s.o.s: cu ce ne imbracam de revelion??

  •  
    • 30 mesaje
    23 Dec 2006, 22:06
    0 0
    In primul rand,va doresc un Craciun mai mult decat fericit si tot ce va doriti sa il gasiti maine seara sub bradultul din casuta voastra...In al doilea rand, (ma mir ca inca cineva nu a pus problema asta) cu ce ne imbracam frumoasele mele eve la marea petrecere a fiecaruia??fie ca va duceti la niste prieteni,la rude sau in oras sunt sigura ca va macina gandul asta: CU CE MA IMBRAAAC??cosmarul fiecareia dintre noi, right??
    eu m-am gandit la un top sexy&chic in acelasi timp, o pereche de skiny jeans si niste cizme trendy...sau colanti negri si un top mai lung??chiar ma macina chestia asta..pe voi nu??
    divelor, voi cu ce va imbracati??
  •  
    • 742 mesaje
    23 Dec 2006, 22:30
    0 0
    Eu chiar astazi mi-am luat niste colanti aurii, am niste cizme cu bot rotund crem, si mi-am mai luat o bluzita lunga neagra, care are atasata o curelusa in dungi negru-auriu(se asorteaza auriul cu colantii) si e ca un maieut, se prinde la gat in spate, doar k are si niste manecute p care pot sa le pun, dar pot sa-l las si ca maieut. E lung si stramt peste colanti. Sper sa se potriveasca...fac revelionul la o vila cu prietenul si mai multi amici.
  •  
    • 1401 mesaje
    24 Dec 2006, 09:31
    0 0
    Eu o sa adopt o tinuta smart casual. M-am gandit la un costum pe care il am, bleumarin, bluza si fusta, cizme negre cu toc si ciorapi negri. Sau pantaloni eleganti cu talie joasa, de un mov discret, de la Dacon Emerald, si un top Zara tot mov, dar o alta nuanta, cizme negre. Sau poate si altceva, ma mai gandesc pana atunci. Sarbatori fericite tuturor!
  •  
    • 122 mesaje
    24 Dec 2006, 10:35
    0 0
    Eu ma imbrac mai clasic : pantaloni de saten cu talie joasa, maieu tot din saten (unul alb cu buline negre sau unul verde deschis) si sacou tot din saten. Si ma gandeam sa ma incalt in sandale, credeti ca e exagerat? Petrecerea e in vila unor prieteni. Ideea e ca mi se pare ca nu merg pantalonii de saten cu ghetute iar pantofi frumusei nu prea am.. Ce ziceti???
  •  
    • 2538 mesaje
    24 Dec 2006, 11:13
    0 0
    exact asta vroiam sa sugerez si eu...pt noaptea de revelion la pantaloni de saten cel mai bine ar arata niste sandale superfine eventual cu o singura bareta si toc inalt subtire.
    totusi mi se pare prea mult combinatia saten+sate+saten...cel putin topul ar tb sa nu fie lucios.
  •  
    • 2538 mesaje
    24 Dec 2006, 11:15
    0 0
    nu e deloc exagerat sa mergi cu sandale...iar ghetute ar arata chiar aiurea.
  •  
    • 30 mesaje
    24 Dec 2006, 12:41
    0 0
    fetelor...dar voi chiar vad ca aveti idei...eram sigura ca sunt singura care habar nu are cu ce sa se imbrace sunt in dilema..parca vad ca la ora 18:00 pe 30 decembrie eu voi fi in magazine cautand tinuta ideala...
    appropo d ghetute,sandale si saten..si mie mi se pare ca nu prea merge saten+saten+saten.iar cat despre sandale,asigura-te ca unde te duci va fi cald...
  •  
    • 122 mesaje
    24 Dec 2006, 12:42
    0 0
    Multumesc! Iar in legatura cu bluza am sa probez si cu altceva si vad cum da mai bine. Pupici
  •  
    • 2538 mesaje
    24 Dec 2006, 12:45
    0 0
    pupici,sarbatori fericite si distractie maxima
  •  
    • 175 mesaje
    24 Dec 2006, 15:04
    0 0
    Daca e suficient de cald, nu e exagerat sa porti sandale. Cel putin eu la ultimele 4 revelioane asa am facut. Dar atentie: orice ar fi, sandalele se poarta numai pe piciorul gol.
  •  
    • 30 mesaje
    24 Dec 2006, 15:41
    0 0
    sper ca nu avea de gand sa le poarte cu ciorapi
    vad k mai nimeni nu s-a gandit la eleganta rochie neagra..oare a iesit din tiparele modei de tot??nu prea imi vine a crede
  •  
    • 247 mesaje
    25 Dec 2006, 09:13
    0 0
    Sarbatori Minunate sa avem!
    Evelor,aveti gusturi bune!
    Eu merg la un restaurant,nu e unul f elegant...dar e ok.Ma gandeam sa merg imbracata asa:o bluza marron,lunga,gen rochie,colanti verzi-e o culoare f placuta,pantofi verzi-kaki-si la gat margele din pietre...rodocrozitul,care merge bine pe marron si are si ceva verde. Intrebarea mea eaca e zapada,cum mergem in pantofi?(chiar de la taxi pana la usa restaurantului?!)-facem efortul!?sau ne luam cizme si ne schimbam acolo,in rest-?!Nu prea imi place a doua solutie,dar va intreb!!!
  •  
    • 7364 mesaje
    25 Dec 2006, 11:33
    0 0
    de rev nu o ssa ninga, cel putin asa stiu de la cei de la ANM asa ca, poti sa iti iei pantofi linistitta,

