crema antirid la 27 de ani?

  •  
    • 1131 mesaje
    11 Ian 2005, 08:29
    0 0
    Dupa cum am scris, am 27 de ani si , upa parerea mea, ridurile pe care le am sunt prea pronuntate pentru aceasta varsta.
    Dupa cate stiu eu, in general, crema antirid se foloseste doar dupa 30 de ani.
    In cazul meu ce e de facut?
  •  
    • 254 mesaje
    11 Ian 2005, 10:46
    0 0
    De ce nu?!... si eu am 28 de ani
    si am foarte putin vizibile ridurile de expresie si ma dau cu Aslavital antirid e foarte buna. Asa ca parerea mea e ca poti sa-ti cumperi dar totusi nu dintr-acelea puternice care sunt pentru varsta de peste 40 de ani ceva de prevenire gen Decontract Rides de la L'oreal.
  •  
    • 1131 mesaje
    11 Ian 2005, 10:59
    1 0
    Tu de cand folosesti Aslavital? Ai rezultate vizibile?
    Ce fel de crema ai si cand o folosesti, dimineata/seara? Problema e ca eu am pe deasupra un ten mixt, deci in zona T am puncte negre si sebum, iar la coada ochilor, la gura si mai putin pe frunte, am riduri, mai ales la ochi, zic eu, prea pronuntate pentru varsta mea.
  •  
    • 1969 mesaje
    11 Ian 2005, 11:28
    0 0
    ai putea sa folosesti o crema speciala pt ochi..de ex nivea q10-cea pt ochi-e foarte buna...si pe restul fetei sa te dai cu aslavital care hidrateaza f bine, fara sa lase urme de grasime pe fata
  •  
    • 237 mesaje
    11 Ian 2005, 12:00
    0 0
    anul asta implinesc 30 de ani si inca nu am nici riduri de expersie - sunt norocoasa, desi am un ten mixt. Pana acum am folosit creme speciale pentru ten mixt si creme hidratante pentru ochi. Dar nu s-au dovedit cea mai buna solutie. Vorbind cu cosmeticiana mea, mi-a explicat ca trebuie sa aplic masti speciale pentru ten mixt, iar de folosit sa folosesc 2 creme: una pentru ten gras, pe zona T, si una pentru ten uscat, ca sa nu mi se mai "stranga" obrajii. Si ma simt mult mai bine, mi se pare solutia cea mai potrivita pana acum. Ceea ce numesti tu "riduri" probabil sunt cele de expresie si care devin vizibile doar in anumite momente. Cu fata perfect relaxata probabil ca nici nu se vad. Nu le-as numi riduri, Maia steapta pana sa folosesti antirid, e prea devreme. Foloseste creme speciale pentru ochi si pentru obraji creme pentru ten uscat, asa cum am spus, ar tebui sa functioneze!
    Ah, si ca sa nu mai faci puncte negre si cosuri demacheaza-te bine si spala-te pe fata cu gelurile speciale (cele de la Garnier, care contin niste sfere micute) mi s-au potrivit cel mai bine! da' aplica creme si seara, pentru hidratare, in acelasi mod!
    bafta!
  •  
    • 249 mesaje
    11 Ian 2005, 14:34
    0 0
    Eu ma mai dau, in afara de Aslavital hidr. si antirid, cu crema de galbenele facuta de mama in casa (dar numai in jurul ochilor). E super-tare. Pacat ca miroase ciudat.
    Mai conteaza si mostenirea genetica dar conteaza si cum te ingrijesti, in general.
  •  
    • 1401 mesaje
    5 Iun 2005, 11:13
    0 0
    Eu am 27 de ani, inca nu am riduri, am linii fine in jurul ochilor si pe frunte, si am inceput sa folosesc creme antirid de pe la 25 de ani. M-am gandit ca n-are rost sa astept pana implinesc 30 sau 40 de ani, ca sa incep diverse tratamente antirid, odata ce liniile fine au inceput sa-mi apara pe la 25 de ani. Si m-am gandit ca va fi mai usor sa intind liniile fine pe care le aveam la 25 de ani, decat ridurile pe care le voi avea la 30-40 de ani. Intr-un fel, m-am gandit ca e mai usor sa previn adancirea si extinderea lor, decat tratarea lor cand vor fi foarte vizibile. Recunosc insa ca nu prea m-am tinut de treaba, n-am folost constant creme antirid, si acum vreau iar sa ma apuc de tratament antirid, dar de data asta sa ma tin de treaba ca lumea. Sper sa vad ceva rezultate. Va pup!
  •  
    • 72 mesaje
    5 Iun 2005, 13:04
    0 0
    danielle keough, nepoata lui elvis foloseste creme antirid pentru ochi de la 13 ani ea avand 15 si imi imaginez ca nu prea are probleme cu ridurile.
    zic ca e obligatorie cel putin o crema hidratanta in jurul ochilor poate chiar antirid. m-am uitat la copii de 10 ani care si acestia au linii fine in jurul ochilor si cat de greu sant de inlaturat...
    se pune problema "obisnuiri" pielii cu o crema antirid dar se stie ca cantitatea in exces duce la "obisnuire" nu cred ca e o problema folosirea unei creme antirid de la o varsta poate prea fargeda pentru asa ceva cu gandul ca daca acum folosesc o crema antirid ce voi face la 40 de ani. in cazu folosiri nu se va mai ajunge la aceasi situatie la acei 40 de ani si cu trecerea timpului cosmetica evolueaza, sa avem incredere
  •  
    • 84 mesaje
    4 Ian 2019, 12:40
    1 0
    Buna. Si eu am putin peste 30 de ani, iar ridurile nu m-au ocolit nici pe mine . Dupa lungi perioada in care am folosit fel si fel de creme, am considerat ca cel mai bine pentru mine este sa apelez la un medic estetician care sa imi rezolve problema imediat. Zis si facut. Insa, un lucru important a fost sa aleg fiilerul care urma sa fie injectat, doctorul spunandu-mi ca rezultatul este influentat in primul rand de catre calitatea acidului. El mi-a propus Regenyal Idea, fiind un acid de o calitate superioara prin puritatea foarte mare pe care o are. Dupa injectarea, ridurile au disparut si sunt extrem de fericita pentru decizia pe care am luat-o.
  •  
    • 74 mesaje
    14 Mai 2019, 09:59
    0 0
    O crema interesanta este si Timeless de la Orphica!


  •  
    • 4 mesaje
    21 Ian 2020, 14:15
    0 0
    Cu cât mai devreme începeți să vă îngrijiți pielea, cu atât mai mult veți rămâne tânără! De exemplu, eu folosesc serul PearlCream, el netezește perfect ridurile, de asemenea, luptă împotriva hiperpigmentării pielii.
  •  
    • 15 mesaje
    11 Apr 2020, 11:38
    0 0
    Buna eu recomand cremele de aici sunt naturale si folosesc crema cu peptide si acid hialuronic este minunata https://biounique.ro/produs/crema-anti-aging-cu-peptide-si-acid-hialuronic/