?