cafeaua m-ar ajuta sa slabesc?

  •  
    • 3 mesaje
    29 Ian 2008, 00:24
    2 2
    cafeaua m-ar ajuta sa slabesc?
  •  
    • 8 mesaje
    29 Ian 2008, 00:38
    0 2
    Nu stiu daca te ajuta sa slabesti, dar in mod sigur iti va reduce pofta de mancare. In plus, cafeaua este un excelent diuretic (pentru majoritatea persoanelor). Daca n-ai baut pana acum, nu trebuie neaparat sa te chinui s-o consumi, in cazul in care nu-ti va place. A nu se confunda cafeaua cu un medicament miraculor! In orice caz, pentru a te ajuta (cat de cat!) sa slabesti, consum-o fara indulcitor, lapte, frisca. Totusi, raman la parerea mea : miscare, miscare, miscare! si efectele nu vor intarzia sa apara.
  •  
    • 13910 mesaje
    29 Ian 2008, 00:41
    2 0
    pt. CA Cafeaua, daca o bei dimineata, cu tigarea de rigoare si ziarul, e laxativa. incearca mai bine ceva sport si alimentatie sanatoasa.
  •  
    • 366 mesaje
    29 Ian 2008, 00:54
    1 0
    iNLOCUIESTE CAFEAUA CU CEAI VERDE,PT.A SLABI,NU ABUZA CAFEAUA.
  •  
    • 12 mesaje
    29 Ian 2008, 01:14
    4 0
    nu am auzit asa ceva,dar sant convinsa ca nu,mai bine cum iti sugera o eva foloseste ceai.la plafar sant multe ceaiuri pt slabit.
  •  
    • 0 mesaje
    29 Ian 2008, 01:51
    1 0
    Ceaiul verde si miscarea te ajuta sa slabesti, nu cafeaua.
  •  
    • 0 mesaje
    29 Ian 2008, 02:34
    5 1
    decat sa bei ceai verde ori cafea pt slabire eu iti recomand o dieta foarte bDieta "MAX PLANK" Dieta elaborata de cercetatorii Institutului de nutritie "MAX PLANK" din Germania. Cine tine aceasta dieta vreme de doua saptamani, nu-si mai schimba greutatea corporala trei ani. Metabolismul se modifica si creaza un camp energetic care impiedica depozitarea grasimilor. Ce este absolute interzis la aceasta dieta: nu se bea nici un fel de alcool (bere, vin, tarie). Important: - se foloseste numai sare dietetica - se bea cel putin 2 litri de lichid pe zi (ceai cu lamaie si cafea fara zahar, apa minerala slab concentrata, exclus sifonul si bauturile dulci acidulate) Cine tine aceasta dieta va fi un om slab, dar plin de energie. LUNI Dimineata: cafea (fara zahar sau lapte) si nimic altceva La pranz: 2 oua fierte tari si spanac fiert (cu putina sare) - cat vrei (exclus paine) Seara: 1 gratar (mare) de vaca cu salata verde si telina - cat vrei (exclus paine) MARTI Dimineata: cafea (fara zahar sau lapte) si nimic altceva La pranz: 1 gratar (mare) de vaca cu salata verde si fructe - cat vrei (exclus paine) Seara: sunca de Praga - cat vrei (exclus paine) MIERCURI Dimineata: cafea (fara zahar sau lapte) cu 50 gr. paine intermediara La pranz: 2 oua fierte tari cu salata verde si rosii - cat vrei (exclus paine) Seara: sunca de Praga si salata verde - cat vrei (fara paine) JOI Dimineata: cafea (fara zahar sau lapte) cu 50 gr paine intermediara La pranz: 1 ou morcovi fierti (sau cruzi) Schwitezer - cat vrei (exclus paine) Seara: fructe cu iaurt - cat vrei (exclus paine) VINERI Dimineata: cafea (fara zahar sau lapte) morcovi cruzi, rasi cu lamaie si nimic altceva La pranz: peste fiert rosii - cat vrei (exclus paine) Seara: 1 gratar de vaca salata verde - cat vrei (fara paine) SAMBATA Dimineata: cafea fara zahar sau lapte 50 gr. paine intermediara La pranz: pui la gratar - cat vrei (exclus paine) Seara: 2 oua fierte tari morcovi cat vrei (fara paine) DUMINCA Dimineata: ceai cu lamaie si nimic altceva La pranz: 1 gratar de vaca fructe - cat vrei (exclus paine) Seara: orice si cat vrei (mancarea preferata) (NU alcool sau dulciuri) LUNI se reia dieta pentru inca o saptamana ATENTIE: nu se inlocuieste nici un produs din dieta una
  •  
    • 0 mesaje
    29 Ian 2008, 03:03
    3 0
    Am mari indoieli: mai ales ca actioneaza ca un drog si o sa bei din ce in ce mai multa: Recomandarea mea sunt CEAIURILE...
