Meniu de Sarbatori?!

  •  
    • 571 mesaje
    18 Dec 2014, 18:03
    0 0
    Nu am gasit un subiect pe tema aceasta... ce gatiti de sarbatori? Idei?
  •  
    • 12208 mesaje
    18 Dec 2014, 18:12
    1 0
    multe gatim de vom sta acasa , de Craciun plecam dar pt REVELION  am un meniu de fitze ... cu mult peste proaspat  si fructe de mare ..calamari pane , icre de somon ,rulouri cu crabi , o ciorba cu midii,  calamari  creveti si alte specii acvatice dreasa cu smantana ,somon proaspat la gratar si mai caut sa gasesc ceva ce nu am mancat pana acuma sa fie o noutate absoluta , la dulciuri nu vreau sa ma gandesc inca , sa vedem ce mancam in Grecia de CRACIUN ...poate imi vine vre-o idee indrazneata ....
    Acest mesaj a fost editat de către gabriela42: 18 Dec 2014, 18:14
  •  
    • 571 mesaje
    18 Dec 2014, 18:20
    0 0
    Ce dragut. Ar trebui sa incerci frigarui din crevet bbq cu sos curry. Eu vreau idei pentru masa de craciun. Ceva diferit. Salata de fructe de mare i pun pe masa in fiecare an dar anul asta ma axez pe ceva traditional sau nu dar sa fie divers.
  •  
    • 12208 mesaje
    18 Dec 2014, 18:25
    0 0
    akitutz said:Ce dragut. Ar trebui sa incerci frigarui din crevet bbq cu sos curry. Eu vreau idei pentru masa de craciun. Ceva diferit. Salata de fructe de mare i pun pe masa in fiecare an dar anul asta ma axez pe ceva traditional sau nu dar sa fie divers.

    pai mai bune ca produsele traditioanele pt Craciun eu nu gasesc iftie , pomana porcului cu mamaliguta , sarmale cu ardei iute , toba , caltabosi , si o friptura la cuptor ... cozonaci cu de toate ...