Cum putem fi sexy si elegante iarna?

  •  
    • 2386 mesaje
    27 Oct 2007, 11:11
    1 0
    Eu sunt cam friguroasa de felul meu si am impresia ca iarna nu pot fi prea sexy. ciorapii grosi + pantalonii grosi de iarna "ingrasa". Cizmele calduroase, comode si care nu aluneca nu sunt prea sexy.
    Voi cum va imbracati iarna ca sa fiti atragatoare? Intrebarea e pt cele care circula cu mijloacele de transport in comun sau pe jos.
  •  
    • 2386 mesaje
    10 Nov 2007, 11:17
    0 0
    Nu vrea nimeni sa raspunda la intrebarea asta?
  •  
    • 2938 mesaje
    10 Nov 2007, 13:17
    0 0
    hm, nu-s de acord. iarna nu se mai vad formele imperfecte prin haine, iar daca ai un palton gros, poti purta pe dedesubt chestii nu asa de groase, gen bluze decoltate .

    si dresurile groase sunt f sexy cu o fusta mini si cizme inalte.
  •  
    • 174 mesaje
    10 Nov 2007, 14:39
    0 0
    Gusturile nu se discuta....paltonul cu bluza decoltata...cand sunt sub zero grade....brrr, suna friguros Nu trebuie sa fim neaparat super sexy, putem fi chic...un pulover dragut,cu gat inalt, cu accesorii potrivite sunt de bun gust,parerea mea...si sunt atatea fuste frumoase, elegante, din catifea, etc, carouri..nu neaparat tb sa bagam o fusta mini...

    Parerea mea!
  •  
    • 2081 mesaje
    10 Nov 2007, 17:30
    0 0
    Sau o bluzita sexy, sub un pulovaras mai gros - cu nasturi sau fermoar - peste care un palton. Si daca paltonul este lung, iar dresul are 80-100 DEN, atunci merita sa imi pun o fusta scurta cu cizme lungi, chiar daca afara sunt - 10 grade!
  •  
    • 3297 mesaje
    10 Nov 2007, 21:19
    0 0
    "iar dresul are 80-100 DEN"...
    adica?
  •  
    • 1555 mesaje
    10 Nov 2007, 23:40
    0 0
    adica mat, "tine pielea", mai gros nuj dc e
  •  
    • 3297 mesaje
    11 Nov 2007, 10:30
    0 0
    mersi acum stiu despre ce dresuri e vorba
  •  
    • 693 mesaje
    11 Nov 2007, 11:46
    0 0
    Si eu cred ca poti fi sexy iarna..Hm..Chiar iti poti ascunde grasimutele pe-acolo

    Oricum nu poti spune ca vremea la noi e atat de rece mereu, incat sa nu poti purta fusta cu dresuri mate..Mai avem si zile bune!
    Si cum spunea cineva mai sus, dresurile mate sunt f sexy..Piciorul pare mai ferm, nu se vad vanataile(si asta e chiar f bine pt mine), pare si mai subtire...Iar fuste gasim pe toate gusturile!
    In partea de sus recomand cu caldura pulovarasele, simple, moi, si colorate(uni, oricum), care te scot din orice.Si nu tb neaparat sa fie groase si mari ca sa tina de cald...Poti alege ce-ti convine tie..chiar si cu decolteu...sau descheiate..
    Si iti poti completa "tinuta" cu accesorii in ton cu culorile de pe tine...
    Iar la capitolul cizme..care sunt incaltarile mele preferate..Ce sa mai!Poti sa faci din tine o zeita cu ajutorul lor!Iti acopera imperfectiunile, te lungesc sau te micsoreaza...dupa gust, iti acopera picioarele cracanate(dc le ai), iti corecteaza tinutaetc.

    Oricum, dc mai aveti sugestii cu privire la ce se poarta...ascult!!!
  •  
    • 2081 mesaje
    11 Nov 2007, 17:14
    0 0
    da, la ciorapi grosi si mati ma refeream...sunt unii finuti, chiar daca nu sunt subtiri..
  •  
    • 886 mesaje
    11 Nov 2007, 19:40
    0 0
    ce parere aveti despre cizmele peste genunchi? vi se pare ca pot fi purtate ziua? mie imi plac, le consider sexy, dar nu stiu daca ar merge sa le port, asa cum ziceam, in timpul zilei, pe strada, in oras..ce ziceti?
  •  
    • 1401 mesaje
    11 Nov 2007, 19:42
    0 0
    Poti fi sexi si eleganta iarna, la fel ca si in perioada calda a anului. Cand vremea o permite si nu e gheata de exemplu, incalti cizme cu toc. E adevarat ca nu poti sa le porti toata iarna, cand e frig incalti cizme groasa imblanite in interior si fara toc eventual, sa nu-ti rupi gatul pe ghetus de exemplu. Dar alternezi, si porti cizme cu toc atat timp cat iti permite vremea.
    Un alt truc -- renunti la clasica geaca sport cu puf de gasca, in care arati ca un ursulet, si iti iei o haina mai eleganta, de piele sau stofa, in care arati mult mai bine decat in geaca sport. Eu de exemplu am si geci sport, dar am si haina eleganta din piele intoarsa, le alternez.
    Accesorii -- un fular fain sau o esarfa ar da un plus de eleganta tinutei tale de iarna. Manusi -- gasesti o groaza de modele elegante.

