Virgina- cum e primul act sexual?

  •  
    • 3354 mesaje
    29 Iun 2011, 11:05
    0 2
    nu esti empatica, pisi black... esti concentrata pe ego-ul tau si ne dai pareri prea docte, prea din carti...

    pe scurt, esti praf... desi nu-mi place expresia generatiei de azi, dar acum merge...
  •  
    • 16 mesaje
    29 Iun 2011, 11:29
    0 1
    me_eva said:
    The_Black_Cat said:
    Vere si nu o mai luati cu chestii gen : " daca si face griji cu privire la momentul respectiv" sau ce mai stiu eu ce ,..e NORMAL sa-si faca griji.Pentru ca este teama aceeea de necunoscut,de nou. Cu toata dragostea ei ,acele griji sunt perfect normale.Daca nu ti-a zis ca te iubeste NU inseamna ca nu o face...Baietii isi exprima sentimentele mai greu...Atata timp cat esti intr-o relatie de cel putin o luna cu el este ok sa faci( adica ce drq,esti in relatie esti " a lui" nu esti o parasuta care o face cu oricine) . De cel putin o luna zic, ca sa se contureze lucrurile intre voi.Oricum momentul potrivit este intai si de toate momentul in care te simti u pregatita.O luna 2 -4 etc nu conteaza.

     Of of daca ai fi citit si celelalte argumente ai fi  vazut ca am explicat si acel lucru mai pe larg.Nu era o contrazicere.Am specificat  clar ca asa fac eu in relatii. Si ea ar tebui sa-si faca propriile reguli si sa decida c este mai bine pentru ea.Nu-mi place sa ma repet dar daca e necesar am sa o fac.

  •  
    • 16 mesaje
    29 Iun 2011, 11:32
    0 0
    cory_helen said:
    nu esti empatica, pisi black... esti concentrata pe ego-ul tau si ne dai pareri prea docte, prea din carti...

    pe scurt, esti praf... desi nu-mi place expresia generatiei de azi, dar acum merge...

     Nu nicidecum ...am incercat sa folosesc un limbaj cat mai  normal.Si sa explic cu cuvinte  care sa nu para ca ar fi din carti.  Daca vrei sa vorbesti subiectiv,fa-o  nu ma deranjeaza catusi de putin.

  •  
    • 1342 mesaje
    29 Iun 2011, 12:08
    0 1
    The_Black_Cat,deja ai intrat in ofensiva..

    On-topic:
    Pentru mine a fost o experienta unica .S-a intamplat dupa cateva luni bune de relatie,cand am stiut si m-am simtit pregatita psihic.Actul in sine mi-l amintesc si acum cu placere,desi in acel moment nu mi s-a parut chiar asa.. E important ca partenerul sa te faca sa te simti confortabil ,in siguranta.
    Aceasta intamplare ti-o vei aminti toata viata .Eu tin minte data ,ziua si ora cand s-a intamplat ,ce am simtit si am gandit imediat dupa..
  •  
    • 270 mesaje
    29 Iun 2011, 12:15
    0 0
    primul e nasol,oribil daca mi-l amintesc si acum dupa ani buni.
  •  
    • 38 mesaje
    29 Iun 2011, 12:17
    1 0
    Mai bine fata Cinstita Decit zestre gramadita...
  •  
    • 7967 mesaje
    29 Iun 2011, 12:57
    0 0

    Black Cat said: "Multe eve o sfatuiesc din experienta LOR, fiecare experienta este diferita de alta,concluzia dintr-o experienta aplicata intr-o alta experienta poate fi o alegere gresita. Mai ales ca o parte din fete sunt pustoaice si vorbesc din teorii nu neaparat din experienta propriu-zisa. Pai si daca esti psiholog trebuie sa te incadrezi in spiritul de turma? Imi sustin parerea, pentru ca este normal 1 sa am o parere proprie chiar daca este in discorcondanta cu a voastra si 2 sa mi-o sustin."

    Inainte de a acuza evele ca dau sfaturi din proprie experienta, ca este gresit sa faci asta pt ca fiecare experienta este unica si nu poate fi considerata un exemplu...uite ce scrie Black pt fata noastra:
    "
    Draga mea sunt la psihologie si crede-ma sunt foarte citita in aceste lucruri si pe langa faptul ca sunt citita, am avut si experiente gen...Baiatul cu care am fost de un an si jum s-a decis sa-mi spuna ca ma iubeste tocmai cand a fost pe calea sa ma piarda...tinand cont ca cu cateva luni in urma eu ii zisesem ca il iubesc si el mi-a zis " nu stiu.. " si el ma iubea.Si mi-a si zis ca ii e greu sa-si exprime sentimentele si oricum daca ai citi si u mai mult( nu zic sa aprofundezi ,doar sa citesti) ai stii ca baietii isi exprima mult mai greu sentimentele ...Esti "a lui" din momentul in care te decizi sa fii impreuna cu el.Si daca simti ca vrei sa te culci cu acel baiat esti libera sa o faci cand simti. Fiecare relatie isi stabileste propriile ei reguli.Nu exista un " normal ' absolut si in niciun caz nu vii u cu regulile din propria ta relatie sa ti le impui in relatia ei pentru ca cica " asa e bine"."
    OMG!!!!!!! WTF?