  •  
    • 3 mesaje
    29 Ian 2008, 03:15
    4 1
    draga mea cafeau nu slabeste dar are putine calorii adica 1 /portie eu te sfatui sa faci o dieta sanatoasa sa nu cumva sa te imbolnavesti
  •  
    • 41 mesaje
    29 Ian 2008, 04:21
    2 1
    stiu ca e buna cafeaua in cantitati normale dar nu ptr slabit are proprietati ,antioxidante etc ...
  •  
    • 0 mesaje
    29 Ian 2008, 09:44
    0 0
    Mai ales ca nu esti obisnuita cu ea, in cantitati mai mari iti va creste tensiunea si te vei simti cred ca si agitata. Mai bine foloseste alte metode mai sanatoase.
  •  
    • 1 mesaje
    29 Ian 2008, 10:14
    0 0
    Sa te ajute cafeaua sa slabesti? NUUU! Dimpotriva, cofeina provoaca pofta de mancare prin marirea secretiei de insulina. Daca nu bei cafea, nu are rost sa te apuci acum. Cum ti-au spus si fetele, ceaiurile sunt mai indicate. Incearca ceaiul antiadipos Sanye, este f. bun.
  •  
    • 2 mesaje
    29 Ian 2008, 11:11
    2 0
    buna dimineata cafeau neagra fara zahar ceaul negru fara zagar si o dieta cu mai putine kalori te ajuta sa slabesti ci nu numai cafeaua.ai grija ce dieta faci sa nu ajungi anemica.mult succes
  •  
    • 1 mesaje
    29 Ian 2008, 11:51
    0 0
    vrei sa slabesti si sa ai parte de alte probleme,n-are rost sa consumi cafea poti bea ceai verde,renunti si mananci mai putin,faci miscare....
  •  
    • 110 mesaje
    29 Ian 2008, 17:58
    0 0
    In nici un caz!
  •  
    • 24 mesaje
    29 Ian 2008, 19:03
    1 0
    mai bine ia si prefera un ceai diuretic pt slabit decat cafeaua, Daca bei CAFEA te imbolnavesti de inima,si ii ff adevarat,
  •  
    29 Ian 2008, 21:08
    1 0
    1.cafeaua deshidrateaza 2.cafeaua duce la o secretie de insulina, care e factor de depunere a grasimilor 3.cafeaua duce la cresterea tensiunii 4.Prin continutul mare de cofeina, cafeaua da dependenta.(e drog) 5.Mai vrei si alte motive?Mai bine fa sport si mananca sanatos, lasa prostiile pentru altii!
  •  
    • 1 mesaje
    29 Ian 2008, 21:35
    0 0
    numai dimineata pe stomacul gol ,daca bei mai multa ai sansa sa devi dependenta de ea si nu o sa te ajute deloc la slabit ,din contra o sa te mai ingrasi putin.. la mine nu mai are efect.
  •  
    • 0 mesaje
    29 Ian 2008, 21:55
    0 0
    nu stiu daca te va ajuta sa slabesti,insa stiu ca este un bun energizant.eu nu folosesc deoarece imi face rau
  •  
    • 0 mesaje
    30 Ian 2008, 17:41
    1 0
    nu cred...si in cantitati mari iti face rau