Durere de picioare-AJUTOR!

  •  
    • 120 mesaje
    30 Iul 2015, 16:11
    0 0
    Bună! De aseară mă doare foarte tare piciorul drept,mă doare tot. Am spălat ieri covoare în părău şi mă gândesc că poate de la apa rece. Cert este că mă doarte foarte tare,iar durerea devine insuportabilă. Mai devreme mă durea si mâna dreaptă dar mi-a trecut un pic. Ce să fac cu durerea de picior? Un tratament natural si eficient cunoaşteţi?
  •  
    • 12208 mesaje
    31 Iul 2015, 00:44
    0 0
    Voi nu aveti un medic de familie ...?/durerea ta era de oase ...de muschi, de ligamente ...??durerea in limbaj medical se spune nevralgie, deci ori iei un antinevralgic , ori un algocalmin , merge si un paracetamol daca nu ai alceva la indemana , pana atunci imbraca-te mai bine pune si sosete in picioare , daca ai o crema de masaj freaca locul dureros !
  •  
    • 6 mesaje
    3 Aug 2015, 11:00
    1 0
    Buna,

    Incearca sa te feresti de raceli si de expunere la apa rece si curent. Ca si tratament naturist iti recomand Tripernol. Este un antiinflamator natural pe baza de extract de scoici verzi. Oricum, il recomand ca tratament adjuvant. Daca durerea persista, mergi la un medic si vezi ce investigatii iti recomanda.