Implant mamar

  •  
    • 3 mesaje
    24 Aug 2012, 12:20
    0 0
    Buna Evelor! M-am hotarat sa-mi fac o marire de sani, insa nu ma decid asupra medicului. Am citit o gramada si am observat ca domnul dr. Ovidiu Grecu este foarte bine vazut. 
    M-a impresionat oarecum si  CV-ul dr. Florin Daniel Juravle, insa pe forumuri nu am gasit nimic despre el, nici de bine, nici de rau. S-a operat cineva la el?
    Va rog sa-mi recomandati si mie un estetician/ sa-mi spuneti pe care sa-l evit, din experientele traite de voi. Va pup si va doresc o zi minunata!
  •  
    • 8217 mesaje
    24 Aug 2012, 17:32
    0 3
    pai daca esti deja bella, de ce iti trebuie sani mai mari?

    cum nu va puteti iubi/ aprecia/ iubi fara a fi in tiparele modei?
  •  
    • 3 mesaje
    25 Aug 2012, 02:49
    3 0
    AmeliEva, ma iubesc foarte mult, insa este loc de mai bine. Am sanii extrem de mici, sunt candidatul ideal pentru asa ceva. Viata, tehnologia, medicina evouleaza... de ce sa nu profitam?
    Topicul nu l-am facut pentru cele care se mandresc cu bustul lor natural, voi nici n-ar trebui sa-l deschideti!
    Tocmai raspunsuri de genul asta nu vroiam sa primesc!
  •  
    • 4 mesaje
    25 Aug 2012, 11:29
    0 0
    Bella39 said:Buna Evelor! M-am hotarat sa-mi fac o marire de sani, insa nu ma decid asupra medicului. Am citit o gramada si am observat ca domnul dr. Ovidiu Grecu este foarte bine vazut. 
    M-a impresionat oarecum si  CV-ul dr. Florin Daniel Juravle, insa pe forumuri nu am gasit nimic despre el, nici de bine, nici de rau. S-a operat cineva la el?
    Va rog sa-mi recomandati si mie un estetician/ sa-mi spuneti pe care sa-l evit, din experientele traite de voi. Va pup si va doresc o zi minunata!

      buna, 

    ti-l recomand cu incredere pe doctorul iancu morad fa o programare si discuta cu dansul toate detaliile. este o persoana calma si aloca timp sufiecient fiecarui pacient. stiu din experienta.

     

  •  
    • 8217 mesaje
    25 Aug 2012, 13:20
    0 1
    Bella, sunt foarte multe femei care au sanii mici si totusi nu apelaza la silicoane. nu stiu, mi se pare nenatural.
    nu am nici o cunostinta care si-a facut, dar nu stiu cum as reactiona sa vad ca i-au crescut dintr-o data.

    apoi, nici eu nu-s nush ce dotata, dar nici nu ma gandesc la operatie.
  •  
    • 3 mesaje
    25 Aug 2012, 14:49
    5 1
    Te-ai gandi daca la 20 de ani ai avea sanii unei copile de 11! 
    M-am saturat de sutiene pline de burete, vreau sa fiu normala. Vreau implanturi mici, dar cat sa fie acolo. Daca nu te afli in cauza, nu ai cum sa intelegi... 
  •  
    • 4 mesaje
    10 Oct 2012, 10:08
    0 0

    Buna Bella,

    Te inteleg perfect si eu m-am confruntat cu aceeasi problema. Acum un an am fost la Clinica Dr. Calin Dobos pentru un consult, dar nu am mai stat pe ganduri si m-am si operat. Iti las linkul clinicii in caz ca te intereseaza http://www.drdoboscalin.ro/. Eu sunt foarte multumita de rezultat.

