par in jurul mameloanelor

  •  
    • 2 mesaje
    26 Mar 2005, 22:55
    5 0
    Dragi eve!
    Sper sa nu vi se para subiectul meu gretos da nu-i gasesc solutie.Am fire de par in jurul mameloanelor.Daca le las sa creasca ajung de dimensiunea unei gene.La 20 ani aveam 2.Acum de cind iau anticonceptionale nr lor s-a marit si m-am saturat ca tot trebuie sa le pensez.Nu stiu ,sa fie de la anticonceptionale?Mentionez ca le iau de 4 ani.Mi-e jena fata de prietenul meu,in momentele intime trebuie sa ma verific inainte sa nu am unul crescut ca de ma vede...sincer mi-e rusine.Am intrebat prietenele si ele nu au asa ceva.Daca aveti vreun sfat va rog sa-mi spuneti.
    Multumesc anticipat!
  •  
    • 4 mesaje
    27 Mar 2005, 00:03
    3 0
    Si eu am cateva fire destul de lungutze tot cam cat genele, nu iau anticonceptionale si tin minte ca le am de destul mult timp. Nu mi se par chiar asa insestetice iar eu probleme hormonale nu am deci nici pilozitati in alte zone ...Ai putea sa incerci epilare deifinitiva dak se paote in zona asta si e cazul sau vorbeste cu doctorul tau poate e cazul unui dezechilibru hormonal -parerea mea-
  •  
    • 49 mesaje
    27 Mar 2005, 00:28
    0 1
    parerea mea este ca nu trebuie sa iti faci atatea probleme, daca spui ca sunt doar de marimea unei gene. atata timp cat nu sunt extrem de numeroase, cred ca pe prietenul tau nu are de ce sa il deranjeze acest mic amanunt.succes!
  •  
    • 1037 mesaje
    27 Mar 2005, 07:38
    5 2
    Eu zic asa...cita vreme doi se iubesc cu adevarat,pot trece peste multe impreuna si atunci chiar nu mai conteaza pe unde-ti creste par...sub sani..pe sani...in nas sau fund.Pe bune acuma...
  •  
    • 666 mesaje
    27 Mar 2005, 09:42
    4 0
    Din punct de vedere medical citeam odata undeva ca firele de par din dreptul alunitelor sau pe alunite si inclusiv cele din zona mameloanelor,sub nici o forma nu trebuie smulse.Nu mai stiu exact de ce dar mi-a intrat f. adanc in memorie lucrul asta si nu il fac.
    Eu zic ,decat sa-l smulgi mai bine decoloreaza-l si gata decat sa dai in altele.Sanatatea pe primul loc.
  •  
    • 2 mesaje
    27 Mar 2005, 23:33
    1 1
    Multumesc,fetelor de raspunsuri.Sa va zis de ce imi este groaza fata de prietenul meu.eram odata intr-un grup de prieteni iar unu povestea de fosta lui....citez:..."mah si cind m-am apropiat sa o sarut pe sani am simtit ceva ciudat cu limba si nu eram sigur ce era.Am aprins lumina si cind am vazut ca eu de fapt imi plimbam limba pe niste fire de par ,mi s-a facut greata si m-am inhibat"......la care ..toti..inclusiv prietenu meu...bleah...ce scirbos..Va puteti inchipui cum m-am simtit stiind ca si eu sint in aceeasi situatie.
  •  
    • 35 mesaje
    27 Mar 2005, 23:42
    2 0
    Meda draga,intreba-l tu pe individul care s-a ingretosat asa de tare,cind face sex oral cum e?ca doar si acolo da de par nu?sau poate el umbla dupa muieri pe care le chestioneaza din start daca-s rase complet la fofoloanca?Aia,da!LOL
  •  
    • 19 mesaje
    28 Mar 2005, 14:02
    0 1
    Si eu am cateva fire de par in jurul mameloanelor si ma folosesc de penseta;doctorul mi-a spus ca s-ar putea sa fie ceva hormonal,am luat anticonceptionale cativa ani,spunand ca o sa ma ajute si-n problema asta, dar nimic,au continuat sa creasca.Cu ceara n-as incerca si nici epilare definitiva nu stiu daca e ok, dar cu penseta o data pe luna nu cred ca e grav.
  •  
    • 64 mesaje
    31 Mar 2005, 11:27
    0 1
    Problema ta din cate stiu eu se numeste hirutism si dincolo de aspectul inestetic e o problema de sanatate. Te-as sfatui sa te duci la un endocrinolog.
  •  
    • 87 mesaje
    1 Apr 2005, 13:13
    1 0
    de la un doctor stiu si eu ca nu se smulg, incercati alte metode, taiati-le sau decolorati-le.
  •  
    • 417 mesaje
    1 Apr 2005, 16:26
    1 0
    Draga mea, nu cred ca ai probleme hormonale, asa ca nu te apuca de umblat pe la doctori pentru 2 fire par de marimea unei gene. Si eu am si nu sunt 2 ci vreo 4 si le-am taiat si smuls si acum cresc cam mari. Al meu mai stramba din nas cateodata cand uit sa le "ajustez", dar nu se ingretoseaza sau mai stiu eu ce.

    asa e la unele femei.

    Oricum cand discuta in gasca baieti sunt toti o apa si un pamant, dar daca el te iubeste asta nu-l va deranja. lasa inhibitiile si daca comenteaza gasesti tu ceva amuzant de spus si gata.

    Iubiti-va mult si numai bine.
  •  
    • 2039 mesaje
    1 Apr 2005, 20:06
    1 0
    Mie mi se pare absolut normal sa ai 2-3 firisoare de par in jurul mameloanelor.Nu cred ca e ceva hormonal,dar nici nu cred ca e prea sanatos sa le smulgi sau sa scapi de ele prin eilare definitiva(cu atat mai putin).Nu stiu ce sa zic,eu n-am mai auzit pe nimeni sa se ingretoseze de asa ceva.Poate doar daca ai intr-adevar multe fire de par,dar pt 2-3...
  •  
    • 711 mesaje
    11 Apr 2005, 21:04
    1 1
    Fetelor...eu am mai multe in jurul mameloanelor...si sunt si f lungi...vreo 2-3 cm si nu stiu c sa fac...sa le iau cu penseta?
  •  
    • 112 mesaje
    11 Apr 2005, 22:24
    2 0
    eu exact asta le fac la cele 3 care apar...
  •  
    • 711 mesaje
    11 Apr 2005, 22:54
    0 0
    3? Ce nrocoasa eshti...si in cat timp apare din nou? nu iese mai gros firul dup-aia ?
  •  
    • 1530 mesaje
    12 Apr 2005, 15:08
    6 0
    No, si eu am ... nu le-am numarat niciodata, de fapt unu' e problema, ca-i mai inchis la culoare. Eu smulg cu penseta, ce atata vai si vai. Ma deranjeaza si scap de el. Atat. Daca insa firele is dese si "incapatanate", s-ar putea sa fie o problema. Nu cred ca ceara e o solutie in zona sanilor, totusi!
    Si chiar asa, noi ne chinuim cu ceara si altele pt epilatul brazilian si cati barbati se epileaza in zona genitala? Ce naiba? Sa fi indraznit unu' din-astia sa spuna ceva si il luam cu japca! Ete, fleosc! Scarba? Maaamaaa... ce scarba ii dadeam!