tu cum ai slabit?

  •  
    • 9724 mesaje
    16 Iun 2011, 14:39
    0 1
    basilio said:
    samoa, nu ma intelege gresit...la 1.70 si 50 kg tre' sa fii subtirica; unele femei asa au constitutia (de ex. tu), altele, ca adolescentele din discutie, stau flamande sau aplica metoda cu vomatul, asta distrugandu-le sanatatea.
    fiecare are o anumita greutate minima la care inca sa mai fie sanatos. sa traiesti o viata tinand cura e absurd si total nesanatos (si ma refer la cura adevarata, nu ca ai grija ce manaci cat sa nu o iei razna cu kg)

     

    Esti draguta, dar eu nu ma vad subtirica. Mai degraba as zice ca-s cam uscata. M-am luptat cu asta ani de zile, am mancat si am baut tot ce se putea, la sfatul medicului , dupa ureche  si nu s-a intamplat nimic. Asa ca m-am resemnat

  •  
    • 5144 mesaje
    16 Iun 2011, 14:53
    1 0
    mi te imaginez. nu de alta, dar eu am 49 la 1,60 si nici eu nu-s prea pufoasa
  •  
    • 151 mesaje
    19 Iun 2011, 01:01
    0 0
    samoa ce tip de salate faceai tu de te hraneai doar cu ele?
  •  
    • 9724 mesaje
    19 Iun 2011, 15:12
    0 0
    GeorgianaBB said:
    samoa ce tip de salate faceai tu de te hraneai doar cu ele?

     

    Nu eu , maica! Daca as manca doar salate, o saptamana, as muri de inanitie. Alessia zicea ca a mancat doar salata verde si facea 3 ore de sala pe zi  

  •  
    • 1352 mesaje
    20 Iun 2011, 13:27
    1 1
    Din umilele mele cunostinte,la sala nu e recomandat sa stai mi mult de 2 ore.Asta pt ca dupa 2 ore,organismul nu mai arde grasimi,ci muschi si muncesti degeaba.

    Eu am slabit cu sport si impartitul meselor in 5 pe zi.Si cu norocul ca nu poftesc la dulciuri.
  •  
    • 151 mesaje
    20 Iun 2011, 18:31
    0 0
    Ups!scuzele de rigoare. Oricum mi se pare nebunie curata 3 ore de sala si sa te hranesti doar cu salate. Poate a gresit formularea...e prea de tot in orice caz!
  •  
    • 43 mesaje
    2 Aug 2011, 18:52
    1 0

    Buna, dragelor

    eu am fost mai intai la nutritionist ca sa slabesc, la dr. Anca Lungeanu de la Centrul Medical Focus, cred ca aveam si retentie de apa, mi se umflau foarte tare picioarele, mi-a facut teste de glicemie, mi-a propus o dieta si acum ma tin de ea, incepe sa dea roade, sunt foarte incantata, mai ales ca vreau sa merg la mare intr-o saptamana- doua. Am auzit o prietena ca mai foloseste si produse de la GNC, gen Burn 60, cica tot asa, sunt eficiente!

