cuptor electric sau pe gaz???

  •  
    • 16 mesaje
    30 Oct 2014, 01:05
    0 0
    Buna seara ! Vin si eu cu o intrebare la toate domnisoarele, doamnele si domnii ......desigur care gatesc si sunt familiarizati cu bucataria ....care cuptor ar fi mai bun pentru reusita preparatelor gastronomice? Unul pe gaz sau unul electric? Am citit diverse opinii pe internet incat stau si ma gandesc daca cuptorul clasic de la vechiul aragaz nu isi facea treaba mai bine?!!! Eu am in prezent un aragaz indesit de care sunt total nemultumita....am probleme exact la cuptor, flacara de la aprinzator doar palpaie indiferent de alegerea temperaturii....in fine....as vrea sa imi iau un alt model, etc....nu stiu ce sa aleg....unii spun ca Bosch este excelent, altii ca Electrolux...astept un sfat din partea dvs si va multumesc daca ma ajutati in alegerea unui model anume!
  •  
    • 10065 mesaje
    30 Oct 2014, 20:59
    0 0
    kiwikiwi said:Buna seara ! Vin si eu cu o intrebare la toate domnisoarele, doamnele si domnii ......desigur care gatesc si sunt familiarizati cu bucataria ....care cuptor ar fi mai bun pentru reusita preparatelor gastronomice? Unul pe gaz sau unul electric? Am citit diverse opinii pe internet incat stau si ma gandesc daca cuptorul clasic de la vechiul aragaz nu isi facea treaba mai bine?!!! Eu am in prezent un aragaz indesit de care sunt total nemultumita....am probleme exact la cuptor, flacara de la aprinzator doar palpaie indiferent de alegerea temperaturii....in fine....as vrea sa imi iau un alt model, etc....nu stiu ce sa aleg....unii spun ca Bosch este excelent, altii ca Electrolux...astept un sfat din partea dvs si va multumesc daca ma ajutati in alegerea unui model anume!

     

       Nu sint maestrul bucatariei insa,  inclin catre unul combinat . 

  •  
    • 16 mesaje
    31 Oct 2014, 00:25
    0 0
    Multumesc frumos ViktorC pentru raspuns....cred ca ar fi o solutie si varianta unui cuptor combinat...ramane sa mai urmaresc ceva promotii la electrocasnice, sa prind si un pret convenabil!
  •  
    • 10816 mesaje
    31 Oct 2014, 01:15
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 10065 mesaje
    31 Oct 2014, 06:43
    0 0
    kiwikiwi said:Multumesc frumos ViktorC pentru raspuns....cred ca ar fi o solutie si varianta unui cuptor combinat...ramane sa mai urmaresc ceva promotii la electrocasnice, sa prind si un pret convenabil!

     

    O promotie (akció pindesc si eu . Asta de il am ii merge cuptorul doar ca e cam lenes . Dar mai astept sa-mi cada bine, oricum nu-i o urgenta.

  •  
    • 2 mesaje
    11 Nov 2014, 19:32
    0 0
    Eu va pot spune ca le-am incercat pe ambele, iar diferenta este:
    - cele pe gaz, gatesc mai rapid ca si durata decat cele electrice;
    - cele electrice nu arz vasele/oasele, asadar nu te arzi cand le atingi;
    - sanatoase nu pot spune care ar fi mai bune.