Din dragoste de bebelusi

  •  
    • 8403 mesaje
    10 Apr 2016, 18:41
    0 1
    ViktorC said:
    scanteie said:

    Frumos .

     

    Multi/multe s-ar oftica de moarte . Stim noi ce stim ...

     
    rad pentru ca si eu am fost rasfatata tatei. si, in acelasi timp, singura din familie care a indraznit sa ii raspunda)

    mi se pare normal sa il iubeasca pe taica-su mai mult, tinand cont de faptul ca el si-a dorit mai mult decat mine copilul acesta. eu am vrut sa mai amanam (aveam de sustinut teza de doctorat, sa incep altceva) si, pentru ca a vrut el, am facut pe langa aceastea si un copil

  •  
    • 10065 mesaje
    11 Apr 2016, 12:21
    0 0
    scanteie said:
    ViktorC said:
    scanteie said:

    Frumos .

     

    Multi/multe s-ar oftica de moarte . Stim noi ce stim ...

     
    rad pentru ca si eu am fost rasfatata tatei. si, in acelasi timp, singura din familie care a indraznit sa ii raspunda)

    mi se pare normal sa il iubeasca pe taica-su mai mult, tinand cont de faptul ca el si-a dorit mai mult decat mine copilul acesta. eu am vrut sa mai amanam (aveam de sustinut teza de doctorat, sa incep altceva) si, pentru ca a vrut el, am facut pe langa aceastea si un copil

     

    Am io asa senzatia ca tot rasfatata ramasera-i, adevarat ? Banui ca-ti si place ...

     

     

    Altfel, io cred ca pe ambii va iubeste in aceiasi masura ... Mai mult ca sigur .

     

  •  
    • 8403 mesaje
    12 Apr 2016, 10:08
    0 0
    ViktorC said:

    Am io asa senzatia ca tot rasfatata ramasera-i, adevarat ? Banui ca-ti si place ...

     

     omul nu se mai schimba la maturitate
     

    Altfel, io cred ca pe ambii va iubeste in aceiasi masura ... Mai mult ca sigur .

     

     cu siguranta! tinand cont ca vin cu idei traznite, te asigur ca il uita pe taica-su rapid cand vreau nu e acesta scopul meu insa.

     

  •  
    • 4503 mesaje
    12 Apr 2016, 10:30
    3 0
    cica e traumatizant sa il intrebi pe copil pe cine iubeste mai mult, si recunosc ca eu copil fiind uram intrebarea asta, acum mi se pare nedreapta, ca ma punea intr-o postura neplacuta etc etc
  •  
    • 10065 mesaje
    12 Apr 2016, 12:46
    0 0
    scanteie said:
    ViktorC said:

    Am io asa senzatia ca tot rasfatata ramasera-i, adevarat ? Banui ca-ti si place ...

     

     omul nu se mai schimba la maturitate
     

    Altfel, io cred ca pe ambii va iubeste in aceiasi masura ... Mai mult ca sigur .

     

     cu siguranta! tinand cont ca vin cu idei traznite, te asigur ca il uita pe taica-su rapid cand vreau nu e acesta scopul meu insa.

     

     

    Aaa ... trisezi bag seama . Tii sa il oftici pe tati , ai ?

  •  
    • 10065 mesaje
    12 Apr 2016, 13:01
    0 0
    Mara77 said:cica e traumatizant sa il intrebi pe copil pe cine iubeste mai mult, si recunosc ca eu copil fiind uram intrebarea asta, acum mi se pare nedreapta, ca ma punea intr-o postura neplacuta etc etc

     

    Io unu nici in gluma n-as intreba asa ceva . Intrebare ce nu-si are rostul . Si daca pe "ea" ar iubi-o mai mult , unde-i problema ? Niciunde, cred eu. Tine si de stari cred, azi cu tati, miine cu mami, poimiine cu niciunu probabil s.a.m.d Cind ii tuna, cind ii fulgera ... mai rasare si soarele... Nici io nu ma trezesc de fiecare data cu fata-n sus .

     

  •  
    • 10065 mesaje
    12 Apr 2016, 13:10
    0 0
    Acu ... zi drept, te rog, Scintee ...

    In permanenta ai cite o bomboana in poseta ?



    (sa vezi ce mi-o fur mintenas... )
  •  
    • 8403 mesaje
    12 Apr 2016, 13:11
    0 0
    Mara77 said:cica e traumatizant sa il intrebi pe copil pe cine iubeste mai mult, si recunosc ca eu copil fiind uram intrebarea asta, acum mi se pare nedreapta, ca ma punea intr-o postura neplacuta etc etc

     
    aiureli!
    eu si ea avem un ritual. cand o vad suparata (si nu numai) ii spun" hai sa te iubeasca mama" si o iau in brate.
    sau "hai, iubeste-o pe mami" cand ma ia ea in brate (asta i-o spun exact cand isi pune mainile in jurul gatului meu- ca sa fie clar ca nu conditionez gestul).
    in mod evident, cand e suparata, tine sa imi spuna ca nu ma iubeste, dar isi tine mainile in jurul gatului meu


  •  
    • 10065 mesaje
    12 Apr 2016, 14:05
    0 0
    scanteie said:
    Mara77 said:cica e traumatizant sa il intrebi pe copil pe cine iubeste mai mult, si recunosc ca eu copil fiind uram intrebarea asta, acum mi se pare nedreapta, ca ma punea intr-o postura neplacuta etc etc

     
    aiureli!
    eu si ea avem un ritual. cand o vad suparata (si nu numai) ii spun" hai sa te iubeasca mama" si o iau in brate.
    sau "hai, iubeste-o pe mami" cand ma ia ea in brate (asta i-o spun exact cand isi pune mainile in jurul gatului meu- ca sa fie clar ca nu conditionez gestul).
    in mod evident, cand e suparata, tine sa imi spuna ca nu ma iubeste, dar isi tine mainile in jurul gatului meu


     

    Si io care credeam ca mi-s singurul cu astfel de experiente .