    Acest mesaj a fost editat de către salmarose: 29 Iun 2011, 12:59
  •  
    • 16 mesaje
    29 Iun 2011, 19:58
    0 1
    salmarose said:

    Black Cat said: "Multe eve o sfatuiesc din experienta LOR, fiecare experienta este diferita de alta,concluzia dintr-o experienta aplicata intr-o alta experienta poate fi o alegere gresita. Mai ales ca o parte din fete sunt pustoaice si vorbesc din teorii nu neaparat din experienta propriu-zisa. Pai si daca esti psiholog trebuie sa te incadrezi in spiritul de turma? Imi sustin parerea, pentru ca este normal 1 sa am o parere proprie chiar daca este in discorcondanta cu a voastra si 2 sa mi-o sustin."

    Inainte de a acuza evele ca dau sfaturi din proprie experienta, ca este gresit sa faci asta pt ca fiecare experienta este unica si nu poate fi considerata un exemplu...uite ce scrie Black pt fata noastra:
    "
    Draga mea sunt la psihologie si crede-ma sunt foarte citita in aceste lucruri si pe langa faptul ca sunt citita, am avut si experiente gen...Baiatul cu care am fost de un an si jum s-a decis sa-mi spuna ca ma iubeste tocmai cand a fost pe calea sa ma piarda...tinand cont ca cu cateva luni in urma eu ii zisesem ca il iubesc si el mi-a zis " nu stiu.. " si el ma iubea.Si mi-a si zis ca ii e greu sa-si exprime sentimentele si oricum daca ai citi si u mai mult( nu zic sa aprofundezi ,doar sa citesti) ai stii ca baietii isi exprima mult mai greu sentimentele ...Esti "a lui" din momentul in care te decizi sa fii impreuna cu el.Si daca simti ca vrei sa te culci cu acel baiat esti libera sa o faci cand simti. Fiecare relatie isi stabileste propriile ei reguli.Nu exista un " normal ' absolut si in niciun caz nu vii u cu regulile din propria ta relatie sa ti le impui in relatia ei pentru ca cica " asa e bine"."
    OMG!!!!!!! WTF?

    Nu mi place ca interpretezi...Exemplul acela l-am dat pentru tine ca sa-ti dovedesc ca baietii nu-si exprima sentimentele in general, pt ca m-ai intrebat cati baieti am avut de stiu eu, ca ei nu-si exprima sentimentele . Vroiam sa ti arat ca sunt trecuta  ,nu numai teoretic. Eu nu am spus niciodata ca evele sa nu-si exprime parerea, stai ca m-ai inteles gresit eu am spus : chiar daca si-o exprima concluzia unei  situatii prin care au fost ele trecute,aplicata in alta situatie este posibil sa fie gresita.Dar sa-ti exprimi parerea nu este niciodata  gresit.Datoria interlocutorului este sa asculte   parerile si sa-si faca o parere a LUI proprie.

  •  
    • 2 mesaje
    29 Iun 2011, 20:02
    1 0
    Aolooo Kiss u nu vezi ka toata lomea rade de tine da-o in **** mea nu te baga in seama)
  •  
    • 38 mesaje
    29 Iun 2011, 22:39
    0 0
    LASA DRAGA CA DACA LE BAG IN BIPPPPPPPP ATUNCEA POATE LE PLACE
  •  
    • 38 mesaje
    29 Iun 2011, 22:40
    0 0
    VOI TOATE SUNTETI CU EXPERIENTA din atitea cite sunteti mai rupeti si niste flori la baeti.........
  •  
    • 38 mesaje
    29 Iun 2011, 22:41
    0 0
    da ce in pozitie stai draga vino la ice crem
  •  
    • 38 mesaje
    29 Iun 2011, 22:44
    0 0
    Buenas noches tan de largo, pa pusi mati facut sa bipuesc ,paaaaaaaaaaaaa nbbbbbbbb pusi
  •  
    • 17 mesaje
    4 Iul 2011, 18:36
    0 0
    ramo15anos said:

    Buna! Am 18 ani, si sunt curioasa sa stiu cum sunt reactiile prima data... adica; prietenul meu nu e virgin, si eu nu stiu cum o sa reactionez cand o sa ne dezbracam(mai ales el); nu sunt timida de felul meu, dar sunt pudica, si nu vreau sa dau impresia ca mi-e teama sau asa ceva. 

    Va rog spuneti-mi cum  e prima data knd il vad gol in fata mea?

    Mie mi se pare nasol momentul knd isi pune prezervativul...e jenant? Ce trebuie sa fac?

    si inca o intrebare.... Dupa cate luni de relatie vi s-ar parea normal sa imi incep viata sexuala? 

    Multumesc anticipat.

