diete fara succes ...

  •  
    • 2 mesaje
    10 Nov 2011, 18:56
    0 0

    Nu stiu de unde sa incep....

    Dar ... ideea e ca am 70 kg :( , 1,62 si 27 de ani ..... problema cea mai mare e ca in ultimele 3 luni m am ingrasat 12 kg.... 

    Evident ca initial m am speriat , asa ca am inceput o dieta , nefiind prima data cand

    aveam peste 60.... asa ca am incercat dieta disociata , dieta cu lamaie & sirop de artar, chiar si pastile ( Alli ... combinate cu dieta sau fara )

    evident nimic n-a mers... am obtinut chiar contrariul.... culmea pana acum au mers mereu ...

    Partea cea mai proasta e ca am o burta de parca as avea vreo 6 luni ... iar toata lumea ma felicita pentru ceva ce nu am .... sau cel putin asa sper..... ( este aproape 90 % imposibil , ca nu am nici greturi, nici pofte, nici nimic, iar ciclul imi vine f.regulat... doar k ma tine 2 zile... ceea ce poate nu e sanatos, dar mai mereu am avut asa 3-4 zile.... )

     

    Ce e de facut ?

  •  
    • 25 mesaje
    10 Nov 2011, 20:27
    0 0
    In primul rand, poate ar fi bine sa iti faci untest pentru sarcina...
    Daca intradevar nu esti insarcinata, atunci trebuie sa iti faci niste teste pentru a vedea care e problema....Si mult sport pe lnga dieta
    BAFTA
  •  
    • 2554 mesaje
    11 Nov 2011, 21:42
    0 0
    Inteleg ca ai avut cam mereu o problema cu greutatea, dar nu-i normal sa te ingrasi in 3 luni 12 kg, sper ca am retinut bine.
    Daca-i asa si nu gresesc, trebuie sa consulti un medic. Nu stiu ce specialitate anume, si nu ma hazardez sa recomand, eu as merge la medicul de familie.
  •  
    • 1040 mesaje
    12 Nov 2011, 04:14
    0 0

    Mergi la endocrinolog. Si eu am patit la fel, s-a acumulat grasimea pe burta in mod misterios si toti ma intreaba daca o sa am bebe; m-am ingrasat la fel ca tine, 12 kg in 2-3 luni. Dupa ce in prealabil mai pusesem vreo 10 incet dar sigur... La mine au descoperit ca e tiroida.

    Apropo, am tot 1,62, tot 70 kg si tot 27 de ani


    Acest mesaj a fost editat de către Purple_Rain: 12 Nov 2011, 04:19
  •  
    • 232 mesaje
    13 Nov 2011, 17:22
    0 0
    Tot la endocrinolog te sfatuiesc si eu sa mergi. Nu e deloc normal sa te ingrasi atat de mult intr-un timp atat de scurt. Eu am pus foarte mult dupa sarcina, dar este de explicat la mine. Plus ca eu am mers la medic si mi-a spus ca am probleme cu glanda tiroida. Dupa ce iti faci analizele si vezi ce disfuntie are organismul tau poti urma o dieta sanatoasa de viata cu fructe, legume si lactate degresate si mult sport. La mine functioneaza si iau si pastilele de slabit slim&fit. Bafta!
  •  
    • 2 mesaje
    15 Nov 2011, 11:22
    0 0
    Multumesc mult pentru raspunsuri ... am inceput din nou o dieta disociata .... saptamana viitoare voi merge si la medic .... desi imi doresc sa fiu sanatoasa... mi-as dori totusi motivul ingrasarii sa fie tiroida... acum sa vedem
  •  
    • 5609 mesaje
    15 Nov 2011, 12:40
    0 0
    fa urgent un teste de sarcina sau vezi un ginecolog.
    Un caz similar a facut valva acum 10-11 ani la compania unde lucram eu, o inginera, fata cu facultate nu o taranca nestiutoare, a ramas insarcinata. Deoarece a continuat sa aibe ciclu regulat nu s-a gandit vreo secunda ca ar putea fi insarcinata, dar cand i-a venit sorocul si i-a venit taman la servici...am aflat ca noaptea aiai a nascut o mandrete de fetita. NU avusese nici un pic de greata, voma sau altceva, singurul lucru ingrijorator era kg care se acumulau luna de luna. Deci, fugi la medic!!!!
  •  
    • 24 mesaje
    15 Nov 2011, 12:57
    0 0
    eu de cand ma stiu am avut o greutate normala,nu pot sa zic ca slaba dar aratam bine.La inaltimea mea de 1.64 nu mi-ar sta bine sa am peste 60 de kg.
    Insa de vreo 4-5 ani cred ca am pus cam 10 kg pe mine(din cauza ca am cam abuzat de fast fooduri) am acum 63 de kg de 2 saptamani tin dieta inainte aveam 65 de kg.De cand incerc sa slabesc parca mi-a disparut si pofta de mancare degeaba mai fac sport pe acasa abdomene ca tot nu pot sa slabesc mai mult de atat.E a nu stiu cat a oara cand incerc sa slabesc sa ajung macar la 55 de kg si nu pot sa slabesc mai mult de 2-3 kg.Chiar nu stiu ce sa mai fac.
  •  
    • 260 mesaje
    19 Nov 2011, 16:58
    0 0
    Toate ar trebui sa traim sanatos, sa nu ne infometam. Eu urmez o dieta personalizata si iau pastilele slim&fit si sunt foarte multumita de rezultate. Bafta tuturor!
  •  
    • 24 mesaje
    19 Nov 2011, 17:04
    0 0

    dariamih de cand iei pastilele alea?
    nu stiu cat sunt de sanatoase si eu vreau sa slabesc cat imi doresc dar incarca ficatul pastilele astea.
    M-au tentat candva astfel de pastile dar m-am gandit apoi ca de ce sa imi distrug organismul cand sunt perfect sanatoasa si tot la dieta am ramas.
    de curiozitate intreb tu cat ai slabit cu pastilele astea?


