cum scap de punctele de grasime ???

  •  
    • 3 mesaje
    15 Sep 2013, 23:37
    9 3
    Va rog spuneti.mi cum scap de punctele de grasime.
  •  
    • 270 mesaje
    15 Sep 2013, 23:59
    10 3
    unde sunt punctele? pe fatza? trebuie sa iti faci exfoliere des, poate asa, dar e greu. nu stiu sa-ti zic. trebuie scoase din cand in cand, in prealabil inmuiate in baie de abur etc.
  •  
    • 612 mesaje
    16 Sep 2013, 10:04
    6 2
    se scot la cosmetica prin extractie!Eu fac pentru punctele negre...
    Dar poti si tu acasa singura cu un ac steril(se gaseste in farmacie),dar trebuie sa ai putina indemanare..cureti zona,il scoti dupa ce intepi cu acul si apoi dai cu lotiune pentru calmare sau o crema!
    Dar mai bine mergi la un salon cosmetica ca poate nu te pricepi,eu mai imi scot cate un punct negru din cand in cand..dar rar ca mi se pare mai eficient la salon!
  •  
    • 3 mesaje
    16 Sep 2013, 23:54
    4 5
    Pe fata sunt. Am incercat sa scot cateva cu acul. Dar nuj dak le.am scos bine. Si multe nu se vad foarte bine k sa le pot scoate. Si sunt foarte complexata de ele...iar la salon ma costa cam mult...
  •  
    • 612 mesaje
    17 Sep 2013, 19:54
    4 3
    Pa-i stai putin deasupra unui vas cu apa fiarta si pune-ti pe cap un prosop,nu mult timp...cat poti rezista.
    Si cu un ac steril ti le poti scoate singura..daca nu-ti permiti sa mergi la un salon.
  •  
    • 3 mesaje
    15 Ian 2014, 15:14
    2 3
    Pentru punctele negre si pentru punctele de grasime sau pentru orice alta problema a tenului eu apelez la clinica Divin Estetic. Sunt profesionisti de incredere si sigur nu pleci nemultumit de la ei! Pentru punctele negre si cele de grasime incercati o microdermoabraziune cu celule stem sau cu crema cu extract de melc si sigur o sa plecati cu un ten curat si luminos. Si au mereu oferte, eu ma duc in Ploiesti, pe Gh Gr Cantacuzino. Lista de preturi si tratamente o gasiti pe www.divinestetic.ro
  •  
    • 4 mesaje
    16 Ian 2014, 14:41
    1 2
    In primul rand trebuie sa intelegi DE CE ai puncte de grasime. punctele de grasime apar in momentul in care ai o alimentatie bogata in grasimi si colesterol. astfel, dupa ce vei scapa de ele, dupa o perioada de tip este foarte posibil sa iti apara din nou. ca atare, trebuie in primul rand sa iti schimbi modul de a te hrani. punctele de grasime se scot foarte usor de catre o persoana specializata pe tratamente faciale (cosmeticiana), in urma unui tratament cosmetic de curatare. din pacate, multe cosmeticiene nu stiu ce fac, au facut scoala degeaba (daca au facut scoala) iti recomand sa mergi la Pia Salon, eu acolo am fost in urma unei recomandari. un tratament de curatare costa 65 lei si dureaza o ora. mie mi-a pus abur, apoi mi-a facut un peeling cu o perie rotativa, apoi punctele negre mi le-a scos fara durere prin stoarcere, apoi cele galbene (de grasime) le-a scos cu un ac nou. mi-a spus ca 2 ore sa evit sa stau in praf si sa nu ii pun mana pe fata. eu am fost extrem de multumita si ma duc la tratamente faciale o data la o luna, dupa menstruatie. acum am o fata impecabila. vezi pe site au foarte multe servicii la preturi de nimic - www.piasalon.ro . bafta!
  •  
    19 Ian 2014, 11:38
    5 4
    Sau poti incerca asta, dar atentie - tratamentele cosmetice nu trebuie sa-ti lipseasca ... ( cel putin unul la 2 luni ) http://naturalbeautytips.eu/honey-and-lemon-for-your-blackhead-removal/

    succes.