Afectiune sau "instincte paterne"

  •  
    • 4 mesaje
    15 Sep 2015, 17:50
    0 0
    Buna ziua, Evelor! De cateva zile ma tot strofoc sa gasesc o explicatie,dar singura nu am ajuns la nicio concluzie. 
    De cand ma stiu am fost atrasa de barbatii cu "mai multa experienta " mine.
    Acum doi ani am cunoscut pe internet un barbat,cu 15 ani 'mai matur decat mine'. La inceput nu i-am acordat importanta,dar in timp mi-a devenit tutore,daca pot spune asa. Tinand cont ca relatia mea cu parintii nu este cum ar trebui sa fie-fara comunicare,fara intrajutorare,fara sprijin din partea lor- cele mai multe sfaturi au venit din partea lui.Discutam despre orice,nu existau limite. Pe vremea aceea aveam o relatie de 2 ani,iar daca aveam nevoie de o parere,nu se sfia sa mi-o impartaseasca. Dupa un an discutiile noastre au devenit telefonice,dar la fel,nu puneam mare pret pe ele. Il abordam cand aveam nevoie de ceva,rare erau situatiile cand il sunam ca sa il intreb de sanatate,dar cu toate acestea el nu a incetat sa ma caute.(Daca nu ii raspundeam,nu insitat ci imi scria iar dupa o perioada). Acum dupa doi ani ne-am vazut pentru prima oara. A fost ceva fara premeditare. Ma intorceam acasa la parintii mei din concediu si trebuia sa schimb autobuzul si sa iau trenul. Ca sa fac asta trebuia sa ma opresc in S. si sa astept o ora de unde sa iau trenul pana in B. unde stau parinti mei. Am vorbit pe drum si i-am explicat situatia,iar el s-a oferit sa ma duca cu masina acasa. Am acceptat dat fiind faptul ca era mai convenabil pentru mine tinand cont ca aveam bagaj si era miezul noptii. Discutiile noastre nesfarsite au inceput la o limodata,urmand sa se sfarseasca in fata casei mele.Seara a decurs foarte frumos,iar la plecare 'mi-a furat un sarut'... dupa acea zi m-a cautat zilnic. Dupa cateva saptamani am revenit in orasu comun noua,unde ne-am vazut in fiecare seara timp de 3 zile. In urma insistarilor lui-noptile,doua la numar-am ramas si am dormit la el.Se trezea noaptea si ma saruta pe frunte sau pe buze,de fiecare data cand se trezea. Ne-am inteles din toate punctele de vedere. Ma face sa ma simt extraordinar prin simpla lui prezenta.Incearca sa imi faca toate poftele. Calatorim in locuri in care eu imi doream de mult sa ajung. Tin sa mentionez ca nu a fost casatorit si nu are copii. Este mai degraba un businessman. 
    Vrea o relatie serioasa sau este doar ceva platonic?
    Acest mesaj a fost editat de către C.Ade24: 15 Sep 2015, 17:54
  •  
    • 5609 mesaje
    16 Sep 2015, 03:31
    0 0
    topicul s-a mutat aici:

    http://www.eva.ro/forum/viewtopic.php?topic=375489&forum=8&0