Acnee sub piele ( sfaturi?)

  •  
    • 1 mesaje
    20 Ian 2011, 18:04
    0 0

    Salut ! De aproximativ 2 ani imi ies cosuri numai pe un singur obraz si pe barbie, si mai rau e ca imi apar sub piele ca niste noduri.. pe obraz..cand eram mai mica aveam foarte multe pe frunte, acum is complet curata. ma enerveaza la culme am incercat zeci de mii de creme si in fiecare seara imi masez pielea cu o chestie ptr fata care functioaza cu laser.  trebuie sa recunosc ca ma zgarm la ele destul de des pentru ca ma irita sa le vad acolo tot timpul. acum 2 ani am fost cu un baiat care sa zicem ca avea o agnee mai urata. sa fii luat ceva de la el:-? o fi vreo infectie sau sunt dereglari hormonale? mi-am zis sa numai folosesc nicio crema sau solutie si sa le las sa dispara de la sine

  •  
    • 102 mesaje
    22 Ian 2011, 11:21
    0 0
    buna, pt problema ta cel mai bine ar fi sa consulti un dermatolog. Eu am foliculita (cosuri sub piele) pe picioare, dar e de la epilarea cu ceara si folosesc crema de galbenele sau fucidin, se gasesc la farmacie.
  •  
    • 23 mesaje
    14 Feb 2011, 11:52
    1 0
    Cand te speli pe fata freaca usor cu bicarbonat de sodiu (alimentar); exfoliaza si schimba ph-ul. Eu am scapat de furunculoza asa. Poti lua si tinctura de trei frati patati sau codita soricelului; sau polen - vezi mai multe despre pole aici: http://www.afladespre.ro/dieta_cum-sa-ne-tratam-cu-polen-2245.htm
  •  
    • 4034 mesaje
    14 Feb 2011, 15:02
    1 0
    da rezultate de durata?
  •  
    • 4 mesaje
    22 Mar 2011, 17:14
    0 0
    Buna ziua tuturor! Pot oferi gratuit o metoda naturala cu efecte rapide si uimitoare pentru eliminarea acneelor si cosurilor. Daca sunteti interesat(a), scrieti-mi un mail pe id-ul oned16.
  •  
    • 4 mesaje
    23 Mar 2011, 17:51
    2 0
    s vrea sa va impartasesc cateva posibile tratamente pt acnee care la mine au funcionat
    - sa nu luati anticoncetionale doar in caz ca asa v-a prescris ginecologul pt o problema ovarina, nu care tine de acnee (eu am luat si mai urat mi-a aparut)
    - trebuie facute anliza :estrogen, testosteron , progesteron
    -zineryt e bun, dar fiindca usuca pielea e indicata crema cu vit A (la farmacie se gaseste de la Mebra)
    - Skinoren e pentru albirea tenului, nu prea trateaza formele severe
    -Retin-A si Smoderm usuca cosurile si le trateaza (atentie la razele solare ca nu prea fac bine)
    -Roaccutane e bun, dar prea greu de tolerat
    -eu am optat pt sotret s dupa 1 an mi-am disparut cosurile (aveam mai mult umflaturi, nu cosuri), ramanand cicatricile; nu am simtit efectele negative, concomitent luam si pastile hepatoprotector (ca sa nu fie afectat ficatul), si am renuntat la alimente uleioase (alune, seminte, ulei mult)
    - sexul nu are nici o legatura cu acneea (pe moment se va estompa, dar va aparea acneea);
    -pentru cicatriciele post acnee exista la Avene o crema reparatoare (Cicalfate) folosita perioada indelungata, da rezultate
    -dupa ce nu mai apar cosuri, este recomandat un tratament de intretinere (la mine dau rezultat produsele de la Avene si Ivatherm)
    -este recomndat sa fie folosite produse dermato, nu dermato cosmetice (de la bioten, garnier, l'oreal, gerovital, dove, etc);recomadabil sa fie pe baza da apa termala (de la sebamed sunt bune)
  •  
    • 4 mesaje
    31 Mar 2012, 19:02
    1 0

    Buna, daca intr-adevar doriti sa scapati de cosuri, acnee sub piele, pete si cicatrici lasate de acnee va recomand sa folositi produsele Dermagist Acne-prone skin (dermagistromania) si veti reusi asa cum am reusit eu sa scap de acest chin din viata mea. Mail-ul meu este mariaelena1280@yahoo.com, unde ma putei accesa pentru mai multe detalii.

  •  
    • 2 mesaje
    23 Aug 2014, 17:28
    0 0
    Pastile pentru acnee - http://bit.ly/15mzrbr
  •  
    • 12208 mesaje
    23 Aug 2014, 20:52
    0 1
    NE LASI .....
  •  
    • 55 mesaje
    25 Aug 2014, 20:07
    1 0
    Dermatologii au sa isi piarda painea cu atatea recomandari de creme pe aici
  •  
    • 74 mesaje
    4 Mar 2015, 10:33
    0 0
    Eva pastilele alea de care zici tu ti-au produs efecte adverse? La un supliment asta e un aspect important, pentru ca te trezesti apoi cu tot felul de reactii.
    Numai bine!

  •  
    • 3 mesaje
    29 Iun 2015, 12:48
    1 0
    La mine acneea a trecut de la sine. Schimbati-va mai intai stilul de viata apoi daca nu se observa nici o modficare puteti sa apelati la diverse produse pentru indepartarea acneei.

  •  
    • 292 mesaje
    1 Iul 2015, 17:26
    0 0
    Hmm, poate dar poate acest supliment ar putea sa te ajte: schimbdeocazii.com/frumusete/lupta-acnee-in-luna-sau-retur-bani Nu cred ca dietele te ajuta 100% sa scapi de problema aceasta. Dermatologul ar putea sa te sfatuiasca ce si cum ar trebui sa folosesti. Este nevoie de ceva puternic pentru acnee mai ales daca este adanca sau sub piele...
  •  
    • 34 mesaje
    18 Iul 2015, 18:22
    0 0

    Buna fetelor,

    Vedeti aici cum rezolvam problemele tenului: http://bit.ly/Scapa_de_Problemele_tenului

    Produsele provin din SUA, sunt certificate in Romania si au Kosher, Halal, FDA.

  •  
    • 6 mesaje
    20 Iul 2015, 19:26
    0 0
    O solutie ideala este serumul de reintinerire celulara care contine 85% celule stem, repara adn-ul si este un produs revolutionar cu rezultate permanente intr-un timp relativ scurt (cateva saptamani)
    Pentru mai multe informatii puteti accesa linkul de mai jos
    http://www.antoni0.jeunesseglobal.com/products.aspx?p=LUMINESCE
    sau puteti trimite un mail la antoniojeunesse@yahoo.com
  •  
    • 128 mesaje
    21 Iul 2015, 20:18
    0 0
    Buna ziua.Va recomand sa faceti cure de detoxiifiere periodic cu complexul Curatarea sangelui timp de 1 luna, alternativ cu Rumexcarbo timp de 1 luna.Extern se poate aplica comprese cu ceai verde si solutie Biomicin.Multa sanatate!