Un penis f f mic

  •  
    • 8 mesaje
    22 Ian 2005, 15:40
    0 5
    Am si eu o mica pb (evident este mica pb mea si as vrea sa aflu parerea sincera a unor fete/femei. Sinceritatea este chiar f importanta pt mine in acest moment. Ideea este ca am un penis f f mic..in erectie cam 9 cm. Evident am trecut prin niste momente f jenante cu niste partenere. Ce vreau sa stiu este daca voi cons ca este o pb asa mare dimensiunea mea. Oare exista si fete care sa gandeasca altfel decat ...experientele neplacute de care am pomenit. Astept cu nerabdare sfatul vostru
  •  
    • 162 mesaje
    22 Ian 2005, 16:54
    4 0
    Colul uterin are o lungime de 6-7 cm iar punctul G a carui atingere provoaca placere maxima se afla la 4-5cm deci dpdv anatomic esti in regula.Mai importanta decit lungimea se pare ca este grosimea.Si inca ceva: nu ai spus daca esti obez sau ai o greutate normala.Daca esti mai plinut,slabind, mai capeti citiva cm.

    Important este cum percepi dpdv psihologic aceasta problema.Care defapt nu e o problema...O femeie care te iubeste nu va avea nici un inconvenient in a face dragoste cu tine.
  •  
    • 8 mesaje
    22 Ian 2005, 17:15
    1 1
    merci pt raspuns
    nu nu sunt obez am 20 de ani....ma rog.am avut inse niste experiente destul de traumatizante insa
  •  
    • 248 mesaje
    22 Ian 2005, 17:29
    1 0
    Draga drdreams(sau cum te numesti),daca prietenul tau si-ar introduce penisul in colul tau uterin ai intra in spital.Cred ca te refereai la alta parte a anatomiei feminine.
  •  
    • 8 mesaje
    22 Ian 2005, 17:37
    3 0
    Ma rog am inteles ce vrea sa spuna colega de forum oricum . Traiectul vaginal...e ok. Tu ce sfat poti sa imi dai? as vrea sa mai aud parerea unei fete
  •  
    • 9835 mesaje
    22 Ian 2005, 17:45
    1 1
    Eu te-as sfatui sa te orientezi catre fete mignone si sa inveti sa te misti circular si foarte amplu in timpul actului sexual.
  •  
    • 8 mesaje
    22 Ian 2005, 17:50
    0 1
    Mi se pare destul de just ce zici tu donna. tu/voi ati avut astfel de experiente?
  •  
    • 162 mesaje
    22 Ian 2005, 17:52
    1 0
    Scuze, vroiam sa zic vaginul...
  •  
    • 86 mesaje
    22 Ian 2005, 18:39
    1 0
    Buna,
    uite sa-mi spun si eu pararea.
    Eu am avut o astfel de experienta cu un barbat cu penisul foarte mic insa si foarte subtire,iti pot spune ca n-am simtit nimic,decat o senzatie de parca as fi avut un creion .
    Importanta este grosimea,daca ar fi fost gros ar fi fost Ok fiindca un penis mai mic nu provoaca dureri dar daca e gros atunci poti sa si simti daca e subtire nu prea are efect.
    Eu vorbesc din punctul meu de vedere.
    Eu prefer un penis mai mic insa gros.
    Cam asta ar fi.
    Numai bine,
    lana
  •  
    • 8 mesaje
    22 Ian 2005, 18:55
    3 0
    buna iana
    sa inteleg ca acesta a fost motivul pentru care ai terminat relatia cu el? deci din pct tau de vedere..nu prea am sanse. Oricum iti multumesc pt sinceritate. Esti de un real ajutor
  •  
    • 48 mesaje
    22 Ian 2005, 21:43
    1 1
    Nu cred ca e asha problema....am auzit pe forumul asta de "degetele magice" (cei care au citit postul stiu la ce ma refer). Cred ca mai mult tine totul de atitudine...sa nu ajungi un blocaj mintal sau ceva...fi increzator ca daca altii pot poti si tu nu cred ca e vb de asta. Se stie ca media in Europa e de 15 cm la lungime...ash dori sa stiu daca exista vreo medie(nu cont daca in Europa sau unde) la grosime caci nu prea am gasit...daca stiti careva pls...sunt curios...
  •  
    • 48 mesaje
    22 Ian 2005, 21:59
    0 1
    Prelevarea de tesut adipos (grasime) din abdomen, de exemplu, ca si in cazul unei miniliposuctii (cu anestezie locala) si reinjectarea acestuia in membrana care acopera penisul, pe toata lungimea, in mod omogen (lipopenisculptura, penoplastie). Rezultat: intre 3 si 5 cm in plus de circumferinta. Interventia nu modifica erectia, cu atat mai mult cu cat se mareste partea "moale" a penisului...deci daca e ceva se poate recurge si la asha ceva....nu stiu mai multe...pt lungime e mai complicat....oricum am citit undeva ca media circumferintei ar fi 12 cm...asha este? Intreb fetele care mai cunosc cat de cat.
  •  
    • 1028 mesaje
    22 Ian 2005, 22:00
    1 1
    Raduku, fata si-a zis parerea, nu e cazul sa fii ironic! Vrei sa auzi pareri sincere, sau ce?!