    Asta pentru tinuta de afara. Cat priveste tinuta de interior, daca la locul tau de munca e suficient de cald incat sa-ti permita sa nu porti 3-4 pulovere pe tine, deja poti sa pui la bataie toate bluzele, pantalonii, fustele elegante pe care le ai. Nu uita nici de accesorii.
  •  
    • 693 mesaje
    12 Nov 2007, 14:17
    0 0
    libra, nu stiu ce sa zic...cu cizmele peste genunchi e un pas de la a fi sexy la a fi vulgara...Si mie imi plac unele..Si chiar am o pereche...dar sunt putin fronsate si mai cad usor la jumatatea genunchiului...
    Depinde si de tinuta...Sa nu exagerezi si sa-ti iei si o fustita scurta de tot.
  •  
    • 3036 mesaje
    12 Nov 2007, 15:18
    0 0
    pfuuu pai eu iubesc iarna taman pen' ca pot sa fiu sexy intr-un mod mai subtil decat vara

    - o jacheta croita pe corp sau o jacheta groasa si pantaloni mulati pe coapse (ca sa se vaza formele macar in partea de sus sau in partea de jos a corpului)
    - o bereta uschita sau un fes nostim
    - o jacheta banala poate prinde viata daca e purtata cu un fular vesel sau un sal elegant, moale, cu ciucuri lungi, ademenitori
    - un pulover gros - dar moale, care se muleaza frumos pe sanii fara sutien
    - o fusta grosuta, lunga, dreapta - dar cu slit foarte adanc
    - sau o fusta larga, subtire, cu colanti pe dedesubt si cizme lungi sau bocancei
    - sau o fusta scurta, cu un dres grosut, moale, de calitate (am auzit ca exista dresuri pentru iarna, din fibre termoizolante)

    si tot asa...
  •  
    • 6 mesaje
    13 Nov 2007, 17:18
    0 0
    ciorapi mati de 50-70 den ,fustite cat sa dea bine de scurte ,plovarase din casmir/lanita ,daca merge la tine mulate;subtiri dar foarte calduroase ,vesele, decoltate sau pe gat ,dar sunt pe gat sa fie fara maneca si atunci e necesar taiorul sau plovarul in acelas ton ,
    cismulite pana la ghenunchi,cu toc patrat de 4-6 cm,accesorii mari ,dar nu f grele ....,o esarfa colorata daca plovarul o singura culoare....
    Colanti/blugi pe picior si un pulovar -rochie ,suficient de scurt-lung ,decoltat cu esarfa ....
    si o haina lunga ,din lana /par de camila ,pe acelasi principiu :usoara dar ffff calduroasa si.... pentru toata ziua, o geanta xxl ,dar pe masura ta totusi !
  •  
    • 2439 mesaje
    13 Nov 2007, 19:43
    0 0
    Se mai poarta COLANTII?

    :o

    Mircea Barbulescu zicea pe Euforia ca cica nu s-ar mai purta.......
    Da' arata bine! Colantii zik
  •  
    • 693 mesaje
    16 Nov 2007, 12:32
    0 0
    Donna, care-i treaba cu dresurile termoizolante?Sunt f interesata de ele, pt ca eu port mereu numai fuste, in toate formele si culorile...
    Nu-mi place cum imi sta cu pantaloni( de-abia anul asta mi-am luat niste blugi, pt ca am slabit

    Si mi-e f teama sa nu-mi raceasca "bijuteriile", dc intelegi ce vreau sa spunChiar ar fi minunat dc ar exista niste dresuri care sa te protejze strasnic de frig...Dc stii mai multe, te rog, pune-ma la curent...electric
  •  
    • 2386 mesaje
    16 Nov 2007, 15:13
    0 0
    Pai iarna nu port fuste deloc pt ca sunt tare friguroasa. Port pantaloni de stofa si astia nu sunt asa sexy.
  •  
    • 298 mesaje
    16 Nov 2007, 20:33
    0 0
    vai,si eu ma lupt cu frigul si mor ca tre sa ma imbrac asa gros dar n-am ce face!eu ma echipez cu corapi grosi si blugi,pulover si cizme joase sa fiu comoda!desi ador tocurile dar..
  •  
    • 2081 mesaje
    16 Nov 2007, 22:34
    0 0
    Donna, si eu vreau detalii despre ciorapeii aia...eu sunt mama friguroaselor si cred ca imi prind bine dresurile de care spui tu...