doctor Nedelcu Ioan

  •  
    • 40 mesaje
    6 Oct 2014, 22:31
    0 0
    Am inceput de curand un tratament impotriva acneei prescris de domnul doctor Nedelcu.In afara tratamentului medicamentos gen vitamine,antibiotice,dansul recomanda folosirea unor produse cosmetice din gama Deuteria.As vrea sa stiu daca a folosit cineva tratamentele recomandate de dansul si daca au avut rezultatele asteptate.In cazul meu,dupa 10 zile de tratament arat mult mai rau decat la inceput.Multumesc.
  •  
    • 1 mesaje
    24 Oct 2014, 22:49
    0 0
    Buna,

    Sunt interesat si eu de subiectul asta.
    De cateva zile tot caut pe internet sa imi dau seama la ce dermatolog sa merg sa imi tratez acneea minora pe care o am...
    si totodata vreau sa gasesc un remediu si pt alte mici probleme care ma deranjeaza.

    Am tot cautat si in mare recomandarile se invart la Marcu Ioan, Nedelcu Ioan, Mihaela Leventer si Corina Zigu.
    Problema e ca pe cate recomandari au ... cam pe atatea reclamatii si parareri contra gasesti scrise pe diverse forumuri / siteuri etc... (cum ar fii cea de mai sus, cu toate ca majoritatea dermatologilor spun ca la inceputul tratamentului s-ar putea sa observi o inrautatire iar abea dupa aceea se vad progresele )

    Eu am fost in trecut la Marcu Ioan m`am tratat si am avut rezultate bune, dupa 6 luni de tratament fata mea arata ok.... am urmat tratamentul cam 1 an dupaia am renuntat pt ca aveam fata curata. Problema mea cu Marcu si de ce nu vreau sa mai merg la el este urmatoarea: pe langa faptul ca e un doctor scump care recomanda doar produse scumpe, majoritatea tratamentelor lui pt Acnee includ Roaccutane (medicament pe care nu mai doresc sa il iau pentru ca are efecte adverse numeroase).
    Alta chestie care ma deranjeaza la Marcu este ca absolut toata lumea face un vaccin la el, inidiferent de afectiunea care o are. Daca il intrebi ce e.... iti raspunde evaziv ca e un vaccin imuno modulator si alte vrajeli, nu iti spune concret nimic.

    Deaia as vrea sa incerc pe altcineva... vad ca acum in trend este Viviana Iordache. Am cautat pe net destul de mult numele asta si nu prea am gasit pareri contra... toata lumea pare sa fie super happy la ea...
    A fost cineva la ea, poate sa dea o parere?
    Acest mesaj a fost editat de către M3ra: 24 Oct 2014, 22:50