NU mai vrea sa facem dragoste!

  •  
    • 1841 mesaje
    1 Iul 2011, 18:59
    6 0
    Nu stiu ce sa faci. Eu cand am trecut prin asta am avut cateva luni de chin in care SIMTEAM ca nu e in regula si STIAM in sufletul meu ca se intampla ceva, insa nici nu indrazneam sa duc gandul la capat de teama ca o sa se adevereasca.

    Am cautat si-am sapat, l-am monitorizat, l-am controlat pana mi-am dat duhul, am aflat detaliu dupa detaliu si n-am facut decat sa ma ranesc pe mine. Nu te sfatuiesc sa faci asta. Eu am cazut in patima femeii care, desi STIE si SIMTE, are nevoie sa gaseasca dovezi.

    Patima asta e nascuta din frica de a accepta ce-ti spune instinctul.

    Cu mintea de-acum, dupa experienta aceea, daca m-as intoarce in timp as face urmatoarele:
    1. As purta o discutie in care i-as spune ca lipsa sexului saptamani la rand la varsta noastra nu e normala, ca el inca ma atrage si ca il iubesc si ca evident el se comporta foarte diferit fata de perioada precedenta. I-as spune ca stiu ca nu o sa se deschisa si nu o sa accepte problema, ba mai mult o sa o nege vehement, insa eu stiu ca e ceva in neregula si asta ma face sa ma framant si sa sufar.
    2. L-as ruga sa se gandeasca 2-3 zile si apoi sa vina sa discutam calm, fara certuri, sa imi explice care crede el ca este problema.
    3. As astepta sa vad daca el CHIAR vine dupa zilele alea si ce-are de zis .. iar daca baga capul in nisip si se comporta ca si cum NIMIC nu s-a intamplat si ignora faza la maxim, atunci mi-am primit raspunsul.
    4. As mai discuta o data si i-as spune ca m-a dezamagit modul in care a ignorat ceva important pt mine si cum nu i-a pasat ca sunt ranita, drept urmare sugerez o pauza de cateva saptamani, care se va finaliza fix in momentul in care e pregatit sa vina EL la MINE sa vorbim, nu invers.
    5. La sfarsitul pauzei, daca s-a ajuns acolo, iti vei avea raspunsul.

    Un barbat vinovat va ignora totul si va tatona terenul cu cealalta. Sau, daca chiar vrea sa te pastreze pe langa cealalta, va lupta sa va jongleze pe amandoua: pe tine sa te convinga si pe ea sa nu o piarda din vedere in timpul asta... si aici devine vulnerabil si usor de descoperit, fiindca s-a panicat.

    Eu sper ca exagerez nevoie mare si ca nu e cazul la tine, desi asa imi miroase.

    Mai zicea careva mai sus ca 3 saptamani nu sunt moarte de om. Nici 6 nu mi se par asa grave, dar daca nu exista NICIO explicatie si el refuza sa comunice si te mai si respinge.. atunci eu chiar cred ca e o problema.
  •  
    • 24 mesaje
    1 Iul 2011, 19:09
    0 0
    multumesc mult.chiar asa o sa fac.o sa imi fie si mie mai bine...chiar si eu am mirosit ca e vorba de alta femeie.si nu i-as ierta asta nikiodata.
  •  
    • 24 mesaje
    5 Iul 2011, 14:42
    0 0
    in cele din urma s-a intamplat !
  •  
    • 4178 mesaje
    5 Iul 2011, 14:44
    0 0
    "emoticon curios"
    Ce s-a intamplat?
  •  
    • 24 mesaje
    5 Iul 2011, 14:52
    0 0
    am facut dragoste !
  •  
    beo
    • 3430 mesaje
    5 Iul 2011, 14:55
    0 0
    la insistentele tale? sau pur si simplu?
  •  
    • 738 mesaje
    5 Iul 2011, 14:56
    0 0
    cat dura procedura?
  •  
    • 7967 mesaje
    5 Iul 2011, 15:18
    1 0
    Se pare ca Ouofthere are dreptate! Tipul jongleaza cu amandoua...Faptul ca a facut dragoste cu tine in urma banuielilor tale demonstreaza asta clar... Pareri de rau, sincer...
  •  
    • 1899 mesaje
    5 Iul 2011, 16:18
    2 0
    iovumarga said:
    in cele din urma s-a intamplat !