     

    Ce-i drept, nici in ziua de azi nu ne-am ostoit a o pune de-o "gilceava" pe tema dragostei cind e suparici . Rar ce-i drept, dar e. Arunca un "nici nu te iubesc" c-o juma de gura asa ... apoi trege cu coada ochiului sa se asigure ca am auzit-o si sa-mi observe reactia probabil, si-apoi, ca si cum ai pune gaz pe foc cind ma observa tot un zimbarici ce i-o intoarce cu " da' stiu io ca ma pacalesti ... " . Situatie temporara doar ce ii trece iute apoi incepe buicareala, calaritu' s.a.m.d.

    Io cred ca majoritatea copiilor procedeaza astfel .

     

    Pina si in cazul adultilor sint intinlite situatii gen. " Te urasc oi, te urasc ... ! si in acelasi timp te pupaceste de iti ia aerul . Ah, da' ce ura zace-n tine ...

     

  •  
    • 8403 mesaje
    12 Apr 2016, 14:21
    2 0
    ViktorC said:

    Io cred ca majoritatea copiilor procedeaza astfel .

     

    Pina si in cazul adultilor sint intinlite situatii gen. " Te urasc oi, te urasc ... ! si in acelasi timp te pupaceste de iti ia aerul . Ah, da' ce ura zace-n tine ...

     

    dar cati adulti se maturizeaza cu adevarat? 

  •  
    • 10065 mesaje
    12 Apr 2016, 15:02
    1 0
    scanteie said:
    ViktorC said:

    Io cred ca majoritatea copiilor procedeaza astfel .

     

    Pina si in cazul adultilor sint intinlite situatii gen. " Te urasc oi, te urasc ... ! si in acelasi timp te pupaceste de iti ia aerul . Ah, da' ce ura zace-n tine ...

     

    dar cati adulti se maturizeaza cu adevarat? 

     

    Nu am idee . Cred ca niciunul. Si chiar daca ar fi, cu siguranta n-as vrea sa ma numar printre ei.

  •  
    • 11561 mesaje
    13 Apr 2016, 15:28
    1 0
    radiomaxymwest said:http://radiomaxymwest.forumer.ro/forum

     Asta  i  chiar  nesimtire!!
      Admin , esti  aici???
      Avem  nevoie  de  ajutor!!!

  •  
    • 137 mesaje
    14 Apr 2016, 10:57
    1 0
    pitipoanca69 said:
    radiomaxymwest said:http://radiomaxymwest.forumer.ro/forum

     Asta  i  chiar  nesimtire!!
      Admin , esti  aici???
      Avem  nevoie  de  ajutor!!!

     
    Sunt, sunt Problem solved. 

  •  
    • 137 mesaje
    14 Apr 2016, 11:03
    0 0
    radiomaxymwest, ai sectiunea Mica Publicitate. Poti sa o folosesti cu incredere, dar fara sa spamezi acest forum. Multumesc.
  •  
    • 11561 mesaje
    14 Apr 2016, 12:37
    1 0
    admin.forum said:
    pitipoanca69 said:
    radiomaxymwest said:http://radiomaxymwest.forumer.ro/forum

     Asta  i  chiar  nesimtire!!
      Admin , esti  aici???
      Avem  nevoie  de  ajutor!!!

     
    Sunt, sunt Problem solved. 

     Multumesc  mult!
      Reinoiesc  invitatia  la  o  cafea!
    O  zi  buna!

  •  
    • 4313 mesaje
    15 Apr 2016, 07:32
    2 0
    Cora a impartit o sticla de rachiu cu bebelusu' s'-acu' dorm dusi.
  •  
    • 8403 mesaje
    17 Apr 2016, 23:47
    1 0
    Vasile. said:Cora a impartit o sticla de rachiu cu bebelusu' s'-acu' dorm dusi.

     
    ce sa mai spuna fata cand Clubul Eva a devenit clubul Adam? 

  •  
    • 10065 mesaje
    18 Apr 2016, 10:41
    0 1
    Domnisoara Coralain, sinteti bine ?

  •  
    • 10065 mesaje
    18 Apr 2016, 23:49
    0 0
    Io unu ii dau crezare domnisoarei, pe bune .

    Si in doi ii obositor uneori, d-apoi de una singura ... Tu copil, tu casa, tu masa , s.a.m.d Tre sa ai un psihic si-o conditie fizica de invidiat sa faci fata . Ceva mai greoi probabil, dar nu imposibil . Zise el.

  •  
    • 10065 mesaje
    19 Apr 2016, 07:55
    0 0
    scanteie said:
    Vasile. said:Cora a impartit o sticla de rachiu cu bebelusu' s'-acu' dorm dusi.

     
    ce sa mai spuna fata cand Clubul Eva a devenit clubul Adam? 

     

    Doamna Scinteie .

     

    Sa nu omitem faptul ca, datorita si multumita Adamilor exista cafeneaua bebeilor .

     

    Adevarat ?

     

    (cineva iarasi e cu chef de vorba la prima ora )