Castelanii

  •  
    • 188 mesaje
    24 Oct 2005, 01:26
    1 1
    Buna fetelor. M-a batut gandul zilele trecute sa imi schimb culoarea parului. Eram satena cu suvite blonde..am zis sa nu bag vopsea in el k o sa scot greu roscatul..culoarea pe care vroiam sa o am, asa k mi-am luat castelanii de la farmacie si m-am facut. Eu stiam k iese la cateva spalari...da se pare k nu...sa va mai zic k am iesit ROZA in cap??? Dupa ce am vazut ce am in cap m-am splat de 4 ori in 2 ore...s-a mai deschis n-am ce zice...dar e tot ROZ. Intrebarea mea este daca stie cineva cum sa scap de ce am in cap..sper k scap, precizez k au trecut deja 2 sapt de cand m-am facut si tot e la mine in cap . O sa mai ajung la culoarea mea naturala fara sa fiu nevoita sa ma tund??
    meric si pupici
  •  
    • 188 mesaje
    24 Oct 2005, 18:43
    0 0
    nu stie nimeni?
  •  
    • 4 mesaje
    25 Oct 2005, 17:40
    1 1
    La fel am patit si eu. Nu scapi de culoarea roz numai prin revopsirea parului. Totusi roz este o culoare interesanta...
  •  
    • 342 mesaje
    25 Oct 2005, 23:07
    2 0
    Castelani pe blond iese foarte roz...un roz misto. Eram fana Castelani acum cativa ani, pe vremea rebeliunii punkiste
    Stai linistita, se duce dupa alte cateva spalari. Daca nu ai rabdare, ia-ti un nuantator.
  •  
    • 97 mesaje
    25 Oct 2005, 23:15
    0 6
    ROZ? numai la tiganci am vazut culoarea roz la par, eu in locul tau as da o fuga repede la coafor, sper ca nu te deranjeaza afirmatia mea.
    este doar o parere
  •  
    • 188 mesaje
    26 Oct 2005, 09:44
    1 0
    As merge sa iau nuantator ..da tare imi e k daca bag blond in el sa nu ies verde )...o sa iau o culoare mai inchisa..dar mai astept o saptamana...poate totusi o sa iasa la spalat...
  •  
    • 1555 mesaje
    26 Oct 2005, 10:12
    1 0
    Mai bine te duci la un coafor si vezi ce se mai poate face cu parul tau! nu'ti mai pune alta vopsea ca nu stii cum prinde! succes!
  •  
    • 342 mesaje
    26 Oct 2005, 11:03
    0 0
    Daca pui blond peste ori iti iese portocaliu ori nu iti prinde nimic. Eu ma gandeam la un nuantator mai inchis. Dar cred ca cea mai buna solutie e sa te duci totusi la coafor, sa nu mai experimentezi singura.
  •  
    • 372 mesaje
    26 Oct 2005, 11:18
    0 0
    La parul meu negru, ce efect obtin daca aplic Castelani?
  •  
    • 188 mesaje
    26 Oct 2005, 17:04
    0 0
    pai si daca bag un nuantator mai inchis..ala se duce la spalare..sau nu?..k eu despre castelanii stiam k se duce..dar se pare k nu
  •  
    • 7 mesaje
    3 Nov 2005, 22:40
    1 0
    Exista un produs foarte nou si nu degradeaza radacina parului.Se numeste Color Off.Salon club Aro.Str. bd. Carol1 nr.31-33.
  •  
    • 38 mesaje
    26 Nov 2005, 23:29
    0 1
    dar care e treaba cu castelani asta? ca eu chiar vroiam sa imi fac o suvita roz, fiindca am parul vopsit roscat si ma gandeam ca ar merge. cum se foloseste chestia asta, ca n-am mai auzit pana acum de ea
  •  
    • 342 mesaje
    27 Nov 2005, 16:57
    1 1
    Castelani este o solutie care se gaseste la farmacie (nu este special conceputa pentru vopsirea parului). Actioneaza ca un nuantator, nu se vede nimic daca il aplici pe un par inchis la culoare si se duce treptat la spalat.
  •  
    • 38 mesaje
    27 Nov 2005, 19:17
    3 0
    multumesc mult, psychocat. mi-am luat si eu azi de la farmacie si cred ca intr-una din zilele astea o sa stau si eu cu treaba aia vreo jumatate de ora in cap, sa vedem ce iese
  •  
    • 1 mesaje
    10 Iul 2016, 15:28
    0 1
    Buna....si eu am incercat sa imi  vopsesc parul cu violet de gentiana.Eu avand parul decolorat la varfuri a iesit Mov, fix cum am dorit.Dar dupa 2 spalari a iesit un gri urat.Asa ca am fost la magazin si am cumparat clor,pentru scoaterea petelor(Ace).Am spalat bine pe varfuri cu clor si dupa miam spalat parul cu Pantene Oil Therapy si mam dat cu balsam si parul a revenit la culoarea lui de par saten deschis cu varfuri decolorate.La fel functioneaza si cu albastru de metilen si castellani


    Acest mesaj a fost editat de către Chocolate275: 10 Iul 2016, 15:29