ce fac la BAC?!?

  •  
    • 38 mesaje
    13 Iul 2011, 12:20
    2 0

    Fiind destul de speriata de caderea aproximativ in masa a celor care au sustinut anul acesta BAC'ul,chiar sunt foarte speriata pt cum se va desfasura BAC'ul anul viitor,cand il voi sustine si eu.

    Daca pana acum nu-mi faceam probleme,stiind exact la ce-am sa dau BAC'ul,acum s-a schimbat situatia la 180 de grade.Fiind la profilul de protectia mediului,am facut biologie doar primii doi ani de liceu.Vroiam sa dau BAC'ul la biologie,materie aleasa dintre fizica,chimie si biologie.Insa, acum mi s-a spus ca nu pot sustine BAC'ul la biologie,deoarece am facut doar 2 ani.Aceasta informatie mi-a dat-o un alt elev care a dat BAC'ul anul acesta.Oare asa o fi??

  •  
    • 4034 mesaje
    13 Iul 2011, 13:30
    1 0
    pui mana si inveti.indiferent ce subiecte vor fi,materia e aceeasi. n o sa se modifice nici matematica nici celula nici organismul uman pana dai tu bac ul.
  •  
    • 3354 mesaje
    13 Iul 2011, 14:43
    0 0
    asta zic si eu: daca inveti bine si esti serioasa, cred ca vei reusi...
  •  
    • 38 mesaje
    13 Iul 2011, 20:47
    0 1
    pai nu e problema de invatat!
    ci,ca vroiam sa ma pregatesc din vara pt BAC,si pur si simplu nu stiu la ce anume sa invat,pt ca nu am ideea la ce-o sa se dea.asta e problema mea,nu invatatul.
  •  
    • 1148 mesaje
    14 Iul 2011, 10:12
    0 0

    nu cred ca ai de unde sa stii exact cum va fi, pana in toamna, cand sper atunci sa fie totusi finalizat proiectul de BAC pt la anul.


    Acest mesaj a fost editat de către evaa2010: 14 Iul 2011, 10:12
  •  
    • 121 mesaje
    5 Aug 2011, 08:22
    0 0

    Cand vei incepe scoala iti vor spune exact la ce materii poti sa dai bac ul s ar putea sa iti poti alege eu de ex am avut de ales intre informatica,biologie,chimie si fizica fiind profil de mate info,ma rog nu stiu exact cum s au mai schimbat lucrurile de acum 2 ani si cum se mai procedeaza,iar la biologie s ar putea sa poti da pt ca primii doi ani adica a 9 a si a 10 a faci biologie vegetala si animala,iar a 11 a si a 12 a faci biologie umana si genetica,iar la bio la bac ai de ales intre bio vegetala si animala si umana nu dai din amandoua acum nu stiu vei vedea oricum un lucru e sigur va trebui sa inveti macar sa ti asiguri notele de trecere nu mai merge cu copiatu.


    Acest mesaj a fost editat de către DeCristina: 5 Aug 2011, 08:23
  •  
    • 3311 mesaje
    5 Aug 2011, 09:59
    1 0

    ce dracu sa faci?
    INVETI
    e cel mai simplu, nu stai cu stres intrbandu-te daca poti copia, daca te prinde, daca te vede pe camera etc
    am trecut destule examene la viata mea INVAND
    chiar si bacul l-am luat - si o spun cu mandrie - fara sa dau spaga, asa cum se proceda - si am luat nota peste 9. 
    succes.


    Acest mesaj a fost editat de către megutz: 5 Aug 2011, 10:00
  •  
    • 500 mesaje
    5 Aug 2011, 11:02
    0 0
    pui mana si inveti pentru ca se pare ca s-au schimbat vremurile ,este foarte greu la bac si alta alternativa nu ai
  •  
    • 5609 mesaje
    15 Ian 2012, 10:59
    2 0
    Mai fata, dar de ce nu-ti interbi profesorii, de unde sa stim noi la ce vei da tu BAC-ul la anul. Unele dintre noi au terminat liceul cu multi, f multi ani in urma. Sunt extrem de putine adolescente pe forum...de obicei sunt intereate de probleme sexuale nu de examene, ca atare nu te astepta sa primesti raspunsuri prea exacte aici, cea mai buna sursa sunt profesorii tai, cei cu care vei da examenele, intreba-ti dirigintele, pune-l sa se informeze pt voi, arata-ti intersul in fata lor...vei avea suprize placute!
  •  
    • 5609 mesaje
    15 Ian 2012, 10:59
    1 0

    scuze, s-a duplicat mesajul...


    Acest mesaj a fost editat de către Maricon: 15 Ian 2012, 11:00
  •  
    • 5609 mesaje
    15 Ian 2012, 10:59
    1 0

    i sa fie...s-a triplicat mesajul....


    Acest mesaj a fost editat de către Maricon: 15 Ian 2012, 11:01
  •  
    • 50 mesaje
    8 Feb 2012, 21:00
    0 0
    3enen said:

    Fiind destul de speriata de caderea aproximativ in masa a celor care au sustinut anul acesta BAC'ul,chiar sunt foarte speriata pt cum se va desfasura BAC'ul anul viitor,cand il voi sustine si eu.

    Daca pana acum nu-mi faceam probleme,stiind exact la ce-am sa dau BAC'ul,acum s-a schimbat situatia la 180 de grade.Fiind la profilul de protectia mediului,am facut biologie doar primii doi ani de liceu.Vroiam sa dau BAC'ul la biologie,materie aleasa dintre fizica,chimie si biologie.Insa, acum mi s-a spus ca nu pot sustine BAC'ul la biologie,deoarece am facut doar 2 ani.Aceasta informatie mi-a dat-o un alt elev care a dat BAC'ul anul acesta.Oare asa o fi??

      

    Clasa a 12-a si eu Profil mate-info. Dar nu cred ca nu poti da la bio. Gandeste-te la liceele cu profil industrial sau de genul. ei fa 2 ani de biologie si pot da Oricum tu dai biologie vegetala si animala. Eu dau 11-12 -anatomie, fiziologie si genetica umana si ecosisteme

  •  
    • 153 mesaje
    16 Feb 2012, 13:11
    0 0
    Cu toate astea exista si o parte buna , poti sa-l dai si pt a doua oara,a treia oara,s.a daca nu inveti. 

    Bafta la BAC! 
  •  
    • 1 mesaje
    2 Mai 2017, 20:35
    0 0
    3enen said:

    Fiind destul de speriata de caderea aproximativ in masa a celor care au sustinut anul acesta BAC'ul,chiar sunt foarte speriata pt cum se va desfasura BAC'ul anul viitor,cand il voi sustine si eu.

    Daca pana acum nu-mi faceam probleme,stiind exact la ce-am sa dau BAC'ul,acum s-a schimbat situatia la 180 de grade.Fiind la profilul de protectia mediului,am facut biologie doar primii doi ani de liceu.Vroiam sa dau BAC'ul la biologie,materie aleasa dintre fizica,chimie si biologie.Insa, acum mi s-a spus ca nu pot sustine BAC'ul la biologie,deoarece am facut doar 2 ani.Aceasta informatie mi-a dat-o un alt elev care a dat BAC'ul anul acesta.Oare asa o fi??