Untoxin pentru detoxifierea organismului

  •  
    • 1 mesaje
    25 Apr 2014, 09:37
    0 0
    Am vazut zilele astea reclama la produsul asta pe sit-urile de profil si mi-a atras atentia. Voi ati incercat acest produs?

  •  
    • 13 mesaje
    23 Iul 2014, 10:25
    0 0
    Buna!

    Produsul e unul foarte bun. Eu l-am luat intr-o cura de 2 luni de zile si am reusit sa obtin ceva rezultate bunicele. Problema toxinelor era la mine una destul de veche. De aproximativ 7-8 luni de zile ma chinuie prezenta toxinelor si din cauza asta m-am decis sa fac ceva in privinta asta!
    Produsul e alcatuit din plante si vreau sa va zic ca nu mi-a generat nici un fel de efect advers!

  •  
    • 128 mesaje
    6 Aug 2014, 15:28
    0 0
    Pentru o detoxifiere adecvata este necesar sa fie respectata si o dieta in care sa fie eliminate din alimentatie dulciurile, in special zaharoasele, produsele de patiserie pe baza de faina alba, grasimile animale, carnea grasa, lactatele grase, alimentele din comert cu conservnti si coloranti, bauturile carbogazoase si dulci.Sa fie respectate mesele care este bine sa fie luate la ore exacte si sa nu fie supraincarcate.Mesele sa fie compuse din alimente proaspete si gatite usor, fara multe combinatii, usor digerabile.Consumul de apa este bine sa fie asigurat.Ceaiurile pot completa si intensifica efectul detoxifiant.
  •  
    • 13 mesaje
    21 Iul 2015, 10:14
    0 0
    Asa este. Majoritatea toxinelor provin din alimentatie , dar o parte din ele sunt luate si din aer sau apa. Accentuate de stres aceste toxine pot sa fie daunatoare organismului si din aceasta cauza trebuie sa facem tot ce ne sta in putinta pentru a le indeparta.

  •  
    • 4 mesaje
    21 Iul 2015, 10:35
    0 0
    Si eu sunt adepta curelor de detoxifiere.. Am citit de curand cate toxine au alimentele pe care le mancam si m-am speriat
    Din pacate nu o sa ne putem feri complet de ele, dar putem sa alegem variante mai sanatoase ale mancarurilor pe care le pregatim.
  •  
    • 4 mesaje
    21 Iul 2015, 10:36
    0 0
    Eu am incercat niste uleiuri mai sanatoase pentru gatit. AM inlocuit clar uleiul de floarea soarelui pentru ca este cel mai nociv.
    Cam astea au fosyt experientele mele..
    http://beauty-scraps.blogspot.ro/2015/07/uleiurile-pentru-gatit-experiente-si.html
  •  
    • 74 mesaje
    29 Iul 2015, 10:39
    0 0
    Alimentatia, poluarea, stresul sunt cele 3 mari surse care ne intoxica organismul. Foarte greu de scapat de oricare dintre ele. Sanatos e aproape imposibil sa mancam, poluare e la tot pasul, iar stresul face parte din noi.