post cu apa distilata

  •  
    • 4 mesaje
    12 Apr 2005, 10:08
    0 0
    Este cineva care a tinut postul cu apa distilata prescris de Valeriu Popa?Ma intereseaza pentru cineva cu cancer.Orice informatie e utila.Dca e cineva care a tinut un asemenea regim il rog sa posteze .Multumesc frumos.
  •  
    • 204 mesaje
    12 Apr 2005, 10:34
    0 0
    Eu cunosc o doamna care s-a vindecat de cancer la san si genital .Insa nu stiu amanunte(din pacate).Daca insa ,sunt pe forum EVE care stiu mai multe ar fi foarte bine sa scrie!!!.Pe mine chiar pe intereseaza.Ce sa mai zic de TINE care ai pe cineva in situatia asta. Sanatate,ca-i mai BUNA decat TOATE.
  •  
    • 1208 mesaje
    12 Apr 2005, 15:28
    0 0
    Nu stiu daca ati auzit de doctorul acela Stelian Fulga. Cautati pe google "Stelian Fulga" si intrati pe site-ul lui. Am auzit ca acest tip a avut o boala incurabila si a baut apa distilata fara sa manance nimic timp de cateva zile. Pare incredibil. De cand s-a vindecat i-a promis lui D-zeu ca-si va dedica viata pt. ajutorarea celorlalti. Merita incercat. Are cabinet pe la Muncii si tratamentele sunt destul de accesibile. Numai un astfel de om va poate spune cum e cu apa distilata si toate cele.
    Sper sa se intample o minune! Mult noroc si credinta!
  •  
    • 1450 mesaje
    12 Apr 2005, 19:22
    0 0
    fetelor,scuze daca desfiintez un mit cu acest Stelian Fulga.ce face el,de fapt,inafara de propria-i publicitate?iti trimite la pret de 1.2oo.ooo,un tratament[se numeste cura de dezintoxicare de o zi-o gasiti pe net.la www.vindecare.ro]care costa in farmacie,in realitate aprox.200.000.Calculati si voi la cite comenzi are ,cat ii ramine+0 cartulie cu regimul pe grupe sanguine pe care daca ai vointa , te tii de ea ,daca nu ,nu!nu-mi sariti in cap,omul e dator sa incerce in definitiv!
  •  
    • 29 mesaje
    12 Apr 2005, 22:44
    1 0
    Dar ar trebuie sa scrie undeva si ce nesanatoasa e daca e consumata in exces(o anumita perioada de timp).De ce credeti ca bea lumea apa plata si nu apa distilata ,daca e asa de sanatoasa??? E pentru masini oameni buni.E sanatos s-o bei 1-2-3 zile dar nu cu saptamanile si lunile.
    Itrebati orice medic(nutritionist) si veti vedea ce va raspunde.
  •  
    • 573 mesaje
    13 Apr 2005, 09:40
    2 0
    Stelian Fulga este EXCROC,eu am fost la el acum citiva ani.
    Pt. sora mea,care pina la urma a murit de cancer la oase.Nu spun ca este excroc pt. ca a murit sora mea.Am alte motive.E prea lunga povestea ca sa va spun acuma.
    Nu aveti incredere in el si tratamentele lui.
  •  
    • 573 mesaje
    13 Apr 2005, 09:49
    1 0
    Anndreea,ti-am scris "dincolo" despre Valeriu Popa.
  •  
    • 2 mesaje
    25 Apr 2005, 08:33
    0 0
    potul cu apa distilata da rezultate daca e tinut bine.Sanatate si bafta !
  •  
    • 1 mesaje
    25 Apr 2005, 08:42
    0 0
    Da,postul cu apa distilata da rezultate!!Numai ca e foarte greu de tinut!!!Sanatate multa va urez!!!
  •  
    • 8 mesaje
    6 Iun 2005, 15:51
    0 0
    am citit despre rezultate extraordinare si vindecarea cancerului obtinute si cu:

    1. regimul OSHAWA(regim pe baza de cereale:grau, orez, hrisca si mei, fierte, coapte si painitze, timp de 10 zile cu pauze de max. 3 zile, minim 7 reprize, m.m.informatii pe www.dava.r

    2. regim exclusiv de fructe si legume crude

    Multa sanatate si mult succes!
  •  
    • 248 mesaje
    6 Iun 2005, 19:27
    1 1
    Despre vindecarea prin post a cancerului (metoda Rudolf Breuss) gasiti si pe sanatateata.as.ro.
  •  
    • 1450 mesaje
    6 Iun 2005, 19:55
    0 0
    fetelor,ati auzit de Ene Voinea Fanica,din Valenii de Munte.S-a vindecat cineva cu tratamentul lui bazat pe tincturi,ceaiuri ,argial,petrol si aloe vera?nu dealtceva ,dar sa nu mai patesc ca si cu Stelian Fulga si Cozac!va pup si sanatate multa!
  •  
    • 1303 mesaje
    6 Iun 2005, 20:25
    0 2
    fetelor, nu exista asa ceva.... ce naiba, voi chiar credeti tot ce scrie prin revistele alea si tot ce scrie pe internet?
    cancerul (ca orice boala, dar mai ales cancerul!) nu e ceva de joaca, nu va mai luati dupa toti "vindecatorii".
  •  
    • 1744 mesaje
    7 Iun 2005, 00:11
    3 0
    Despre "doctorul" Fulga a fost nu demult un reportaj la PROTV.
    ESCROC CU ACTE IN REGILA.
    Numele de domeniu i-a fost sters de RNC, si, normal, siteul i-a disparut.
    Foarte posibil sa fi intrat in vizorul politiei.
  •  
    • 1744 mesaje
    7 Iun 2005, 00:17
    0 0
    ""Gardianul"
    Le facea clientilor clisma cu cafea

    Stelian Fulga, patronul unui cabinet de tratamente naturiste din Soseaua Mihai Bravu, prescria si practica tratamente medicale traditionale, precum taiatul sub limba sau clisma pe baza de cafea, fara sa aiba calitatea de medic si fara ca unitatea sa sa figureze in evidentele Ministerului Sanatatii. Potrivit inspectorului Oficiului pentru Protectia Consumatorului, Victoria Vargolici, Fulga comercializa produse naturiste, lipsite de date privind producatorul si compozitia lor. Una dintre paciente ne-a spus ca i s-a prescris, de catre Fulga, in schimbul a 600.000 de lei, un tratament pe baza de uleiuri volatile pentru vindecarea glandei tiroide, dar analizele de laborator au aratat ca doamnei i s-a dat o sticluta ce continea iod, solutie gasita in toate farmaciile la un pret infim. Politia sanitara a dispus inchiderea cabinetului lui Fulga, el neavand autorizatie de libera practica si nici sterilizator pentru taierile sub limba sau alte metode de vindecare. (A.C.)


    Vraciul Fulga, audiat la Senat
    Source : Libertatea


    Senatorii din comisia pentru sanatate au vrut sa se convinga singuri de "calitatile" terapeutice ale vraciului Stelian Fulga. Concluzia dupa audieri a fost insa una foarte clara si precisa: "parerea mea este ca le mananca timpul si banii saracilor oameni", a spus presedintele comisiei, senatorul Ilie Ilascu. De aceeasi parere a fost si senatorul-medic Ion Carciumaru. "asta nu e sanatos la cap".
  •  
    • 415 mesaje
    8 Iun 2005, 09:27
    0 0
    pana la urma,a tinut cineva postul cu apa distilata?
  •  
    • 1450 mesaje
    8 Iun 2005, 09:52
    0 0
    am citit ca cel mai bine e sa-l tii intre 24-72 ore,apoi treptat treci la un regim strict naturist,fara oua si prod.lactate[care ar influenta negativ ap.genital si ovarele].Fetelor,dar de unde obtii apa distilata,e aia care o bagi la masina?