revelion

  •  
    • 54 mesaje
    20 Nov 2006, 16:19
    0 0
    fetelor, cu ce ne imbracam de revelion?
  •  
    • 247 mesaje
    21 Nov 2006, 09:09
    0 0
    salut!sa stii ca m-am gandit si eu la asta!Eu si logodnicul meu vom merge la un restaurant dragut,care nu cere o tinuta foarte simandicoasa.Am o fusta de catifea verde inchis-foarte faina si ma gandeam sa-mi cumpar la ea un sacou mov(culoarea prunei)sa-l asortez.Imi plac verdele si movul,combinate.Ce ziceti?Cu pantofi asortati,dar si cu geanta pe masura.plus accesorii.Voi cu v-ati gandit sa va imbracati??ce idei aveti?
  •  
    • 1095 mesaje
    21 Nov 2006, 11:11
    0 0
    Eu raman la eterna rochie neagra.
  •  
    • 254 mesaje
    21 Nov 2006, 11:38
    0 0
    Asa cum scriam mai demult (la alt topic), noi o sa plecam la Paris de Rev. Problema este ca nu avem nimic aranjat pentru noaptea respectiva...ne gandeam sa mergem langa Tour Eiffel sau undeva unde se strang oamenii, sa vedem artificiile...

    In acest caz...tinuta mea, ar trebui sa fie una "groasa", sa nu incep anul cu degeraturi...

    P.S. Ca o sugestie pentru Tracy - daca imi permiti - poti accesoriza the little black dress cu o brosa sau cu un sal de alta culoare, pentru a "sparge" putin negrul.
  •  
    • 744 mesaje
    21 Nov 2006, 11:41
    1 0
    mi-am cumparat deja o rochie noua.uipiii,Revelion.abia astept.
  •  
    • 2825 mesaje
    21 Nov 2006, 13:55
    0 0
    Anul trecut am fost in rosu cu argintiu,anul asta in negru cu auriu.
  •  
    • 494 mesaje
    21 Nov 2006, 14:24
    0 1
    dar pt un Revelion la munte cum sa ma pregatesc? e prima data de cand eram mica si ma duceam cu parintii, cand sarbatoresc la munte, intr-o vila inchiriata. nu stiu daca vom merge pe partie sau alte chestii.
    sa adopt ceva mai comod sau o tinuta cu tocuri, eleganta?
    pup
  •  
    • 32 mesaje
    21 Nov 2006, 15:27
    0 0
    Si eu merg de revelion tot la munte. Dar cum stiu sigurca s-ar putea sa si merg putin (pt ca suntem destul de multi, rasfirati pe la mai multe cabane,. si probabil ne vom intalni intr-un loc central), clar nu se pune problema sa am tocuri si o rochie eleganta, sau ceva de genul asta.

    Eu am niste panatloni negri, foarte stramti pe picior, si tocmai mi-am cumparat niste cizme de piele super, negre, si ele stramte, si cu o catarama argintie intr-o parte. Ma tenteaza sa le port atunci, pentru ca arata si bine, si se potrivesc si pentru vremea respectiva. Problema e ce imi pun in sus, ca sa arate totusi deosebit. Aveti vreo sugestie, ceva?
  •  
    • 939 mesaje
    21 Nov 2006, 16:00
    0 0
    in sus o bluza sau un puloveras mai finut, neaparat mai lungi , cu o curea lata in talie. daca in jos esti "neagra", in sus poti adopta un verde natural, un visiniu, un mov/lila, rosu ... sau ce culoare iti place...

    eu tot asa ma voi imbraca, cu pantaloni in cizme si in sus ceva mai lung...
  •  
    • 32 mesaje
    21 Nov 2006, 16:03
    0 0
    Ms mult ilena_m. Ideea cu puloverasul visiniu imi place, mai ales ca mie imi sta bine cu culoarea asta. Sper doar sa gasesc ceva sa-mi placa prin magazine.
  •  
    • 2825 mesaje
    21 Nov 2006, 16:21
    0 0
    Ar mai fi o varianta, pentru mine, PIJAMALE, daca sotul meu pleaca in Germania, s-ar putea sa fac Revelionul in pijamale, pe Eva.
  •  
    • 939 mesaje
    21 Nov 2006, 16:33
    0 0
    ... macar vei fi comoda... si nu trebuie sa iti iei unele noi!
  •  
    • 744 mesaje
    21 Nov 2006, 16:36
    0 0
    doremy,nu-i nimic.vom fi aici pt tine,cu paharul de sampanie in mana,ca sa iti uram ,,un an nou mai fericit"
  •  
    • 2487 mesaje
    21 Nov 2006, 16:50
    0 0
    eu ,nu stiu nici unde ,nici cum ,am sa-mi petrec revelionul dar an de an am doua lucruri ,lenjerie rosie si bani in buzunar ca sa am noroc pe anul ce vine,restul vine dupa ce stabilesc unde,blugi,cizme si pulover lung afara,sau rochie in interior dupa inspiratia de moment.
  •  
    • 2825 mesaje
    21 Nov 2006, 17:03
    0 0
    Bim 73 , de asta mi-a mers mie asa bine anul asta, ca am purtat chiloti rosii? Eu am zis sa fiu in asorte cu rochia....
  •  
    • 2487 mesaje
    21 Nov 2006, 17:10
    0 0
    mai nu stiu,dar la mine e chestie generala in casa la feminin,si daca chemi norocul cu desuurile e chiar asa de rau?
  •  
    • 2825 mesaje
    21 Nov 2006, 17:14
    0 0
    Deci ...am constatat ca mi-a mers bine din toate punctele de vedere si ai dreptate, o sa am grija sa am rosu.
    De ce te-ai suparat?
  •  
    • 2487 mesaje
    21 Nov 2006, 18:06
    0 0
    stai cuminte fata ca nu sunt suparata,doar un pic superstitioasa,da nu prea mult,asa un piculet, ca de noroc si bani nu cred ca nu am vrea sa avem parte chiar daca e copilaresc si un pic trasnit sa crezi in asa ceva,dar prefer asa.
  •  
    • 1095 mesaje
    21 Nov 2006, 19:43
    0 0
    ZsaZsa,merci pt sugestii.
    Distractie frumoasa la Paris,cred ca va fi superb.
  •  
    • 494 mesaje
    21 Nov 2006, 21:47
    0 0
    hello again
    cu toate vad ca am inceput sa ne pregatim de Sarbatori )
    nu stiu voi, dar eu mereu caut sa nu copiez moda, ci sa personalizez putin tinutele. in cluburi e plin de colanti, bluze lungi cu curele late si ciocate. cum ne imbracam ca sa fim la moda, dar deosebite?