chist ovarian sau anexita?

  •  
    • 3 mesaje
    20 Aug 2014, 02:19
    0 0
    Buna,am fost la ginecolog si mia spus ca am chist pe ovar si nu mia dat nici un tratament...si am luat anticonceptionale si mi sa facut rau de la ele si nu leam mai luat si miam luat ceva tinctura din mladite de zmeur pare ca functioneaza dar tot unflata sunt...Problema este ca de 7 luni am o inflatura in vagin pe peretele vaginului si este foarte unflat si ma doare in timpul actului sexual si urinez des,am secretie abudenta vaginala,ma doare in partea dreapta sau stanga uneori si in partea de jos a abdomenului(in mijloc) si am obs ca menstruatia mi sa prelungit in loc sa ma tina 7 zile ma tine 8,9 chiar si 15 zile... si nustiu daca are legatura dar am facut sex in timpul menstruatiei si dupaia..ma ustura,si nustiu ce sa fac unde sa ma duc ce analize sa fac
  •  
    • 52 mesaje
    20 Aug 2014, 10:22
    1 0
    Du-te la alt ginecolog si cere-i sa fii pusa la ecograf .
  •  
    • 12208 mesaje
    22 Aug 2014, 18:05
    1 0
    interconect_30 said:Du-te la alt ginecolog si cere-i sa fii pusa la ecograf .

    maladitele de zmeur trebuiesc luate cel putin trei luni ... este un supliment si ca sa observi rezultate tine-te de el 3 luni , intre timp mergi la un ginecolog bun , cu trimitere eventual si fa si un test papanicolu , dar asta dupa un consult profesional !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 

  •  
    • 31 mesaje
    2 Sep 2014, 15:46
    0 0
    Eu iti recomand sa mergi la Gynecoland, la dr. Stoian. Este un medic foarte bun, mie cel putin dupa zeci de medici consultati anterior mi-a fost explicata problema pe o macheta si asa am inteles ce am. Si cel mai important acest medic inainte de meseria pe care o presteaza, este om si te trateaza si pe tine ca atare. Pe mine m-a ajutat sa depasesc momente foarte dificile, oferindu-mi profesionalism, excelenta in actul medical, atentie permanenta si caldura sufleteasca. Multa sanatate.