Hotel Unirea Iasi

  •  
    • 1122 mesaje
    4 Nov 2008, 11:50
    0 0
    Buna, la ultimul etaj al hotelului Unirea este restaurant si ma gandeam sa rezerv o masa acolo, pt 2 persoane, atat.
    A mai fost cineva? cum e?
    cat costa si cu cat timp inainte trebuie sa faci rezervarea?
    Mi se pare frumos, am vazut cateva imagini si e destul de interesant, ceva diferit.
  •  
    • 12625 mesaje
    4 Nov 2008, 12:22
    0 0
    am fost la cofetaria de la etaj pe vremea cand inca nu era inchisa toata terasa,privelistea este superba,in privinta chelt si rezervarilor nu poti da un telefon acolo,cauta receptia si sigur vei primi raspunsuri
  •  
    • 603 mesaje
    4 Nov 2008, 13:37
    0 0
    Angel, vad ca au si site, http://www.hotelunirea.ro/
    N-am mai fost de pe vremea cand era cofetaria acolo. Imi place ca transmit si live
  •  
    • 186 mesaje
    8 Nov 2008, 00:43
    0 0
    eu am fost la cina cu baietelul. el a cerut paste, eu carne de vitel cu legume. i-am rugat sa-i aduca baietelului pastele, chiar daca nu e gata si carnea mea, pentru ca e obosit. dar am asteptat 45 de minute. rezultatul: carnea mea nefacuta, pastele bune, dar ... puiul meu le-a gustat si atat. s-a intins pe bancuta doborat de somn. eu m-am ales cu pastele, iar pe cel mic l-am dus in brate, adormit, pana in camera. no dinner, no shower. si acum imi pare rau ca am platit.
    hotelul e impecabil, micul dejun ok, dar in restaurantul ala nu mai calc! in caz ca mai trec prin iasi...
  •  
    • 1122 mesaje
    8 Nov 2008, 12:33
    0 0
    Buna, am sunat la cei de Restaurantul Unirea si mi-au zis sa revin aproape de data cand vreau sa fac rezervare, cica nu se plateste rezervarea.
    Eu sper sa fie buna mancarea, am vazut ca au un meniu bogat, ai de unde alege.
    Cred ca mai mult vreau sa merg pentru priveliste
  •  
    • 21507 mesaje
    8 Nov 2008, 15:45
    0 0
    eu am mincat bine acolo,iar privelistea e super faina
  •  
    • 3248 mesaje
    8 Nov 2008, 17:13
    0 0
    Servirea e buba acestui local.In alta ordine de idei,mancarea e ok(depinde probabil de moodul bucatarului),insa privelistea face totul si senzatia de "la inaltime". Merita mers macar pentru un desert si un cocktail.
  •  
    • 203 mesaje
    9 Nov 2008, 19:21
    0 0
    Salut . Am fost pe acolo , in mare mi s-a parut ok . Preturile sunt cam cu 10% mai mari fata de media restaurantelor din Iasi dar sunt si restaurante mai scumpe ....deci ca si pret nu e exagerat. Privelistea este superba , probabil este restaurantul cu cea mai frumoasa panorama din oras. Este foarte curat , nu extraordinar ca si decoratiuni , dar nici nu au nevoie , geamurile sunt foarte mari si se vede tot Iasul . Partea negativa este timpul mare cat a trebuit sa asteptam comanda...cam 45 de minute.Erau ocupate cam 60% din mese ceea ce nu mi se pare aglomerat deci consider ca am asteptat mult prea mult in conditiile astea.
    Mancarea a fost foarte buna si servirea la masa deasemeni. In afara de timpul mare de asteptare e ok , sarbatorita avea un buchet de flori si chelnerul a adus imediat o vaza in care sa il puna , din ce am mai vazut nu peste tot se intampla asta.