cresterea rapida a parului

  •  
    • 342 mesaje
    5 Ian 2005, 14:43
    0 0
    Stiu ca s-a mai discutat despre asta pe forum. Zicea cineva despre o combinatie de vitamine..multumesc.
  •  
    • 575 mesaje
    6 Ian 2005, 09:35
    0 0
    Si pe mine ma intereseaza.. De cand cu incidentul frezei mele..
    Am auzit ca samponul de urzica ajuta la cresterea parului, ar mai fi fiole de vit A (sau numai ce hranesc parul?) si nu in ultimul rand sampoanele care au efect contra caderii parului(banuiesc ca asta inseamna si stimularea cresterii, nu?.
    Mai zi-mi si mie daca afli cate ceva.
  •  
    • 100 mesaje
    6 Ian 2005, 21:59
    0 0
    si eu sunt interesata!
  •  
    • 23 mesaje
    6 Ian 2005, 23:22
    0 0
    Salutare, Evelor. Si eu aveam aceasta problema: parul meu parea ca nu mai vrea sa creasca....si chiar mai rau de atat, imi cadea foarte mult. Acum am remediat aceasta problema, in 3 pasi:

    1. Folosesc pentru samponare samponul Anaphase de la Ducray (il gasiti in Sensi Blu), aplicat dupa metoda 2-3-6 (de doua ori pe saptamana---OBLIGATORIU--, masand pielea capului timp de 3 minute. Clatesc si mai aplic inca o data, le fel, apoi ma mai spal dupa 3-4 zile). Tratamentul--un tub- ajunge 6 saptamani (deci teoretic 12-14 aplicari) insa eu am obtinut rezultatele cele mai bune intr-o utilizare de 12 saptamani (2 tuburi). Costa aproape 400.000 lei.

    2. Dupa ce ma clatesc si ma sterg, las parul sa se usuce putin (maxim 10 minute) apoi aplic pe radacina un tratament-spray de regenerare capilara de la Herbagen (Complex Polivegetal Capilar--un tub alb), si masez pana la patrunderea in piele, dupa care usuc parul normal. Acest tratament da si volum si stralucire parului. Imi place la nebunie :, si e ieftin, 138.000 la magazinul propriu de desfacere (acela pe colt, la Piata Rosetti)

    3. Iau in fiecare zi 1-2 comprimate de B- complex de la Walmark si o capsula de Antioxidant de la Harmony Line (tot in Sensi Blu le gasiti).

    Nu e mult, si efortul merita , va asigur. Deja se cunoaste ca-mi creste in lungime (m-am vopsit de 3 saptamani, deci imi cam dau seama cat creste ..). Plus ca s-a mai si indesit, in cap, in lumina, am o multime de fire scurte, care abia au inceput sa creasca . Eu sunt foarte multumita. Merita sa incercati

    Astept reactiile voastre . Pupici
  •  
    • 342 mesaje
    7 Ian 2005, 14:44
    0 1
    Roxanica iti multumesc foarte mult. Produsele de la Sensiblu se pot comanda prin posta?
  •  
    • 23 mesaje
    8 Ian 2005, 22:40
    1 0
    Aleksandra, dar din ce oras esti? Din cate stiu, ei au farmacii in foarte multe orase din tara .
    Intra pe www.sensiblu.com si vezi acolo
    Pupici.
  •  
    • 1 mesaje
    12 Ian 2005, 00:03
    0 0
    Salut, eu folosesc o alta metoda care ajuta la cresterea si regenerarea parului.
    Inainte sa va spalati pe cap, combinati intr-un pahar de plastic: ulei de masine, vitamina A uleioasa (se gaseste la farmacie si costa cam 20.000 lei) si un galbenus de ou, apoi aplicati "masca" de la radacina spre varfuri.
    Stati cu ea cat puteti de mult, o jumatate de ora, o ora, doua...si apoi va spalti normal.
    Eu aplic "masca" de vre-o 2 ori pe luna si credeti-ma da multe rezulatate.
    Incercati si o sa vedeti si voi, parul luceste, creste mai repede, iar varfurile arse incep sa "dispara".
    Bafta multa, va pupic.
  •  
    • 124 mesaje
    12 Ian 2005, 00:14
    0 0
    Si eu mi-am facut masca cu galbenus de ou si ulei de masline si da rezultate bune.Sa incerc sa adaug acum si vitamina A uleioasa.Am facut o descoperire:sampon si balsam Gliss...e super.Imi face firul de par gros si lucios...imi sta f bine parul acum.
  •  
    • 138 mesaje
    12 Ian 2005, 08:51
    0 0
    despre care sampon si balsam de la Gliss e vorba? ca au mai multe tipuri...
    mi-am luat si eu tratamentul pentru par de la herbagen si, dupa prima aplicare, am deja un rezultat pozitiv, in sensul ca nu mi s-a mai ingrasat parul atat de repede ca de obicei.
    problema mea este insa ca am parul foarte fin si, daca nu-l dau cu un produs de coafare, sta turtit de cap si arata ca naiba
    eu folosesc spuma, dar am senzatia ca imi cam usuca si imbacseste parul... oare cu ce as putea sa o inlocuiesc?
  •  
    • 124 mesaje
    16 Ian 2005, 14:59
    0 0
    Monika...in mai toate magazinele gasesti produsele Gliss.Sunt excelente.Mai nou mi-am luat si masca de par un minut care e o minune.Sunt foarte mandra de parul meu acum.