Cu ce se asorteaza griul?

  •  
    • 7 mesaje
    7 Feb 2005, 19:22
    2 3
    Imi place foarte mult sa port gri (mai ales pantaloni si fuste) dar nu stiu cu as putea sa-l asorteaz. Se spune ca griul este nou negru... Am vazut ca sunteti destul de pricepute in ale fetelor asa ca va rog sa ma sfatuiti. Astept cu drag mesajele voastre, evelor!
  •  
    • 2144 mesaje
    7 Feb 2005, 19:40
    3 1
    Buna!
    Nu stiu daca iti amintesti de perioada cand s-a purtat gri cu rosu...deci prima solutie.Apoi gri cu rozul acela pudrat(murdar i se mai spune).Si normal si cu negru, desi mie una mi se pare tern.Acum depinde si ce nuanta de gri preferi.
  •  
    • 421 mesaje
    7 Feb 2005, 19:45
    1 0
    Da asa este...eu de exemplu mi-am cumparat de curand o bluzita pe care efectiv o adooor...e cu gri cu roz si cu alb..!

    Pupici!
  •  
    • 634 mesaje
    8 Feb 2005, 08:47
    0 0
    Griul este o culoare neutra foarte placuta. Griul perla se poate asorta foarte bine cu roz sau cu bleu.Oranj chiar, este o combinatie indrazneata, dar placuta. Chiar exista o nuanta numita gri de oranj, cu cele doua culori amestecate.

    Merge si rosu pentru un gri inchis, negru pentru gri deschis, albastru dar atentie la combinatia de nuante. Eu chiar am un tricou gri cu verde, care mie personal imi place foarte mult. Dar aici repet, atentie la combinatia de nuante.
  •  
    • 1969 mesaje
    8 Feb 2005, 10:35
    0 0
    alb, rosu, roz pal...si mai nou am vazut cu un lila...merge perfect gri deschis cu lila
  •  
    • 9835 mesaje
    8 Feb 2005, 17:49
    0 0
    Merge la orice culoare, asa ca da-i bice. Daca vrei fineturi: la culorile pastel merge un gri mai deschis, iar la cele reci si inchise merge un gri mai inchis - atata tot.
  •  
    • 7 mesaje
    9 Feb 2005, 09:05
    1 1
    Va multumesc frumos pentru sugestii! Sunteti super! Sa aveti o zi buna!
  •  
    • 725 mesaje
    9 Feb 2005, 15:37
    0 0
    Si eu ador griurile. Daca e sa ma gandesc bine inafara de maron, cred ca merge cu orice. Sigur unele combinatii fiind mai indraznete.
    Doar combinatiile negru-maron, gri-maron mi se par morbide, restul tine de nuanta culorilor. Si de starea de spirit.