    Acest mesaj a fost editat de către Kassandra25: 19 Nov 2011, 17:05
  •  
    • 41 mesaje
    21 Nov 2011, 12:19
    0 0
    Hey, am deschis si eu un subiect asemanator, la rubrica de sanatate. Am 1,65 cm, 74 de kg si 28 de ani, de 2 saptamani tin dieta bazata pe nr de calorii si fac o ora pe zi de tae-bo. Ce e drept nu am slabit, insa nu ma las asa usor! trebuie sa slabim ca sa fim sanatoase. Medicul meu de familie este endocrinolog, bah... total dezamagita. Nu mi-a facut nici un fel de test. Am vb de macarea cu putine calorii vreo' 15 min si dupa a inceput sa ma certe ca am ales sa nu manac carne de mai bine de 3 ani. Am sa merg in policlinica sau la un cabinet particular ptr a vedea un endocrinolog.
    Si eu si sora mea am facut sport de performanta, de 4 ani ne-am lasat amn2 de sport si amn2 am luat peste 20 de kg in greutate deci sincer nu cred ca e de la tiroida,,, insa niciodata nu stii pana nu mergi la mai multi medici.
    Spor fetelor la slabit si spuneti NU dietei Biancai D. cea prin infometare, 1 rosie pe zi
  •  
    • 260 mesaje
    26 Nov 2011, 22:43
    0 0
    Kasandra, pastilele slim&fit sunt pe baza de extracte naturale, eu ma simt foarte bine de cateva luni de cand le iau. Nu am avut parte de reactii adverse. De slabit, am slabitt in jur de 1,5 - 2 kg/saptamana. Am facut si pauze de la administrare, de exemplu cat am fost in vacanta pe la sfarsitul verii si am fost asa fericita ca nu am pus deloc la loc din kilogramele date jos.
  •  
    • 151 mesaje
    2 Dec 2011, 20:16
    0 0

    Slim&fit chiar merita incercate. eu imi pierdusem speranta sa mai slabesc si, mai ales cu ajutorul pastilelor de slabit, dar se pare ca perseverenta ne ajuta in lupta cu kilogramele. Momentan urmez o dieta personalizata si iau slim&fit, slabesc si ma simt bine. Bafta tuturor!

  •  
    • 41 mesaje
    2 Dec 2011, 22:06
    0 0

    Am fost ieri la medic, no probl cu tiroida... Insa de cand am postat aici sa stiti ca am dat jos 3 - 3,5 kg. Am ajuns la concluzia ca fara sport nu se poate pentru ca manac cam la fel, am renuntat la fainoase si am grija de asocierea grupelor de mancare, fac cam 1-2 ore de sport+ mers pe jos pe cat se poate. Pastile am luat f multe.. nu dau nume ptr ca sincer nu le recomand si totusi ptr ca s-a adus vb de slim&fit... da se slabeste,  am slabit cam 6 kg in 2 sapt dupa care a urmat cam 3 sapt de stagnare, nu am slabit deloc, iar cand am incetat sa le administrez am pus la loc acele kg pierdute. Acum, bineintels... fiecare cu organismul lui..

  •  
    • 3 mesaje
    4 Dec 2011, 15:46
    0 0
    la endocrinolog e cel mai bine...am fost si eu pentru ca aveam aceeasi problema dar la mine era si problema menstruatiei..am urmat tratament timp de 3 luni..luam 13 pastile pe zi printre care si ayurslim himalaya care sunt foarte bune..datorita lor am slabit ceva ceva..bineinteles alaturi de dieta si sport, mult sport,dar am intrerupt tratamentul si n`am mai tinut cont de dieta..sper as iau dn nou tratamentul si sa mai slabesc..deci endocrinologul e alegerea cea mai buna..bafta!:*
  •  
    • 260 mesaje
    10 Dec 2011, 22:21
    0 0

    Eu tot slim&fit iau si imi era si mie teama sa nu se puna la loc ceea ce dau jos si am luat din cand in cand pauze ca sa vad daca pun la loc kilogramele date jos. La mine se pare ca administrarea a mers de minune, nu am pus la loc niciun kilogram dat jos.

  •  
    • 232 mesaje
    4 Dec 2013, 20:06
    0 0
    DariaMih said:

    Eu tot slim&fit iau si imi era si mie teama sa nu se puna la loc ceea ce dau jos si am luat din cand in cand pauze ca sa vad daca pun la loc kilogramele date jos. La mine se pare ca administrarea a mers de minune, nu am pus la loc niciun kilogram dat jos.

     Da asa este. Si eu am luat Slim&fit si sunt multumita de ce am reusit , sa dau jos 20 kg plus sa imi fac un mod de viata sanatos si sa am greutatea ideala.