eu nu stiu sa gatesc!

  •  
    • 1028 mesaje
    4 Mar 2004, 23:56
    0 0
    De un an de zile stau pe acest forum, este prima oara cand vad ca exista si o sectiune "gastronomie" ce aiurita suuuunt!!
    Eu nu stiu sa gatesc, sunt o catastrofa la acest capitol!
    Unde ati invatat tot ce stiti? De la mamici?
  •  
    • 457 mesaje
    5 Mar 2004, 09:24
    0 0
    Eu am învãþat de la soacra mea care este o bucãtãreasã desãvârºitã, asta a fost meseria ei de bazã.
    La început ar trebui sã stai lângã cineva priceput sã vezi cum ºi ce sau dacã ai curaj începi cu mâncãruri simple, uºoare. Eu am început cu o supã de morcovi aveam 15 ani pãrinþii mei erau plecaþi din þarã aºa cã n-am avut încotro.
    Hai curaj!
  •  
    • 360 mesaje
    5 Mar 2004, 10:52
    0 0
    Si eu m-am invartit pe langa mama prin bucatarie de cand eram copil, dar ma si pasiona sa fac dezastru in bucatarie cand eram singura si gateam tot felul de ciudatenii de care eram tare mandra. Daca ai curaj, iti va iesi totul bine!
  •  
    • 1028 mesaje
    5 Mar 2004, 11:33
    0 0
    As incerca, sa vad ce-mi iese
  •  
    • 148 mesaje
    6 Mar 2004, 15:56
    0 0
    Nu dispera cred ca cel mai simplu e sa-ti iei o carte de bucate si sa incerci sa faci ceva,SUNT SIGURA CA VEI REUSI.
    Eu acum stiu sa gatesc dar hai sa-ti zic cum era prima mea ciorba de cartofi:atata boia de ardei am pus ca te ustura in gat, cartofi au ajuns ca boaba de fasole atata i-am fiert. Primul meu tort a fost ca si cauciucul, toata familia a ras de mine.
    Primele clatite au iesit bine dar... m-am prins de figura le-am facut dupa o reteta dintr-o carte de bucate. Si uite asa am invatat eu, nu e complicat.Curaj.
  •  
    • 41 mesaje
    7 Mar 2004, 09:39
    0 0
    Eu am o jumate de an de cand m-am casatorit si pot spune ca nu stiam sa fac de mancare cand m-am casatorit. Am invata incetisor, impreuna cu sotul meu si ne-a iesit mancarea tot timpul.
    Inca nu pot spune ca stiu sa fac toate felurile de mancare, dar mai am timp sa invat.
    Asa ca, mai rau ca mine nu cred ca se poate
  •  
    • 99 mesaje
    7 Mar 2004, 10:26
    0 0
    incearca retetele din Practic in bucatarie.sunt grozave,ies intotdeauna,sunt bine explicate si unele sunt foarte simple.