  •  
    • 57 mesaje
    1 Sep 2011, 11:55
    1 1
    Buna ! Eu de 3 luni am descoperit suplimentele naturale Aloe Slim Day&Night. Vrea sa spun ca am reusit in sfarsit sa scap de unele kg in plus care ma suparau. De aceste suplimente care sunt 100% naturale am auzit la Teleshopping, chiar daca unele dintre voi sunteti sceptice cand auziti de acest mod de a va achizitiona produse, va recomdand cu incredere Aloe Slim Day&Night. Am combinat sportul cu suplimentele si am slabit 5 kg! Ma simt excelent!
  •  
    • 57 mesaje
    1 Sep 2011, 13:25
    0 1
    Buna ! Eu de 3 luni am descoperit suplimentele naturale Aloe Slim Day&Night. Vreau sa spun ca am reusit in sfarsit sa scap de unele kg in plus care ma suparau. De aceste suplimente care sunt 100% naturale am auzit la Teleshopping, chiar daca unele dintre voi sunteti sceptice cand auziti de acest mod de a va achizitiona produse, va recomdand cu incredere Aloe Slim Day&Night. Am combinat sportul cu suplimentele si am slabit 5 kg! Ma simt excelent!
  •  
    • 17 mesaje
    1 Sep 2011, 16:43
    1 1
    Acum ceva timp am auzit despre un supliment natural de slabit recomandat femeilor peste 30 de ani. Re-code se numeste produsul si vreau sa va spun ca l-am achizitiont de cateva luni. desi credeam ca este f. greu sa slabesti dupa o anumita varsta, cu re-code este posibil!
  •  
    • 1 mesaje
    27 Sep 2011, 17:01
    2 0

    Cu putina vointa si consecventa nu ai cum sa nu slabesti. Procesul pare simplu si logic la prima vedere si din fericire la mine a functionat. Nu am slabit brusc si asta m-a dezamagit la inceput pentru ca rezultatele nu erau vizibil evidente, dar cantarul imi aducea in fiecare zi un zambet si atunci am inteles ca am nevoie de ceva mai mult timp ca sa ajung acolo unde mi-am propus.

    Ce am invatat? Cele mai importante lucruri sunt: dieta zilnica, odihna, sportul si nu in ultimul rand suplimentele nutritive. Daca numarul de calorii pe care le bagi in tine intr-o zi este mai mare decat numarul de calorii pe care le arzi...ai toate sansele sa te ingrasi. Urmand aceasta logica, nu pot sa zic ca mi-am modificat foarte mult dieta, dar am inceput sa-mi calculez caloriile si apoi sa calculez cam de cat efort fizic este nevoie pentru a le arde. La inceput m-am gandit ca e bine sa mananc mai putin si chiar deloc, dar au aparut problemele de sanatate si mi-am dat seama ca nu e o metoda buna. Apoi am revenit la dieta obisnuita si am inceput sa fac mai mult sport (acasa sau in parc). Am vorbit cu un nutritionist si dupa ce mi-am facut si niste analize am primit sfatul sa ma odihnesc mai mult. Un organism obosit nu functioneaza la parametrii normali si prin urmare nu vei obtine ce-ti doresti. Eu am reusit...ceea ce va doresc si voua. 

  •  
    • 30 mesaje
    28 Sep 2011, 13:38
    0 0
    www.club-taebo.ro iti oferim acum sansa la sanatate reala si sigura fara " pastile minune" care iti fac mai mult rau decat bine.muzica,sport si gasca noua de prieteni,hai si tu alaturi de noi daca vrei sanatate,un corp armonios si tonifiere musculara,alunga acum celulita prin sport
  •  
    • 168 mesaje
    28 Sep 2011, 13:49
    1 1
    Fetelor, cum mai stam la capitolul slabit? Eu inca iau slim&fit. Am slabit destul de mult, dar lupta cu kilogramele in plus continua pentru mine.
  •  
    • 96 mesaje
    8 Oct 2011, 00:39
    0 1

    Hmm, pai cum am slabit...am inceput sa am o dieta sanatoasa ,asta in ce consta: legume,carne la gratar,fructe,
    2/3 mese pe zi (micul dejun de dimineata,pranzul si cina) eu micul dejun nu il iau ca nu pot mie rau daca bag dis de dimineata ceva in gura, asa ca nu imi ramane decat pranzul si cina...
    Iar acuma depinde si la ce ora iei mesele..eu de obicei pranzul la 12:00-12:30 si cina 17:00-17:30 si pe zi 2 litri de apa naturala (nu cu bule), ah era sa uit de sport, bag sport de 2 ori pe saptamana zumba si pot sa zic ca sunt multumita de rezultat si de stilul meu..Nu vreau sa ajung scandura dar nici sa fiu ca un mar, de preferinta prefer perele...