    Numai bine.

    Pupici a tutti
  •  
    • 86 mesaje
    23 Ian 2005, 02:17
    1 0
    M-ai inteles gresit.Nu asta a fost motivul sa rup relatia cu el.Si acum sunt tot sincera cand iti spun.
    Sunt momente cand ma gandesc si acum la el insa sexual nu ma implinea dar departe de-a fi motivul principal pentru care nu am vrut sa fiu cu el.
    Iar eu ma refeream la mine doar,nu uita ca noi nu ne asemanam unii cu ceilalti asa ca sa nu generalizam.
    Tu ai cerut un raspuns sau o opinie ,eu ti-am spus-o pe a mea.Nu sunt o pustoaica ,am ceva ani in spate si efectiv ti-am spus sincer parerea si experienta mea.
    Noroc,
    Lana
  •  
    • 8 mesaje
    23 Ian 2005, 08:18
    1 0
    Buna Iana

    In primul rand cand am zis ca iti multumesc pt sfat asa si este nu am fost deloc ironic sa stii. Apreciez sinceritatea ta. Dar acum sunt curios...pana la urma de ce a avut loc despartirea voastra?
  •  
    • 9835 mesaje
    23 Ian 2005, 13:01
    2 0
    raducu, posesorul unui penis mare, pe care il foloseste ca pe un simplu piston (mergand pe principiul ca, daca are o scula mare, isi satisface partenera by default) este, dupa parerea mea, un dobitoc.
    La polul opus, posesorul unui penis de dimensiuni reduse, dar care se preocupa de preludiu si de compensarea lipsei de dotare prin miscari si pozitii bine alese, este un geniu.
    Subtirimea penisului poate fi compensata prin intermediul miscarilor circulare, iar scurtimea lui prin posturile sexuale (ex.: femeia rezemata cu spatele de un spatar si cu picioarele foarte ridicate, eventual suite pe umerii barbatului; sau: femeia sta pe burta, dar cu genunchii adunati sub ea, barbatul 'acrosand-o' pe la spate).
    Postura misionarului (cea clasica) este cea mai dezavantajoasa.
    Exista fel si fel de carti despre tehnicile sexuale - nu le subestima valoarea! Un barbat cu penis mic, dar care stie ce sa faca in pat isi va satisface, cu siguranta, partenera.
  •  
    • 8 mesaje
    23 Ian 2005, 14:11
    0 0
    multumesc donna. nu subestimez respectivele carti sa stii. chiar am citit cateva. de multe ori nu am putut sa pun in practica pt ca una sau alta din partenere ma faceau sa ma simt destul de prost. la una dintre ele a fost chiar f evident ce are in cap in resp moment. oricum imi pare ca esti o persoana care intelege ca o relatie intre doua pers de sex opus nu este competitie sportiva . baanuiesc ca ai si ceva experienta in domeniu. oricum este bine ca exista si pers care gandesc altfel.
  •  
    • 501 mesaje
    23 Ian 2005, 15:03
    0 1
    Fara sa vreau sa-ti deschid rani vechi... experientele neplacute de care vorbesti semnifica: fata cand te-a vazut ti-a sugerat sa te imbraci si sa mergi acasa sau dupa actul sexual, a considerat ca e mai bine sa va despartiti. Spun asta pentru ca, daca raspunsul este varianta 1 este mai bine sa mizezi pe semi/intuneric si pe un preludiu luuung inainte de a te dezbraca complet.
  •  
    • 8 mesaje
    23 Ian 2005, 15:29
    0 0
    vezi tu fanny...ai avut dreptate este varianta 1. oricum ce zici tu este putin probabil sa mearga. e ca si cum m-as ascunde nu? nu crezi ca va vedea la un moment dat partenera? la dus sa stau in slip?
  •  
    • 501 mesaje
    23 Ian 2005, 15:38
    1 0
    dar, daca isi aminteste de noaptea minunata petrecuta impreuna, chiar crezi ca "mirarea" de pe fata ei se va transforma in respingere!? think again! pentru o femeie important e sa se simta implinita sexual, nu sa povesteasca prietenelor ce dimensiuni de armasar are iubitul ei!