O cafeanea pentru oricare

  •  
    • 10065 mesaje
    1 Sep 2016, 10:36
    0 0
    GirlOnline said:Neata. ViktorC, iar ai incurcat zilele?

     

    Nu poate fi atit de rau.

     

    Mai nasol e sa incurci adrese sau nume .

     

    Ehe ... tot patitu-i priceput ... Io, priceputu satului, ma mincara degetatia sa trombonesc trei de-odata (in scris) si dai si lupta, si dai si lupta ... Si-apoi iti dai seama cam pe ce tempo trebue sa fii in a raspunde unei rafale din trei directii de-odata. ... Si-apoi cum - necum ... pe doua din ele le-am incurcat fir-ar sa fie ... am botezat-o pe una cu numele uneia din celelalte doua . Urmare nu cred ca tii a o cunoaste, ori da ? Mi-o dat ignore, ce mai ... Na drace !

     

     


    Acest mesaj a fost editat de către ViktorC: 1 Sep 2016, 10:37
  •  
    • 10065 mesaje
    1 Sep 2016, 10:47
    0 0
    Pe nisipul de la mare ...

    Io am scris numele tau ...



  •  
    • 970 mesaje
    1 Sep 2016, 11:05
    0 0
    Bine ca ti-a dat doar ignore, eu ti-as fi dat block direct, daca nu mai rau . Cum sa strigi o femeie pe alt nume, naspa!!
    Distractie placuta, White_Storm. Poate te intalnesti cu Gaby .
  •  
    • 10065 mesaje
    1 Sep 2016, 11:24
    0 0
    Adevarul e ca mi-am meritat-o . Si pacat, chiar pacat, ca ea fu cea mai cea, mai in toate mintile si a tratat situatia cu seriozitate. Dara deh ...
    Citeva zile numa am bocit, fusei la un pas de depresie fir-ar sa fie ...



    Oh, Doamne, cite am mai tras dupa faza aia ...

    Doua zile n-am mincat nimic, a treia zi am incercat cu un pahar cu apa da' ... nu prea aveam dupe ce-l bea, si ca prin minune, imi iesi norocu-n cale, altfel ... in momentul de fata m-as fi dat in camasa de forta ...



    Acest mesaj a fost editat de către ViktorC: 1 Sep 2016, 11:59
  •  
    • 10065 mesaje
    1 Sep 2016, 21:13
    0 0
    Ce viata pe unii , nene ...

    Tin joile, n-au nici o treaba ...

  •  
    • 2115 mesaje
    1 Sep 2016, 23:37
    0 1

    Distractie placuta, White_Storm. .

     Multam, girl, sambata plec spre casa. Ziceam candva ca as putea sa traiesc aici, ei as, m-as cam plictisi, deja stiu toate cotloanele, ca se mai schimba nimica toata intr-un sezon sau altul nici n-are vreo importanta, dar marea mi-e draga rau si totodata mi-e frica de ea. Nu stiu cum este aici iarna, n-am avut ocazia sa o vad in anotimpul asta decat la tv, inghetata uneori, deseori furioasa...
    M-am cam razgandit.
    Recunosc ca furioasa n-am mai prins-o de multa vreme, brrrr! 


    Acest mesaj a fost editat de către white_storm2: 1 Sep 2016, 23:44
  •  
    • 10065 mesaje
    2 Sep 2016, 10:39
    0 0
    Dumneavoastra vinerea nu serviti cafeaua?

  •  
    • 970 mesaje
    2 Sep 2016, 13:02
    0 0
    ViktorC, Daca dai o cafea, n-am sa te refuz! Cand te gandesti ca vineri ar trebui sa fie zi (mai) usoara, te trezesti de fapt ca ai mai mult de lucru decat toata saptamana. Abia astept weekend-ul.
  •  
    • 10065 mesaje
    3 Sep 2016, 12:11
    0 0
    La mare, la soare ...

    Ziua buna. Si frumoasa!