    Acest mesaj a fost editat de către estrella_gyrl: 8 Oct 2011, 00:44
  •  
    • 59 mesaje
    10 Oct 2011, 00:38
    0 0
    am scapat de surplusul de la abdomen si de aripipoare, ca in rest nu aveam nevoie, prin o ora jumate de sala/ 4 ori pe saptamana, 10 minute masaj cu relax%tone-ul, am scos painea din alimentatie(decat dimineata mancam), nu am mai mancat seara dupa 8, minim 1,5 l de lichide pe zi...in ritmul asta am dat cam 1 kg jos intr-o luna, s-au vazut rezultate in special in zona abdomenului....
  •  
    • 8 mesaje
    25 Oct 2011, 15:01
    0 1

    cumpara-ti shake de la newchocolatelifestyle si ciocolata pura. Reteta este: dimineata un shake, pe la 11:00 o ciocolata XPower sau Omega Squares, la pranz mananci un sandwich, pe la 15-16:00 o ciocolata nuggets, la 18-19:00 masa de seara dar nu fff consistenta. daca iti mai este foame mai iei o ciocolata Xpower sau Omega Squares. apa trebuie sa bei 2-21/2 litri e zi. in 1 luna vei slabi cel putin 4 kg. crede-ma!!!

  •  
    • 8 mesaje
    25 Oct 2011, 15:01
    1 1

    cumpara-ti shake de la newchocolatelifestyle si ciocolata pura. Reteta este: dimineata un shake, pe la 11:00 o ciocolata XPower sau Omega Squares, la pranz mananci un sandwich, pe la 15-16:00 o ciocolata nuggets, la 18-19:00 masa de seara dar nu fff consistenta. daca iti mai este foame mai iei o ciocolata Xpower sau Omega Squares. apa trebuie sa bei 2-21/2 litri e zi. in 1 luna vei slabi cel putin 4 kg. crede-ma!!!

  •  
    • 102 mesaje
    18 Nov 2011, 12:57
    0 0
    Si eu sunt intr-o continua dieta, de fapt incerc sa am un mod de viata sanatos, dar putin mai restrictiv. Imi calculez caloriile cu aproximatie, exact nu am cum, si incerc sa nu depasesc 1500 calorii/zi. Suc, bauturi carbogazoase nu beau deloc, doar apa (2-3 l / zi) si cafea sau ceai. Zaharul l-am inlocuit cu miere, vreau sa mi cumpar sirop de artar, ca am citit ca are mai putine calorii ca mierea. Nu mananc preparate prajite in ulei, doar fierte, sau la cuptor, ciorbe, tocanite. Dulciuri cam deloc, nu sunt mare amatoare a lor. Mai iau o bucatica de ciocolata neagra, sau beau cacao cu lapte. Paine, mananc doar integrala, pana acum am cumparat din aceea de la Vel Pitar, dar acum am masina de paine si o fac acasa, dar si asa, mananc maxim 2 felii/zi (aprox 150 g). Se vad rezultate, dar trebuie rabdare. Eu am slabit pana acum in decursul a 2 ani(cu 1 an pauza, adica nu tineam dieta), 25 kg, si as mai vrea sa dau jos vreo 5-6, si astea ultimele sunt criminale(Am 1.63 cm, am avut 86 kg si acum am 61). In ultimele luni am slabit cam 2 kg/luna. M-am apucat si de kangoo jumps de vreo saptamana, sper sa vad rezultate mai rapide.
  •  
    • 500 mesaje
    19 Nov 2011, 13:02
    1 4
    nu manca dupa ora 6 seara si pe timpulzilei mananca fara paine, iar seara daca iti vine foame mananca cate un baton de fibrobar.
  •  
    • 14418 mesaje
    19 Nov 2011, 16:31
    4 0
    Mesaj şters de administrator