am fata rotunda si putina gusa

  •  
    • 1 mesaje
    11 Feb 2013, 21:17
    0 0
    am fata rotunda si putina gusa si cred ca mai sunt ceva imperfectiuni inestetice la  imaginea din profil. As avea nevoie de un sfat, daca ar fi necesare operatii estetice sau altceva.
    Multumesc frumos 
  •  
    • 46 mesaje
    8 Mar 2013, 16:55
    1 0
    bunnythedanny said:am fata rotunda si putina gusa si cred ca mai sunt ceva imperfectiuni inestetice la  imaginea din profil. As avea nevoie de un sfat, daca ar fi necesare operatii estetice sau altceva.
    Multumesc frumos 

     

    Nu-i nimic. Tu cate crezi ca-s frumoase p'aici?

  •  
    • 203 mesaje
    25 Apr 2014, 22:09
    0 0
    Am auzit la cineva ca, dacă in fiecare dimineața, după ce te speli pe fata, te freci, ușor, de 10 - 15 ori cu prosopul, pe sub barbie, nu foarte apăsat...in timp gusa se reduce. Am auzit de curând si nu fac asta in fiecare dimineața, deci nu știu dacă are efect, dar merita incercat
  •  
    • 203 mesaje
    25 Apr 2014, 22:09
    0 0
    Am auzit la cineva ca, dacă in fiecare dimineața, după ce te speli pe fata, te freci, ușor, de 10 - 15 ori cu prosopul, pe sub barbie, nu foarte apăsat...in timp gusa se reduce. Am auzit de curând si nu fac asta in fiecare dimineața, deci nu știu dacă are efect, dar merita incercat
  •  
    • 5609 mesaje
    27 Apr 2014, 03:21
    0 0
    mesaj dublat ........................
    Acest mesaj a fost editat de către Maricon: 27 Apr 2014, 03:27
  •  
    • 5609 mesaje
    27 Apr 2014, 03:26
    0 0
    danaarsinte said:Am auzit la cineva ca, dacă in fiecare dimineața, după ce te speli pe fata, te freci, ușor, de 10 - 15 ori cu prosopul, pe sub barbie, nu foarte apăsat...in timp gusa se reduce. Am auzit de curând si nu fac asta in fiecare dimineața, deci nu știu dacă are efect, dar merita incercat

     

    Nu am mai ras demult cu atat pofta!
    Sfaturi pentru naivi sau aerieni.
    daca ar fi adevarat sfatul ala tu crezi ca noi am mai fi grasi, sau ne-am mai plange ca avem gusa, sau grasime pe abdomen, sau solduri groase sau cate si mai cate?
    Cine ti-a spus asta ori a glumit cu tine ori este vreo persoana extremd e naiva.
    Nu exista o asemene procedura, daca exista eram cu totii slabi sau aratam ca manechinele.
    Grasimea nu dispare prin masaj!

    Gusa ca si tesutul adipos de pe corp dispar cand slabesti.
    Asta este ceea ce trebuie sa faci tu, nu masaj pe fata, ca nu ajuta absolut deloc, dar daca slabesti considerabil, dispare si gusa!
    Gusa de grasime apare numai la persoanele supra-ponderale, chiar si usor peste greutaea normala poate apare, mai ales la persoanele care au in familie asemenea constitutie mostenita genetic. Dar chiar si acelea pot sa dea jos gusa, daca slabesc!