tratament impotriva caderii parului

  •  
    • 6 mesaje
    7 Iun 2014, 12:29
    0 0
    doreste cnv petrol lampant? Este f eficient in tratamentul contra caderii parului si pentru indesire. Exista in farmacii diverse solutii care contin acest petrol lampant, insa in cantitati mici. Eu personal va recomand folosirea petrolului pur, prin masarea radacinii parului, apoi se acopera parul cu ceva (o caciula, o basmaluta, in functie de anotimp) si se doarme asa pana a doua zi, cand se spala parul. Recomand 8 astfel de sedinte (cate una saptamanal), dupa care se vor vedea rezultatele. Eu sunt plina de puf, ceea ce inseamna ca mi s-a indesit parul. N-aveam nevoie de asta (am parul des), insa eu m-am apucat de acest tratament pt ca imi cadea parul.
    detin petrolul lampant in sticle de 1/2 l, la pretul de 50 lei.
    o zi buna va doresc si sa fiti frumoase! 
  •  
    • 34 mesaje
    17 Mai 2018, 16:25
    0 0
    Eu am folosit samponul impotriva caderii parului si lotiunile pentru regenerare si impotriva caderii parului de la Regivero, pentru mine au fost bune ( e un pachet de tratament) Sincer sunt multumita ca parul meu si-a revenit foarte mult plus nu mai imi cade parul asa de mult; imi cad cateva fire care este normal sa cada. Eu zic ca merita sa incercati, mai ales ca daca nu functioneaza returzeaza banii...cel putin asa zic ei.