nu mai pot suporta sa stau in aceiasi casa cu soacra

  •  
    • 15 mesaje
    3 Nov 2011, 22:24
    0 0
    sotul
  •  
    • 15 mesaje
    3 Nov 2011, 22:25
    0 0
    sotul
  •  
    • 63 mesaje
    6 Nov 2011, 11:01
    0 1
    si ce iti invoca drept argumente la nedoritna lui? sa inteleg ca esti dependenta de el finaciar?
  •  
    • 15 mesaje
    13 Nov 2011, 15:46
    0 0

    Nu sunt dependenta financiar de sotul meu.Acum ma descurc mai bine cu banii in comparatie cu el.DAR imi pare ffff rau ca e nehotarat,zice ca nu ne putem descurca doar noi doi.NU stiu ce sa cred,pe fetita o iubeste f fff mult,si pe mine,DAr ESTE PREA legat de parinti.

  •  
    • 151 mesaje
    13 Nov 2011, 17:03
    1 0
    Cel mai bine ar fi să-i spui ca intr-o familie este bine sa nu stai cu parintii niciunuia dintre soti, ca fiecare are nevoie de intimitatea sa. Sa-i spui ca nu e vina parintilor lui, ca poate situatia ar fi fost aceeasi si daca era vorba de mama ta, nu de mama lui..
  •  
    • 15 mesaje
    21 Nov 2011, 13:03
    0 0

    I-am spus sotului dar nu vrea sa inteleaga.Nu intelege prince trec,din pacate.

  •  
    • 1 mesaje
    26 Nov 2014, 11:36
    0 0
    Soacra  i   soacra  si uneori  e   foarte  influentabila  si  eu  am  stat  4  ani  cu  ea  in  casa  si  numai  certuri   etc  etc  am  avut  din  cauza  ei  de  juma  de  an  m  am  mutat  la  mama  inapoi    pana  ne  mutam   cu  chirie(eu  si al  meu)  dar  vad  k  lasandu  l  acum    l a  influentat  si  el  nu  mai  vrea  cu  chirie  ma  obliga  sa  ma  intorc  acolo  k  el  nu  pleaca  din  casa  lui  nush  csmf  nu  l  vreau  sa  l  pierd   dar  nici  acolo  nu  ma  intorc ...
  •  
    • 2 mesaje
    2 Feb 2020, 17:29
    0 0
    raisamea said:

    Sunt casatorita de 3 ani,relatia mea cu sotul merge bine,dar am o soacra cu care locuiesc si care este foarte rautacioasa,egoista,care baga tot timpul strambe despre mine la sotul meu.De cele mai multe ori m-am certat cu sotul din cauza soacrei.Pe langa faptul ca e nesimtita mai intra in camera noastra fara sa bata la usa.Deocamdata nu avem posibilitatea sa ne mutam singuri.Nu stiu ce sa mai fac? nu ii mai suport prezenta soacrei?....nu mai sunt in apele mele de 3 ani de zile de cand locuiesc cu ea si socru.

     

  •  
    • 2 mesaje
    2 Feb 2020, 17:30
    0 1
    Ai reusit. Acum sunt si eu in acceasi situatie. Nu mai rezist