soarece in vis

  •  
    • 198 mesaje
    26 Aug 2005, 11:42
    8 2
    salutare fetelor...stie cineva ce semnificatie are soarecele in vis?Am avut un vis groaznic aseara...ma muscase un soarece de mana si imi daduse sangele...iar soarecele nu imi mai dadea drumul la mana...si ma durea..si cand am scapat de el...ramasesem cu urma dintilor lui pe mana...super nasol...si m-am trezit cu un sentiment..greu de explicat-oricum eram super deprimata de dimineatza...
  •  
    • 666 mesaje
    26 Aug 2005, 12:02
    1 0
    Ce a fost la mine valabil de cand ma stiu este ca daca visezi soarece sau sobolan inseamna ca, ori auzi de cineva care e gravida ori chiar tu esti .
    De regula a doua varianta e mai valabila .
    Dar nu e o regula .
    Mi s-a mai intamplat sa visez si totusi ,era imposibil sa fiu gravida ,dar in cazul asta aflam de cineva cunoscut ca are ,,burtica".
    Sper sa nu te sperie ce tzi-aam zis ,nu toate visele contzin un ,,mesaj" anume.....pur si simplu sant rodul propriei noastre imaginatzii
  •  
    • 61 mesaje
    26 Aug 2005, 13:24
    0 1
    buna fetelor! eu stiu ca inseamna bogatie, prosperitate....aveam o carte de la bunica si acolo asa scrie...
  •  
    • 666 mesaje
    26 Aug 2005, 13:42
    0 0
    Bre,daca era asa trebuia sa fiu vreo nevasta de magnat pana acum ,la catzi soareci am visat.....
  •  
    • 198 mesaje
    26 Aug 2005, 16:04
    0 1
    hmmm....sunt pe stop...deci aud de cineva...ca e gravida...
  •  
    • 235 mesaje
    26 Aug 2005, 21:15
    0 1
    soareci - semnifica mici necazuri domestice sau afaceri a caror situatie nu este prea buna .
    Daca cineva a visat soareci si a ramas insarcinata sau a auzit bla bla a fost pura concidenta (cred eu).
  •  
    • 235 mesaje
    26 Aug 2005, 21:19
    2 0
    Cand te-ai trezit nu aveai mana amortita ? De obicei daca ne lovim in somn sau ne amorteste ceva avem vise de genu asta , in care din experienta personala va zic ca resimti durerea foarte puternic ( eu de obicei realizez ca e un vis si incerc sa ma trezesc ) . Si inca ceva ... ti-e frica de soareci ?
  •  
    • 198 mesaje
    27 Aug 2005, 09:10
    0 0
    nu-mi amintesc dc aveam mana amortita...dar nu imi este nici frica si nici scarba de soareci sau sobolani...dar chestia nasoala e ca in visul ala simteam ca acel soarece ma urmarea si vroia sa ma muste cu orice pret...
  •  
    • 54 mesaje
    27 Aug 2005, 22:40
    1 2
    "Simbol al tradarii.
    Acest simbol apartine domeniului sentimental si se refera la fidelitate.
    1 - Semnifica inselarea increderii pe care ne-a acordat-o cineva.
    2 - Uneori, un soricel simbolizeazã o femeie de care un bãrbat este foarte amorezat.
    3 - Un numãr mare de soareci, semnaleazã o mâhnire secretã si un moral subminat.
    4 - Soarecele reprezintã un moment depresiv intens."
  •  
    • 1 mesaje
    25 Nov 2015, 18:35
    1 0
    Visele mele au intotdeauna o semnificatie dar sunt convinsa ca fiecare persoana are dictionarul propriu de vise. Eu am visat cu o noapte inainte un soricel alb cu pete roz, care era lipit cu scotch de mana mea dreapta si incerca sa ma muste, ma apucase cu ghearele si simteam o durere profunda dar ascutita. Eram singura si strigam dupa ajutor. M-am trezit si aveam mana amortita. Dar, In seara acelei zile am ajuns la Urgenta in urma unor dureri la rinichi. Mi-au pus o perfuzie in vene ca eram foarte slabita. Singura in camera spitalului, resimteam acceasi durere ca in vis pe locul perfuziei, la mana dreapta.
    Acest mesaj a fost editat de către Mtlalina: 25 Nov 2015, 18:38
  •  
    • 3765 mesaje
    25 Nov 2015, 21:30
    1 0
    Mtlalina said:Visele mele au intotdeauna o semnificatie dar sunt convinsa ca fiecare persoana are dictionarul propriu de vise. Eu am visat cu o noapte inainte un soricel alb cu pete roz, .

     semana cu michey mouse?