Ma simt amenintata!!

  •  
    • 1 mesaje
    28 Apr 2014, 00:15
    0 0
    Buna, fetelor!am o problema de cateva zile.O doamna pe care o cunosc doar din vedere a facut rost de nr meu de tel si ma sunat ca sa ma acuze ca m-am bagat in viata ei, ca mi-as fi facut cont fals si ca a aparut o poza cu ea pe facebook in care apareau cuvinte urate.Intre timp i-a dat nr meu unei alte prietene de-a ei de o varsta cu mine care a inceput sa imi trimita mesaje de amenintare si tin sa precizez ca doamna ma amenintat telefonic ca eu cand termin nu imi voi gasi de lucru ca ma aranjeaza ea si a implicat-o si pe o ruda de a mea in aceasta mizerie zic eu, si ca acea verisoara a mea isi va pierde locul de munca.Mai precizez ca mi-a luat o poza de pe facebook si mi-a scris niste cuvinte urate.Precizez ca toate aceste acuzatii sunt doar banuieli de-ale ei si acum umbla cu intimidari, amenintari si denigrari adresate persoanei mele.
    Ce ma sfatuiti sa fac?Sa apelez la politie pt hartuire pt ca am mesajele si convorbirea sau sa o las in pace ca am ajuns la concluzia ca nu este in deplinatatea facultatilor mintale, si mentionez ca e cadru medical(asistenta)!! 
  •  
    • 5609 mesaje
    28 Apr 2014, 01:32
    1 0
    Intra pe pagina ei de FB si blocheaz-o!
    Blocheaza-i si numarul de telefon de pe telefonul tau, daca poti, daca nu,  suna-ti  providerul de telefonie si cere-le sa blocheze acel numar, in felul asta nu mai primesti mesaje de la ea.
    Vara-ta sa faca la fel si taiati orice comunicare cu nebuna.
    Daca va acosteaza pe strada, atunci mergeti la politie!
    Acest mesaj a fost editat de către Maricon: 28 Apr 2014, 13:32
  •  
    • 49 mesaje
    1 Iun 2014, 11:04
    0 0
    Schimba-ti nr d telefon spune-i si verisoarei sa si-l schimbe asa nu mai ai batai d kap cu ea mare grija cui ii dati nr
  •  
    • 10065 mesaje
    1 Iun 2014, 23:53
    0 0
    ruxi.andra said:Buna, fetelor!am o problema de cateva zile.O doamna pe care o cunosc doar din vedere a facut rost de nr meu de tel si ma sunat ca sa ma acuze ca m-am bagat in viata ei, ca mi-as fi facut cont fals si ca a aparut o poza cu ea pe facebook in care apareau cuvinte urate.Intre timp i-a dat nr meu unei alte prietene de-a ei de o varsta cu mine care a inceput sa imi trimita mesaje de amenintare si tin sa precizez ca doamna ma amenintat telefonic ca eu cand termin nu imi voi gasi de lucru ca ma aranjeaza ea si a implicat-o si pe o ruda de a mea in aceasta mizerie zic eu, si ca acea verisoara a mea isi va pierde locul de munca.Mai precizez ca mi-a luat o poza de pe facebook si mi-a scris niste cuvinte urate.Precizez ca toate aceste acuzatii sunt doar banuieli de-ale ei si acum umbla cu intimidari, amenintari si denigrari adresate persoanei mele.
    Ce ma sfatuiti sa fac?Sa apelez la politie pt hartuire pt ca am mesajele si convorbirea sau sa o las in pace ca am ajuns la concluzia ca nu este in deplinatatea facultatilor mintale, si mentionez ca e cadru medical(asistenta)!! 

     

    Las-o la mila noastra, scoatem noi "supararea" din ea, n-ai grija .

  •  
    • 456 mesaje
    18 Aug 2014, 21:06
    0 0
    ruxi.andra said:Buna, fetelor!am o problema de cateva zile.O doamna pe care o cunosc doar din vedere a facut rost de nr meu de tel si ma sunat ca sa ma acuze ca m-am bagat in viata ei, ca mi-as fi facut cont fals si ca a aparut o poza cu ea pe facebook in care apareau cuvinte urate.Intre timp i-a dat nr meu unei alte prietene de-a ei de o varsta cu mine care a inceput sa imi trimita mesaje de amenintare si tin sa precizez ca doamna ma amenintat telefonic ca eu cand termin nu imi voi gasi de lucru ca ma aranjeaza ea si a implicat-o si pe o ruda de a mea in aceasta mizerie zic eu, si ca acea verisoara a mea isi va pierde locul de munca.Mai precizez ca mi-a luat o poza de pe facebook si mi-a scris niste cuvinte urate.Precizez ca toate aceste acuzatii sunt doar banuieli de-ale ei si acum umbla cu intimidari, amenintari si denigrari adresate persoanei mele.
    Ce ma sfatuiti sa fac?Sa apelez la politie pt hartuire pt ca am mesajele si convorbirea sau sa o las in pace ca am ajuns la concluzia ca nu este in deplinatatea facultatilor mintale, si mentionez ca e cadru medical(asistenta)!! 

     

     

    angajeaza niste racheti.

  •  
    • 735 mesaje
    20 Aug 2014, 19:16
    0 0
    ce inteligent.
  •  
    • 456 mesaje
    20 Aug 2014, 22:10
    0 0
    matzoanca said:ce inteligent.

     

     

    ti se pare. e doar de fatada.

  •  
    • 1890 mesaje
    13 Mai 2016, 09:49
    0 0
    Da' stiu ca te invarti numai in lumea buna si din cartiere selecte!
  •  
    • 1890 mesaje
    13 Mai 2016, 10:08
    0 0
    beautifulrich said:nu i se scoala cuiva peste nopate sa te acuze de asa ceva stii cum se spune..fum fara foc nu iese in mod sigur tu i-ai facut acel cont si dupa noul cod penal daca i se pune pata pe tine ..te face!vezi de pe unde te-ai logat si sterge ti urmele cat mai poti!

    Ba i se poate scula oricui sa te acuze din nimic, chiar daca ai dat buna ziua! N-ai mai auzit de schizofrenici procesomani? Ce daca-i asistenta? O boala, ca e psihica sau de alta natura, nu se uita nici la varsta, nici la stare sociala, nici la  numarul de doctorate pe care le are un om. Da' chestiile astea nu se aud si nu se invata in Ghencea sau Ferentari!

  •  
    • 1890 mesaje
    13 Mai 2016, 10:14
    0 0
    beautifulrich said:eu ce nu pricep aici nu are logica de unde pana unde o domana pe care o cunosti din vedere incepe sa te acuze de nsite treburi, o cunosti din vedere dar stii ca este asistenta medicala?!pai ori o cunosti ori nu?

     Uite, si eu imi cunosc din vedere vecinii, stiu unde lucreaza (daca lucreaza) sau ce meserie au, dar asta nu inseamna ca sunt de fripturi si de gratare cu ei. Logica are, daca tu nu vrei s-o vezi, asta-i fix problema ta!