    Eu am alta dilema: bluza rosie din saten, pantaloni negri pix, dar nu am de incaltat. Unde gasesc si eu niste botine negre cu botul mai rotund si cu toc elegant? aaa, si sa nu fie chiar 5 milioane...
  •  
    • 30 mesaje
    25 Dec 2006, 13:28
    0 0
    hmm..botine...cred ca gasesti la zara sau la piasti..5milioane nu cred ca sunt dar fara 2-3 milioane nu gasesti nimic trendy..

    bianca...imi place super mult cum te imbraci

    dar chiar daca va fi zapada, doar suntem femei de nota 20 de ce nu ne-am descurca si pe zapada( de la taxi pana la restaurant)??
    si cand ma gandesc ca tot nu stiu cu ce sa ma imbrac ma apuca ofu..rau..rau..rau

    apropo, ce v-a adus mosu??
  •  
    • 7364 mesaje
    25 Dec 2006, 13:39
    0 0
    piasti asta e tot in Plaza?

    Buna ideee cu zara, o sa dau o fuga azi sau maine ca tot stau aproape!!! sar'naaaaaaaa
  •  
    • 247 mesaje
    25 Dec 2006, 19:53
    0 0
    merci beny_cor!!!sper sa fie o tinuta ok pt restaurant!si chiar daca nu va fi asa,tot ce conteaza e ca noi sa ne simtim bine in hainutzele noastre!
    speram sa ne descurcam foarte bine!mie mi-a adus putina liniste si multa dragoste!
    va pup!
  •  
    • 3198 mesaje
    25 Dec 2006, 20:48
    0 0
    Vad ca toata lumea o sa fie destul de eleganta, pe tiparul "scrobit" adica saten, sacouri, chestii clasice.
    Pe mine anul asta m-a apucat nevoia de ceva mai confortabil si mai tineresc, desi o sa am, cred eu, un aer sarbatoresc. Va rog sa-mi spuneti daca vi s-ar parea o tinuta nepotrivita (desi nu stiu exact unde o sa merg, dar eu ma vad in orice context cu tinuta asta): colanti din tricot de matase argintiu deschis, un soi de helanca neagra cu guler lasat si umeri lasati, cu maneci lungi f largi la umar si inguste jos (am uitat cum se numesc), peste care - piesa de rezistenta, un fel de sarafan mulat tricotat gri inchis cu un pic de fir argintiu de matase, cu "bretele" in V la gat si petrecute dupa ceafa, mini si asimetric, evazat, cu slituri fatza-spate. Cizmulite negre pe gamba cu ceva blanita gri, o chestie atarnatoare la gat, cu bile si lanturi (oarecum eleganta, dar vesela), curea lata neagra pe solduri, poseta-plic din blana gri.
  •  
    • 2538 mesaje
    25 Dec 2006, 21:17
    0 0
    beauty,m-ai ametit cu ce zici acolo ca mi-e cam somn si citesc asa printre randuri...dar suna bine
    doar blanita parca e in plus,e doar o parere
  •  
    • 2538 mesaje
    25 Dec 2006, 21:18
    0 0
    si vreau suvite
  •  
    • 3198 mesaje
    26 Dec 2006, 00:35
    0 0
    Aha!