    Faptul ca s-a culcat (si) cu tine nu este o dovada suficienta ca totul decurge normal in relatia voastra.

  •  
    • 18346 mesaje
    5 Iul 2011, 18:25
    0 0
    dora, din cate am citit pe aici se pare ca asta este esential intr-o relatie. eu nu cred asta.
    daca nu faci sex 3 saptamani nu inseamna ca nu va mai iubiti. si nici daca o faci.
  •  
    • 24 mesaje
    5 Iul 2011, 21:11
    0 0
    nu la insistenele mele.pur si simplu.l-am refuzat si eu cam de 2 ori..defapt mi-am pus ambitia...
  •  
    • 4411 mesaje
    6 Iul 2011, 00:58
    0 0
    E plictisit pana peste cap de tine, mai si insisti.Da i cu flit vreo 2 zile sa te vaneze el, sa vezi atunci daca mai are probleme.
  •  
    • 681 mesaje
    6 Iul 2011, 21:10
    1 0
    Cred ca sunteti prea transante pentru o perioada de doar 3 saptamani...
    Poate ea n-a insistat cu mangaieri si sarutari ci doar cu vorbe, poate el chiar a fost obosit si nici n-a putut sa se apropie de el sa-i deschida apetitul...

    Chiar nu e atat de mult 3 saptamani...
  •  
    • 1 mesaje
    7 Iul 2011, 03:13
    1 0
    nu am mai auzit de barbati/baieti sa nu vrea interesant...stii...cineva mi-a zis o vorba: exista o saingura posibilitate ca un barbat sa nu vrea sex: cand a facut deja...scuze daca te dezamagesc...parerea mea
  •  
    • 3354 mesaje
    7 Iul 2011, 09:46
    0 0
    asta as zice si eu... sotul meu are 47 de ani si ar face non-stop daca ar putea... abia scap de el... si daca nu facem dragoste, ma tine in brate si ma pupa de ma ameteste...

    si suntem casatoriti de aproape 10 de ani... nu te culca pe o ureche...

    car ar fi de stresati si de obositi, nu refuza o partida... abia se detreseaza...

    e ceva putred acolo... cerceteaza... si asa suferi si daca stii o sa suferi...
  •  
    • 18346 mesaje
    7 Iul 2011, 10:18
    0 0

    3 saptamani vi se par suficiente ca sa treaca la urmarire? poate fi ciudat dar nu imposibil sa nu aiba chef omul.

    nu-i tin palma, dar sunteti extremiste.

  •  
    • 5144 mesaje
    7 Iul 2011, 10:19
    0 0
    sa stea o luna pe tusa fara sa se motiveze cumva, exceptand replica „sunt obosit”; mai ramanea sa spuna ca are migrene si apoi isi putea pune fusta de mironosita. in plus, dupa doar un an de relatie si asa brusc sa existe probleme de astea... trebuie sa aiba un motiv convingator. care a fost acela? sau te-ai bucurat ca afacut sex (si) cu tine si nu l-ai mai intrebat nimic? sunt curioasa dupa cat timp veti mai face iar sex; ati intrat in normal?
  •  
    • 2387 mesaje
    7 Iul 2011, 10:24
    0 0
    mi'evo
    ie tinere fetele...

    sincer io'l luam la bataie, daca ma tinea 3 saptm pe tusa
  •  
    • 18346 mesaje
    7 Iul 2011, 10:28
    0 0
    trecut, prezent: nu am fost tinuta asa mult timp fara bucurie. dar nici nu as crede ca ma inseala daca o face.
  •  
    • 5144 mesaje
    7 Iul 2011, 10:55
    0 0
    nu e vorba ca e mult sau putin, daca asta ar fi obisnuinta lor. e vorba ca asta s-a intamplat brusc, de asta au venit fetele cu tot felul de presupuneri. cum de, din pamant din iarba verde, i s-a taiat asa, deodata? e o problema...ca o inseala, ca e depresiv, ca nu i se mai scoala - asta trebuie sa afle ea. ideea e ca pe mine nu m-ar multumi sa-mi spuna doar ca e obosit si sa-l doara-n cot de viata sexuala a cuplului.