credit apartament

  •  
    • 1552 mesaje
    8 Oct 2011, 17:54
    0 0

    buna, visul meu este sa am un apartament cu 2 camere in Bucuresti, pt  acest lucru ar tb sa fac un credit si nu stiu la ce banca ar fi mai avantajos sau daca este mai bine cu rate la dezvoltator..

    stiti cumva cum este mai bine?se merita un credit pe 30 ani?

    merci

  •  
    • 4034 mesaje
    8 Oct 2011, 22:51
    0 0

    daca speri la o viata activa in care sa ai timp si putere de munca sa ti platesti ratele..da i bataie.


    Acest mesaj a fost editat de către creatza23: 8 Oct 2011, 22:52
  •  
    gmn
    • 327 mesaje
    11 Oct 2011, 16:42
    0 0


    Acest mesaj a fost editat de către gmn: 2 Oct 2012, 19:17
  •  
    • 47 mesaje
    5 Feb 2015, 15:26
    0 0
    Iti recomand sa faci pasul asta, mai ales ca asta e si visul tau…si eu am oscilat multa vreme daca sa ma arunc la rate pe o perioada asa mare, dar cred ca daca ai putini banuti pusi deoparte si mai ales daca gasesti un apartament de care sa fii absolut convins ca ti-l doresti si ca e potrivit pentru ce vrei tu. Eu m-am indreptat catre un apartament intr-un complex rezidential din n-e bucurestiului, eram curioasa mai ales ca multa lume vorbea de bine…si pe buna dreptate, pentru pretul la care l-am luat, nu se compara cu apartamentele din blocuri vechi…plus de asta, are si o gramada de facilitati, parca nu ma mai satur de piscina. Deci daca e ceva ce chiar iti doresti, go for it   
     
  •  
    • 17 mesaje
    12 Mar 2015, 12:00
    0 0
    Buna! De curand mi-am achizitionat un apartament cu trei camere in complexul cosmopolis, dupa lungi cautari a fost singura zona si singurul apartament care mi-a placut din punct de vedere calitate-pret (usi interioare din lemn, usa metalica la intrare, ferestre cu geam termopan, incalzire prin pardoseala ,centrala proprie pe gaze). Este un apartament care se pliaza pe necesitatile unei familii cu doi copii.
  •  
    • 12 mesaje
    12 Mar 2015, 12:16
    0 0
    Buna! De curand eu si sotul meu am facut un credit pentru prima casa pentru un apartament cu doua camere in complexul cosmopolis pe 30 de ani. Poti plati si mai repede, daca la asta te referi, prin recalcularea dobanzii. De obicei, poti apela la consultanti pentru a vedea care sunt cele mai avantajoase banci sau exista si posibilitatea sa ti se impuna un anumit creditor. Noi am luat creditul de la banca Transilvania.
    Acest mesaj a fost editat de către Dora456: 12 Mar 2015, 12:17
  •  
    • 31 mesaje
    12 Mar 2015, 13:23
    0 0
    Buna ziua! Am nevoie de un sfat de la cineva care cunoaste domeniul imobiliar. Imi caut de ceva vreme un apartament cu doua camere si nu ma decid pentru o zona anume. Am tot auzit de complexul Cosmopolis, cunoasteti pe cineva care sta deja acolo? Astept raspuns.
    Acest mesaj a fost editat de către SanzianaAna: 12 Mar 2015, 13:24
  •  
    • 5609 mesaje
    19 Mar 2015, 00:52
    2 0

    12 Mar 2015, 13:23
    SanzianaAna said:  Buna ziua! Am nevoie de un sfat de la cineva care cunoaste domeniul imobiliar. Imi caut de ceva vreme un apartament cu doua camere si nu ma decid pentru o zona anume. Am tot auzit de complexul Cosmopolis, cunoasteti pe cineva care sta deja acolo? Astept raspuns.

     

    In caz de te-a lasat memoria tocmai ti-ai luat un aparatment in Cosmopolis, anul trecut in septembrie! Uite aici ce ai declarat atunci:


    26 Sep 2014, 12:42

    SanzianaAna said:

    Salut. Mi-am luat un apartament in Cosmopolis acum 6 luni, tot prima casa. Intr-adevar, distanta ar putea fi o problema, dar luand in considerare traficul infernal din Bucuresti, fie ca mergi la la Muncii spre Victoriei, fie ca mergi din complex spre Sudului, e cam aceeasi treaba. Transportul e asigurat, pleaca mereu la ore fixe, deci chiar daca nu aveti masina tot e ok. Am avut si eu problema asta initial, dar am ajuns la concluzia ca tot acelasi timp pierd pe drum, nu am simtit o diferenta semnificativa. In rest, va doresc numai bine cu mutatul!