Cifre

  •  
    • 2 mesaje
    28 Iun 2011, 22:49
    0 0

    Buna, as dori, daca aveti cunostinte despre numerologie sa-mi dati ceva indicatii despre o coincidenta in viata mea. Pe data de 11.11.2011 eu si sotul meu implinim 11 ani de casatorie, deci de 4 ori cifra 11. Ce credeti este de bine, este de rau? Este o pura intamplare?

  •  
    • 4 mesaje
    28 Iun 2011, 23:31
    0 0
    NUMARUL MAESTRU 11

    11 , cunoscut drept „ Maestru mistic” , este o vibratie puternica , in sensul inspirarii de idei si folosirii de forte creatoare. Cu aceasta vibratie la destin sau la nume esti venit in aceasta viata pentru a-i indemna pe altii sa-si valorifice la maximum potentialul. In jurul acestui numar tot timpul este mai multa energie, 11 este cunoscut drept Maestru mistic-trimis al lui Dumnezeu si invatator al oamenilor, pentru ca 11 , prin natura lui , cauta sa patrunda misterele vietii. Iisus a fost un astfel de Maestru avand totalul numelui 11. Cu 11 trebuie sa te straduiesti sa atingi perfectiunea , sa studiezi in acest sens.Cand oamenii care au numarul 11 la destin sau la nume sunt pe drumul cel bun apare la ei o stralucire deosebita, au carisma si se simte ceva special de la acesti oameni. Celor cu 11 le lipseste latura pragmatica pentru ca nu sunt pe lungimea de unda a chestiunilor materiale. Numarul 11 avertizeaza asupra unor pericole necunoscute, a aparitiiei unor probleme sau necazuri neasteptate. Radacina lui 11 este 2 , deci trebuie sa invatam sa alegem intre bine si rau. Cand 11 se manifesta negativ, atuni omul cauta calea placerilor, ii lipseste intelegerea si-i poate enerva neintentionat pe ceilalti.Aptitudinile pentru acesti oameni se gasesc in domuniul artelor, muzicii, in spiritualitate. Atrasi de noutatile din domeniul religiei, stiintei. Oamenii cu 11 au un stil propriu de a-i motiva pe ceilalti sa faca totul bine , de a-i incuraja si de a fi deschizator de drumuri pentru ca au in ochi acea scanteie de intelepciune si stiu sa rosteasca cuvintele potrivite la momentul potrivit.

  •  
    • 2 mesaje
    29 Iun 2011, 10:25
    0 0

    Multumesc mult pentru toate detaliile pe care mi le-ai dat.

  •  
    • 1899 mesaje
    1 Iul 2011, 19:36
    0 0
    Da, este o pura intamplare.
    Eu de exemplu daca m-am casatorit pe 7 iulie 2010, voi face 7 ani de casatorie pe 7.07.2017

    Daca m-am casatorit pe 12 decembrie 2000, voi face 12 ani de casnicie pe 12.12. 2012
    etc.
    etc.
  •  
    • 1 mesaje
    12 Ian 2015, 15:04
    0 0
    multesc mult fetelor! va doresc tot binele din lume!!! sa fiti iubite!




    ___________________________


    Acest mesaj a fost editat de către WesleyByrd: 22 Ian 2015, 14:51