     

     

    fata ..parerea mea e urmatoarea..nu te lasa asa purtata de val ca vrei sa stii neaparat cum e sa faci sex

    de ce nu astepti sa vezi cum evolueaza relatia?sa iti demonstreze prin fapte ca te iubeste

    nu cred ca ti-ar conveni sa te culci cu el si dupa putin timp sa-ti dea papucii..eu cred ca atunci cand ai primul contact sa fie ceva care sa merite si cu persoana pe care o iubesti si care te iubeste cu adevarat,ceva ca sa nu regreti dupa ca ai facut'o.Primul contact trebuie sa il faci,parerea mea,nu din curiozitate ci din dorinta daca tu asta vrei si asta crezi.eu cred ca e prea devreme la 4 luni sa ti-o pui in mana cum ar veni...mai asteapta sa vezi cum sunt lucrurile,sa vezi daca merita sa faci asta,,,A fi virgina dupa parerea mea e ceva pur cel putin in cazul meu de vedere,cand o faci o faci sa stii ca si merita relatia in care ti-ai pierdut virginitatea cu ala de langa tine.Avand in vedere ca pretenu tau nu e virgin nu va reusi sa reziste mult fara sex,,daca nu e de la tine atunci poate fi de la alta fara ca tu sa stii baietii care is virgini nu o fac atat te usor si de repede pe cand cei care nu-s virgini trebuie sa faca sex pt ca e o necesitate deja SI sa ai in vedere ca daca iti incepi viata sexuala,nu ai sa poti rezista fara sa faci sex

    ...uite eu am 1 an si 5 luni cu prietenu si suntem aman2 virgini,si nu am facut inca primul pas pt ca vreau sa il fac cand ma simt eu pregatita si cand imi doresc cu adevarat asta,nu ca is curioasa si sa stiu cum e

     

    Acum dragutsa depinde si de tine ce vrei sa faci,ca noi putem sa ne spunem parerea iar tu sa nu tii cont de ea si sa faci ce iti spune tie capu

    multa bafta si decizia pe care o faci sa fie corecta

  •  
    • 7 mesaje
    4 Iul 2011, 23:47
    1 0
    nu te grabi..ti-a fost vreodata alaturi cand ai avut nevoie de el?te feresti cu el in fata parintilor sau invers?ce consecinte o sa tragi dupa ceea ce o sa faci?eu am fost virgina pana la 21 de ani,extrem de cuminte,apoi tot asa am gandit ca tine,am facut-o dupa 3 luni de relatie(nu il iubeam)dar ma simteam foarte bine cu el,si era un baiat calm si romantic..si l-am simtit potrivit pentru a face acest pas..dupa 2 luni mi-am intalnit iubirea adevarata,si mi-a parut tare rau ca nu s-a intamplat cu el ...dar asa a fost sa fie...sa vedem daca te mai iubeste,daca ii spui ca iti este rau(crezi ca vine sa te viziteze?)..sa presupunem ca ai nevoie de el intr-un anumit moment,este acolo pentru tine?sa zicem ca trebuie sa pleci in afara orasului pentru ceva urgent,sau pentru a rezolva o problema,te insoteste ?sa presupunem ca doresti sa iei niste decizii in viata,crezi ca stie sa te asculte si sa te indrume corect? sa mai presupunem ca tu inca nu vrei sa te grabesti..te-ar astepta inca un an-doi?...sa presupunem ca ai avea nevoie de el mereu..este dispus sa fie acolo?
    think about that!
    succes
  •  
    • 1841 mesaje
    5 Iul 2011, 00:08
    0 0
    Cat deja devii penibila cu piramida lui Maslow, mai las-o dreq c-au mai citit si altii, ca sa nu mai vorbim de faptul ca e o teorie demodata. Si nu faci decat sa te contrazici intr-una, sa dai de toti peretii cu prejudecati cat casa si sa le arati cu degetul cand se manifesta altii exact ca tine.
  •  
    • 21 mesaje
    18 Iul 2011, 14:58
    0 0
    eu cred ca te cam grabesti mai asteapta totusi
  •  
    • 11 mesaje
    30 Apr 2018, 07:05
    0 0
    Cand l-am vazut prima data gol si am vazut-o am crezut ca-mi va rupe bazinul. Eu credeam ca in putzica mea ceva mai gros decat un creion nu va putea intra.
  •  
    • 11 mesaje
    30 Apr 2018, 07:07
    0 0
    Cand l-am vazut prima data gol si am vazut-o am crezut ca-mi va rupe bazinul. Eu credeam ca in putzica mea ceva mai gros decat un creion nu va putea intra. Si primul contact sexual abia la a treia incercare s-a produs.
  •  
    • 366 mesaje
    30 Apr 2018, 09:34
    0 0
    MILFaela said:Cand l-am vazut prima data gol si am vazut-o am crezut ca-mi va rupe bazinul. Eu credeam ca in putzica mea ceva mai gros decat un creion nu va putea intra. Si primul contact sexual abia la a treia incercare s-a produs.

     Da  ce  puiule , ai  dat  peste  un  negru?