  •  
    • 970 mesaje
    3 Sep 2016, 22:57
    0 0
    Toata lumea e la mare?
  •  
    • 10065 mesaje
    4 Sep 2016, 21:57
    0 0
    Ati tras spinu-n poarta ...

    N'eata buna .

  •  
    • 10065 mesaje
    5 Sep 2016, 09:10
    0 0
    Aruncara-i o privire sa vad de creste iarba , da' nu, nu creste, in schimb ploua.



    N'eata si zi de Joi s-avem !

  •  
    • 970 mesaje
    5 Sep 2016, 21:12
    0 0
    Buna seara.
    Asteptam, cu nerabdare sa o vad pe Gaby prin cafenea. Sper ca e bine, ca e doar obosita dupa drum sa dea o raita prin cafenea .
    Buna, ViktorC. Ai ramas setat pe joi ?
  •  
    • 10065 mesaje
    6 Sep 2016, 12:21
    0 0
    Daca voi nu ma vreti ...

    Nu-i bai . Io va vreau !



    Ce zgircenie, nene ... nu tu o cafea, nik nik nik !



    Ziua buna .
  •  
    • 10065 mesaje
    6 Sep 2016, 12:25
    0 0
    GirlOnline said:Buna seara.
    Asteptam, cu nerabdare sa o vad pe Gaby prin cafenea. Sper ca e bine, ca e doar obosita dupa drum sa dea o raita prin cafenea .
    Buna, ViktorC. Ai ramas setat pe joi ?

     

    Numa' miine nu-i poimiine ...

     

    Da' la cit mi-s de pacatos si fara noroc in dragoste, parca vad ca ma sare joia . Ai de pacatele mele ...

     

  •  
    • 970 mesaje
    6 Sep 2016, 13:19
    0 0
    Cafea nu stiu sa fac (emoticon) asta e singurul dezavantaj.
    Zi buna tuturor.
  •  
    • 10065 mesaje
    6 Sep 2016, 13:37
    0 0
    GirlOnline said:Cafea nu stiu sa fac (emoticon) asta e singurul dezavantaj.
    Zi buna tuturor.

     

    Fac si dau eu   (sa te scap de-o "sarcina" ) si-asa am timp din belsug ...

     

    Acum, nu stiu de ai studiat in amanunt un pachet de tigari, da' ne nu ma insel pe undeva scrie : tutunul dauneaza grav sanatatii . Da-o-n colo de mahoarca ...

     

  •  
    • 10065 mesaje
    6 Sep 2016, 13:50
    0 0
    De cum au inceput scolile, apar si obstacole serioase in trafic.

    Una bucata dama (mamica) cu doi copilasi, unul in carut iar pe celalalt il tinea de mina , ce se angajeaza in traversare pe trecerea de pietoni, dar nu oricum, ca oaia, fir-ar de toanta . Pe un traseu de ~2 km, nu erau decit doua masini, eu , si inca unu in spatele meu. Ei bine, la mai puzin de doua secunde de trecere, isteata pamintului, se angajeaza in trecere tot un zimbet cu o alta isteata ce se pare ca o astepta de partea ailalta. Grizan nene cite lipsuri are cite una ... nu si-a permis doua secunde si-apoi sa poata traversa in deplina siguranta ...
    Ca multi/multe mai sint nene, si poarta-i deschisa ...

  •  
    • 970 mesaje
    6 Sep 2016, 15:50
    0 0
    Cunoastem Vik. Cica, e dreptul lui (de trecator, pe trecere).
  •  
    • 10065 mesaje
    6 Sep 2016, 21:34
    0 0
    Astfel au prins unii ideea si tin a se lua la trinta cu bolidu' . Drepturi ... in parte, nici astea nu suntem in masura a ni le cere, de obligativitati nici nu mai incape vorba de ni le cunoastem ori ba. Ce e trist, ca tanti in cauza, la rindul ei, la fel o sa-si educe si copilasi ca ei au "dreptul" sa joace sotronu' pe trecerea de pietoni, si-apoi u'n nu-i cap, vai de picioare (si toate alea) .
    Da nu-i bai, tanti in cauza iar e bortoasa ( la cit "bine" i-am urat).