tu cum ai slabit?

  •  
    • 2 mesaje
    27 Feb 2013, 11:28
    0 0
    Pe mine m-au slabit pastilele. Sunt persoane care zic ca pt ei nu a functionat, dar la mine au functionat. oricum parerile sunt impartite. Sa nu uitam ca exista zeci de tipuri de pastile pt slabit si nu toti iau un singur tip!
  •  
    • 260 mesaje
    6 Mar 2013, 02:52
    0 1
    Parerea mea este ca daca metodele clasice nu dau roade, ceri sfatul unui nutritionist si apelezi si la pastile. Daca vezi ca nu isi fac efectul mai mergi sa iti faci niste analize. La mine au dat rezultate si le propun ca varianta.
  •  
    • 11 mesaje
    7 Mar 2013, 12:41
    1 0
    Buna ziua, eu am tinut un regim:
    Dimineata: un sandwich cu sunca de pui, brazica degresata si o leguma sau un ou fiert cu o felie de paine si o leguma sau cereale integrale cu lapte degresat;
    Gustare (la 3 ore dupa micul dejun): un iaurt degresat sau un fruct;
    Pranz: o friptura de pui cu orez si salata ;
    Gustare(la 3 ore dupa pranz): un iaurt degresat sau un fruct;
    Cina: Supa de pui cu legume sau mamaliguta cu branza
    Eu am facut si sport si in 2 luni am slabit 12 kilograme.
    Mentionez ca am tinut acest regim dupa ce mi-am facut analizele si sub indrumarea unui medic.
  •  
    • 4 mesaje
    15 Mar 2013, 00:21
    0 0
    Daca doresti  produse de slabit bio -organice obtinute numai din ingrediente care se gasesc in stare naturala, nu contin conservanti, coloranti sau alte substante toxice care fata de cosmeticele clasice sunt fabricate dupa reguli foarte stricte pentru ca altfel producatorul nu ar putea primi certificarea organica poti intra pe site pentru a gasi ceea ce ai nevoie
    lifecare.firme365.ro. Pentru parteneri dupa inscriere se ofera reduceri de minim 20-25% chiar si 50% in momentul promotiilr, catalog, materiale informative si produse cadou.
  •  
    • 2 mesaje
    15 Mar 2013, 11:21
    1 0
    Buna! eu am slabit cu Slim Duo Forte. Am urmat programul lor de slabit timp de 2 luni. In 1 luna am slabit 6 kg iar in a 2-a luna am slabit 5 kg. Eu sunt foarte multumita de acest produs.Chiar nu ma asteptam sa slabesc atat mai ales ca am mai folositsi alte pastile de slabit si nu am slabit deloc. Eu il recomand...MAi nou am vazut ca de ceva timp il foloseste si Alessia (cantareata) si este foarte multumita
  •  
    • 3 mesaje
    21 Mar 2013, 12:43
    0 0
    Buna! da, ai dreptate, alexandra0708 suplimentele sunt foarte bune daca vrei sa pierzi kg in plus. Eu am luat HappyColon. Il gasiti pe site-ul celor de la Ladys, www.ladys.ro. Este un supliment bogat in fibre si dupa cum stim, fibrele ne ajuta sa slabim. Cu ajutorul acestui supliment am scapat si de constipatie. si ca sa nu mai zic ca mi-a imbunatatit considerabil starea de sanatate.
  •  
    • 24 mesaje
    30 Mar 2013, 01:16
    1 0

    Eu am inceput sa iau Slim and fit. Am o saptamana de cand iau pastilele si aproape o luna  de cand tin o dieta recomandata de nutritionist, am slabit doua kg (un kg in ultima saptamana).

  •  
    • 260 mesaje
    30 Mar 2013, 01:27
    0 0
    FlorinaSS said:

    Eu am inceput sa iau Slim and fit. Am o saptamana de cand iau pastilele si aproape o luna  de cand tin o dieta recomandata de nutritionist, am slabit doua kg (un kg in ultima saptamana).

     La Slim & fit ma refeream si eu, pentru mine a functionat perfect atunci cand ma plafonasem in procesul de slabire. Ai sa vezi ca in prima luna de cand iei Slim & fit ai sa slabesti aproximativ 3-4 kg.

  •  
    • 260 mesaje
    30 Mar 2013, 01:31
    1 0
    Si mai e ceva, in general rezultatele nu se vad in primele zile, o saptamana. Ii ia ceva timp corpului sa se orienteze spre arderea rezervelor de energie (grasimea).
  •  
    • 24 mesaje
    30 Mar 2013, 01:34
    1 0
    DariaMih said:Si mai e ceva, in general rezultatele nu se vad in primele zile, o saptamana. Ii ia ceva timp corpului sa se orienteze spre arderea rezervelor de energie (grasimea).

