HACKERII ANONYMOUS IAU ATITUDINE INTR-UN CAZ DE CORUPTIE! SE CER

  •  
    • 1 mesaje
    22 Oct 2011, 04:25
    0 0

    Afis: http://lulzembassy.co.cc/anunt.jpg

     

    Asa cum spune si titlul acestui mesaj, este vorba despre un caz de coruptie ce implica traficul de droguri si substante stupefiante.

     

    Aveti atasat in acest mail un afis pe care l-am facut si care contine toate informatiile adunate de noi pana acum.

    In grupul nostru care are foarte multi membrii de diferite nationalitati, si a caror identitate este anonima, numele indivizilor din afis incepuse sa apara din ce in ce mai des in dialogurile membrilor de nationalitate romana, fapt ce m-a determinat sa pun anumite intrebari.

    In urma unor discutii cu diferiti anonimi, am inteles ca cei doi indivizi ar fi niste "distribuitori" din cadrul unei retele de traficanti de droguri din jud. Iasi. La inceput am avut indoieli referitoare la credibilitatea acuzatiilor, crezand ca poate fi o gluma proasta sau un act de razbunare din partea cuiva, insa dupa cateva zile de dialoguri referitoare la subiectul asta, am inteles ca unii chiar erau terorizati de ce se intampla prin liceele din Iasi, un anonim marturisind chiar ca este sub amenintare constanta din partea unor persoane ce au legatura cu numele indivizilor, fapt ce il determina sa vanda lucruri de prin casa pentru a achizitiona marijuana.

    Acuma poate ca nici cei care sunt printre noi nu sunt cheie de biserica, dar tot timpul am mers pe principiul ca daca omul e in decadere, cel mai bine ar fi sa il ajuti nu sa ii dai si mai tare in cap. De obicei ne rezumam doar la simple sfaturi intre noi, si nu atacam site-uri fara motive bine intemeiate, insa vazand ca lucrurile o iau spre o panta foarte gresita, si desi inainte de a actiona am trimis mai multe plangeri online catre organele abilitate, nu a luat nimeni nici o masura, fapt ce ne-a determinat sa ne facem auziti singuri si sa incercam sa ajutam pe cei ce au nevoie de ajutor, si poate in mod indirect, si pe altii.

    Daca situatia o va cere, unii anonimi sunt gata sa inregistreze probe audio si video prin propriile metode pentru a-si sustine afirmatiile, insa ele vor fi inmanate, daca va fi cazul, doar organelor abilitate, si asta pentru a se proteja impotriva altor situatii neplacute ce pot aparea pe parcurs.

    Informatiile stranse despre cei 2 indivizi acuzati sunt cat se poate de corecte: nume, prenume, data nasterii, loc. nasterii, nr tel si adrese e-mail. Intre timp a aparut si un al-3lea nume, despre care nu stim prea multe si preferam sa nu-l dam publicitatii pana nu suntem siguri 100% de implicatiile acestuia.

    Cand situatia o cere, si nu se face dreptate, nu putem sta deoparte, mai ales ca este vorba de un grup de persoane, indiferent de varsta/sex/nationalitate, care poate avea un viitor cat de cat ok insa alti factori impiedica aceste lucruri. Sunt convins ca majoritatea care se plang de aceste fapte au varste cuprinse intre 17-20 ani iar parintii lor nu stiu cat de bine sunt informati referitor la activitatile lor din timpul liber sau poate chiar din timpul pauzelor de la scoala.

    Am hotarat sa incepem prin a ne face dreptate singuri, si sa trecem la fapte:

    1. Direcţia generală de asistenţă socială şi protecţia copilului GIURGIU: http://www.dgaspcgr.ro   (mesajul nostru pe prima pagina)
    2. INSTITUTUL NATIONAL DE FIZICA SI INGINERIE NUCLEARA HORIA HULUBEI (IFIN HH) - http://www.nipne.ro/ - am spart toate serverele si am publicat 80% din informatiile extrase, deoarece restul de 20% ar reprezenta un risc de securitate nationala si preferam sa il tinem pentru noi. Deoarece volumul este maricel, am facut un site dedicat acestei operatiuni, unde se pot regasi toate datele: http://www.ifinhh-leaks.co.cc

    In saptamanile ce urmeaza, vom tinti siteurile Politiei Romane.

    Plangerile online nu au rezolvat nimic timp de 3 luni de zile, asa ca poate vom reusi sa ne facem auziti prin propria metoda, si poate si cu ajutorul presei.


    Acest mesaj a fost editat de către anonops: 22 Oct 2011, 13:56