  •  
    • 199 mesaje
    19 Sep 2014, 17:51
    0 0
    Buna Bella. Eu te inteleg perfect in privinta operatiei pentru ca am trecut prin aceeasi situatie acum 3 luni de zile. Mi-a luat mult timp pana sa ma decid, mai ales ca am si o frica exagerata de operatii si nu eram deloc incantata de durerile ulterioare interventiei. Dar tot vazand ca nu sunt deloc multumita cum arata orice sutien pe mine, am zis ca trebuie neaparat sa imi fac curaj. Mi-am pus implanturi anatomice la domnul Dobos si acum bustul arata foarte feminin. Iti recomand cu incredere sa mergi la dansul pentru ca iti va explica intreaga procedura si iti va da sfaturi pt perioada de recuperare astfel incat sa intelegi totul pas cu pas si sa iti invingi teama. Eu am putut conduce la 3 zile dupa interventie, asa ca daca vei urma cu strictete sfaturile domnului doctor te vei recupera foarte usor. Mult succes iti doresc!
  •  
    • 5609 mesaje
    20 Sep 2014, 00:17
    1 0
    Danielo, tu nu vezi ca topicul ala este de acum 2 ani? 
    Pana acum fata aia si-o fi facut si operatie si poate chiar si l-a scos, cine stie!
    Cat despre Dobos cel care face greseli la operatii sa nu mai scrii, bucura-te ca tu ai fost un caz usor, altele au murit de mana lui! 
  •  
    • 199 mesaje
    22 Oct 2014, 13:46
    0 0
    Maricon, cautam pareri despre interventiile de implant mamar si acest topic a fost primul care mi-a aparut, de aceea am si raspuns. Cunosc cazul de la Galati despre care vorbesti, insa ca de fiecare de data povestea mediatizata nu reflecta in totalitate realitatea si cuprinde multe informatii eronate. Nu sunt singura multumita de operatia facuta la domnul doctor, cunosc multe persoane care si-au facut diverse interventii la dansul de implant mamar, lifting, rinoplastii si nu au avut vreo problema!
  •  
    • 66 mesaje
    15 Dec 2014, 07:02
    0 0
    Recomandari peste recomandari, fiecare cu experinta proprie
    Eu mi-am marit sanii (implant mamar) la dr. Vangelis Vasalos, Metamorphosis se numeste clinica si e prin Aviatorilor (il gasiti si la Medicover Hospital si la telefon:0744 799 003). Bine, te poti duce si la stat ca e mai ieftin, dar nu cred ca sunt atat de bune rezultatele finale.. din pacate Cum se spune, dai un ban dar stii ca face!! Interventia a durat aproximativ 2 ore iar recuperarea cam doua saptamani. Am scapat si de tutun (eram o fumatoare inraita).. am avut motivatia necesara sa ma las ... nu era obligatoriu dar pentru o vindecare normala mi-am luat toate masurile de precautie: fumatul interfereaza cu oxigenarea sangelui si ca urmare si cu vindecarea!! Nu aveam voie sa dorm pe burta si in primele 3-4 zile nu aveam voie sa fac baie, dusul fiind singura solutie. Dupa o saptamana mi-am reluat activitatile zilnice dar am purtat bustiera speciala zi si noaptea si abia dupa 3 luni am pus sutienul cu sarma.
  •  
    • 3765 mesaje
    15 Dec 2014, 16:02
    0 0
    Irinuk_Marin said:Recomandari peste recomandari, fiecare cu experinta proprie
    Eu mi-am marit sanii (implant mamar) la dr. Vangelis Vasalos, Metamorphosis se numeste clinica si e prin Aviatorilor (il gasiti si la Medicover Hospital si la telefon:0744 799 003). Bine, te poti duce si la stat ca e mai ieftin, dar nu cred ca sunt atat de bune rezultatele finale.. din pacate Cum se spune, dai un ban dar stii ca face!! Interventia a durat aproximativ 2 ore iar recuperarea cam doua saptamani. Am scapat si de tutun (eram o fumatoare inraita).. am avut motivatia necesara sa ma las ... nu era obligatoriu dar pentru o vindecare normala mi-am luat toate masurile de precautie: fumatul interfereaza cu oxigenarea sangelui si ca urmare si cu vindecarea!! Nu aveam voie sa dorm pe burta si in primele 3-4 zile nu aveam voie sa fac baie, dusul fiind singura solutie. Dupa o saptamana mi-am reluat activitatile zilnice dar am purtat bustiera speciala zi si noaptea si abia dupa 3 luni am pus sutienul cu sarma.

     

     

    vindecarea normala!!!???

    vindecarea normala nu are nici o legatura cu fumatul. 

    daca tot te-ai lasat de fumat, imi arati si mie o poza cu noile tale gogonele!?

  •  
    • 66 mesaje
    16 Dec 2014, 05:27
    0 0
    igivansenior said:

     vindecarea normala!!!???

    vindecarea normala nu are nici o legatura cu fumatul. 

    daca tot te-ai lasat de fumat, imi arati si mie o poza cu noile tale gogonele!?

     

    Domnul dr.Vangelis Vasalos nu mi-a spus ca obligatoriu tre' sa ma las de fumat, a fost decizia mea .. am avut o motivatie in plus si foarte puternica de data asta ( mai incercasem si nu am reusit), dansul mi-a spus doar ca intreruperea fumatului pentru o perioada minima postoperatorie ar ajuta organismul dar si ca, pe de alta parte, intreruperea aceasta temporara sau definitiva ar putea aduce un disconfort nedorit. Mi-am asumat si nu regret, sunt fericita
    Cat despre gogonele, nu mi-au placut ... ca tot vin sarbatorile, portocalele sunt mai cautate, nu?