Fire de par sub piele

  •  
    • 138 mesaje
    12 Mai 2007, 01:58
    0 0
    evelor buna idee cu subiectul acesta, eu ma fac in zona bikini si pe picoare cu ceara, pana cand nu am trecut la ceara rece pe picioare tot imi aparaeau fire sub piele acum de vre-o 2 ani sunt ok numai ca problema ramne tot la bikini line. O sa incerc si ceva malai si sper sa functioneze ca sotul meu asa are o placere s aimi scoata firele ca eu ma enervez, la cateva zile tot ma intreaba daca mai e ceva...si nu ca nu ar fi el finutz, da tot doare mai ales daca se si infecteaza!
  •  
    • 1 mesaje
    26 Feb 2008, 13:07
    0 0
    FOLISAN SE POATE GASI PE EBAY DIN ALTE TARI SI VERIFICI DACA LIVREAZA IN RIOMANIA.
    EU AM CUMPARAT DIN POLONIA
    DE PE ALLEGRO E UN FEL DE EBAY POLONEZ
    SPER SA FIE BUN IL FOLOSESC DOAR DE 2 ZILE.
  •  
    • 2 mesaje
    25 Mar 2010, 15:33
    0 0
    buna....sunt ioana si am aceiasi pb cam ca si tine.....foloses Braun SIlkEpil...si imi ies ff multe fire de par sub piele....sunt asa urate....si mai am si firul de par negru si f gros....nu prea ma fac cu lama acum deoarece e iarna.......si il foloseam prea des....si am facut greseala si i lammai dat si unei prietene si apoi lam deziznfectat eu cu spirt si inainte de i la da tot imi apareau cosulete ....nuj ce sa fac...
  •  
    • 2 mesaje
    25 Mar 2010, 15:40
    0 0
    iam dat epialtorul de la silk epil...nu bigul...
  •  
    • 40 mesaje
    1 Apr 2010, 17:44
    0 0
    de foliculita nu se scapa prea usor... eu mai am putin si fac un an de cand ma chinui cu o foliculita severa... totusi sunt multumita ca aproape am scapat de ea dupa lungi tratamente... cumpara de la farmacie baneocin pudra si triderm unguent ... nu costa mult si sa faci pauza intre folosiri... dupa ce termini primul tub 2,3 sapt chiar o luna nu-ti mai da cu nimic ca iti arzi pielea... apoi poti relua iar tratamentul ... asta de cateva ori bune, nu te astepta sa treaca dupa un tub ... si daca se poate pe perioada tratamentului renunta la epilator ... bafta
  •  
    • 13 mesaje
    21 Apr 2010, 23:34
    0 0
    epileaza-te la salon si numai cu ceara traditionala
  •  
    • 185 mesaje
    5 Mai 2010, 14:26
    0 0
    phillips mi se pare mult mai bun decat brown, are altfel de pense.
    1. inainte sa te epilezi cu ceara sau aparat exfoliaza bine.
    2. daca apoi dupa 2-3 sapt nu sunt multe fire in piele, fa-te cu ceara sau aparat din nou, daca sunt multe, da cu crema depilatoare(10 min), apoi lama daca e nevoie.
    3. astepti 1-2 sapt si te faci iar cu ceara epilator
    ps. mi-a luat ani de zile sa imi dau seama ca numai asa se poate. in cazul meu cel putin.
  •  
    • 1 mesaje
    9 Mai 2013, 22:10
    0 0
    buna. a gasit la cineva 3 produse care de 4 zile ma fac fericita. va scriu pentru ca sunt fericita. parul de pe pcioare ma terifiat ani de zile, si cred ca acum ii vin de hac. firele de sub piele ies singure, . acele cosuri de la radacina se topesc si nu mai umblu nici cu acul si nici cu penseta. fara pete negre sub piele si coji si rani si ....eeeeeeeh.  acum piele este fina si cattifelata, capata culoare uniforma si ..... este superb. o sa ma tin de programul dat. va mai scriu peste cateva zile sa va spun ce se intampla. astept cu nerabdare zilele urmatoare. mai ales ca e varaaaaa ! 
  •  
    • 29 mesaje
    26 Mai 2013, 17:37
    0 0
    eu cred k cea mai buna metoda este epilatul definitiv. iarna trecuta mi am facut pe abdomen si linia bikinilor si am scapat de iritatii. dar mai mult ca sigur voi incepe epilarea def si in restul zonelor. merita sa incercati!
  •  
    • 612 mesaje
    25 Aug 2013, 12:28
    0 0
    gabypp said:buna. a gasit la cineva 3 produse care de 4 zile ma fac fericita. va scriu pentru ca sunt fericita. parul de pe pcioare ma terifiat ani de zile, si cred ca acum ii vin de hac. firele de sub piele ies singure, . acele cosuri de la radacina se topesc si nu mai umblu nici cu acul si nici cu penseta. fara pete negre sub piele si coji si rani si ....eeeeeeeh.  acum piele este fina si cattifelata, capata culoare uniforma si ..... este superb. o sa ma tin de programul dat. va mai scriu peste cateva zile sa va spun ce se intampla. astept cu nerabdare zilele urmatoare. mai ales ca e varaaaaa ! 

     Despre ce produse este vorba?...

    am si eu aceasta problema...de asta te intreb..

  •  
    • 612 mesaje
    25 Aug 2013, 12:31
    0 0
    Drella said:eu cred k cea mai buna metoda este epilatul definitiv. iarna trecuta mi am facut pe abdomen si linia bikinilor si am scapat de iritatii. dar mai mult ca sigur voi incepe epilarea def si in restul zonelor. merita sa incercati!

     Da,am auzit ca ar fi cea mai buna solutie ,dar si cea mai costisitoare!

    Eu de ex am probleme pe picioare scurt ,cum ar veni!La cat mar duce epilarea definitiva daca ai idee?tinand cont ca ai facut acest lucru...