cum sa slabesc!!!?????

  •  
    • 1 mesaje
    8 Oct 2011, 23:48
    0 0

    Buna!am 1,70m,72kg si 17 ani..vreau sa slabesc cam 12 kg:(...va rog sa ma ajutati cu un sfat sau cu orice!!:(:*

  •  
    • 186 mesaje
    9 Oct 2011, 00:10
    0 0

    sport sport sport, fa mult sport, multa miscare !! nu doar pt a slabi, ci si pt a arata mai bine si a-ti intretine sanatatea. 
    In rest renunta la mancaruri grase, nu exagera cu mancarea dupa ora 6-7 .. multe fructe si legume.


    Acest mesaj a fost editat de către Olivia.liv: 9 Oct 2011, 00:10
  •  
    • 111 mesaje
    15 Oct 2011, 14:36
    0 0
    Ideal ar fi sa vorbesti cu un nutritionist. La varsta ta esti inca in crestere si nu e indicat sa tii diete fara o recomandare medicala.
    Dar mult sport si ceva mai putine dulciuri si grasimi nu strica niciodata
  •  
    • 232 mesaje
    9 Sep 2013, 17:19
    0 0
    exact , cea mai buna solutie este sa te duci la un control. un sfat de la medicul nutritionist nu strica niciodata si este cea mai corecta decizie. eu asa am procedat ,am mers si mi-a fost recomandat slim&fit si astfel am dat jos cca 20 kg in doar 7 - 8 luni
  •  
    • 232 mesaje
    9 Sep 2013, 17:20
    0 0
    Laurlaury said:Ideal ar fi sa vorbesti cu un nutritionist. La varsta ta esti inca in crestere si nu e indicat sa tii diete fara o recomandare medicala.
    Dar mult sport si ceva mai putine dulciuri si grasimi nu strica niciodata

     
    Sportul este cea mai corecta si sanatoasa alegere   

  •  
    • 151 mesaje
    18 Sep 2013, 12:38
    0 0

    Nu doar intreband aici este suficient , mai bine ai merge la un consult daca vezi ca nu reusesti sa ii dai de cap

  •  
    • 151 mesaje
    18 Sep 2013, 12:39
    0 0
    cutesuzy said:
    Laurlaury said:Ideal ar fi sa vorbesti cu un nutritionist. La varsta ta esti inca in crestere si nu e indicat sa tii diete fara o recomandare medicala.
    Dar mult sport si ceva mai putine dulciuri si grasimi nu strica niciodata

     
    Sportul este cea mai corecta si sanatoasa alegere   

     
    Intr-adevar sportul , dar este ok si un ajutor de nadejde , gen niste pastile de slabit pentru arderea caloriilor , sau taierea poftei de mancare

  •  
    • 151 mesaje
    18 Sep 2013, 12:41
    0 0
    mihaelageorge said:

    Buna!am 1,70m,72kg si 17 ani..vreau sa slabesc cam 12 kg...va rog sa ma ajutati cu un sfat sau cu orice!!:*

     

    Ce aiurea ca de la 17 ani este nevoie sa slabesti si mai ales ca ai 72 de kg...putina vointa si rabdare  

  •  
    • 18 mesaje
    22 Sep 2013, 15:49
    0 0
    Poti incerca sa inlocuiesti masa de seara cu un iaurt+tarate de ovaz,sa mananci macar o masa consistenta pe zi ( proteine plus fibre..adica un gratar cu salaTa multa..pui is putin ulei de masline..o felie integrala de paine..) Dimineata mananci bine..de ex o omleta..plus 2 gustari intre mese..de ex cate un fruct sau un iaurt degresat..sau o mana de alune crude is incerci sa excluzi dulciurile, sa reduci carbohidratii macar in faza de slabire.(Fainoasele,cartofii, orezul, painea..nu de tot ca apoi dai intr un regim ketogenic deloc sanatos pt ficat is rinichi..(asta se tine doar sub supraveghere medicala..se bea ff multa apa..is trebuie tinuta o proportie intre proteine grasimi is carbi)
  •  
    • 232 mesaje
    25 Nov 2013, 19:13
    0 0
    Copii din ziua de astazi mananca numai prostii si beau numai cola si apoi te intrebi de ce sunt asa de grasi.
  •  
    • 232 mesaje
    25 Nov 2013, 19:14
    0 0
    Copii din ziua de astazi mananca numai prostii si beau numai cola si apoi te intrebi de ce sunt asa de grasi.