     Ai dreptate, am observat si eu asta. Eu am de dat jos cam 15 kg, ceea e destul de mult, de doua am scapt. Am inteles ca la final, ultimele sunt cele mai problematice. Am sa vad cum fac sa fac si niste miscare, desi nu prea imi sta in fire.

  •  
    • 260 mesaje
    1 Apr 2013, 22:37
    1 0
    FlorinaSS said:
    DariaMih said:Si mai e ceva, in general rezultatele nu se vad in primele zile, o saptamana. Ii ia ceva timp corpului sa se orienteze spre arderea rezervelor de energie (grasimea).

     Ai dreptate, am observat si eu asta. Eu am de dat jos cam 15 kg, ceea e destul de mult, de doua am scapt. Am inteles ca la final, ultimele sunt cele mai problematice. Am sa vad cum fac sa fac si niste miscare, desi nu prea imi sta in fire.

     Bafta multa! daca ai nevoie de sfaturi iti suntem aici.

  •  
    • 2 mesaje
    6 Apr 2013, 15:14
    0 0
    Buna tuturor.Sunt noua pe aici,insa as vrea sa stiu daca a mai tinut cineva dieta disociata 3-3-3 si daca a avut rezultate
  •  
    • 1 mesaje
    6 Apr 2013, 22:38
    0 0
    ela.illusion said:eu mi`am luat ieri niste pastile natiriste..de la Fares...se numesc Controlul Apetitului ( sunt o gurmanda) ...iau cate 3 pe zi..cu o jumatate de ora inainte de masa....Pe prospect scrie ca iti ofere o senzatie de satietate ...si in concluzie vei reduce cantitatea de mancare ....acum sa vad daca o sa am vreun rezultat...O sa va tin la curent..pupici. Apropo, a mai incercat cineva pastile de la Fares? au avut vreun rezultat?

     

    Ti-au redus pofta de mancare capsulele de la fares?

    Eu ma gandeam sa-mi iau ceaiul Dr. Ionut Moraru; reduce pofta dee mancare, accelereaza arderea grasimilor, elimina retentia de apa... pare bun ...

  •  
    • 1 mesaje
    9 Apr 2013, 11:26
    0 0
    Slabit vs ingrasat...mereu o problema pt cele care ne dorim sa aratam cat mai bine. Acum aproximativ 2 ani am reusit sa slabesc si sa ajung la greutatea ideala in jur de 55 kg...mi-a trebuit multa ambitie, motivare, dar cel mai mult cred ca m-a ajutat dr la care am ajuns atunci . A fost un om extraoridnar! Dr endocrinolog Ioan Mircea a fost cel care m-a sustinut, auzisem de el de la o vecina care slabise f mult, m-a incurajat si nu m-a lasat sa renunt in momentele de impas. Am fost prima oara la consult in privat, apoi m-am dus la spitalul unde lucreaza..e in curte cu matermitatea filantropia..se numeste Institutul National de Recuperare, medicina Fizica si Balneoclimatologie. Treptat pot sa zic ca mi-am schimbat stilul de viata, am inceput sa fac sport (initial inot, apoi acasa dupa Cindy Crawford).
    Anul trecut am ramas insarcinata O mare bucurie!!!!!! dar evident am inceput sa ma ingrijorez ca voi lua f mult in greutate . Am mers la dl doctor si cred ca a fost una din deciziile cele mai bune pe care le-am luat. M-a ajutat sa stabilm niste limite ale dietei, nu m-am simtit "la regim" ,dar am mancat sanatos. Acum mai am o luna jumate pana la nastere si momentan am luat aprox 9 kg...
    E important sa avem grija de noi si sa apelam la persoane cu experienta pt sanatatea noastra.
  •  
    • 3 mesaje
    9 Apr 2013, 17:03
    0 1
    Si eu merg la nutritionist. Din 12 ianuarie am slabit aproape 15 kg, dar am mers constant . Nu mai am mult de dat jos , cred ca de acum vine greul
  •  
    • 260 mesaje
    23 Mai 2013, 15:16
    0 0
    cristina944 said:Buna tuturor.Sunt noua pe aici,insa as vrea sa stiu daca a mai tinut cineva dieta disociata 3-3-3 si daca a avut rezultate

     Nu stiu despre aceasta dieta, dar am auzit ca Dukan chiar da rezultate, de fapt am si vazut. Sunt curioasa insa daca se si mentin. In majoritatea cazurilor au pierdut mult in greutate, dar si aveau de unde, si nici acum nu poti sa zici ca sunt modele.

  •  
    • 24 mesaje
    29 Mai 2013, 01:14
    0 0
    LunguSimona said:Si eu merg la nutritionist. Din 12 ianuarie am slabit aproape 15 kg, dar am mers constant . Nu mai am mult de dat jos , cred ca de acum vine greul

     Cum merge dieta? Eu am dat jos pana acum 11 kg, mai am 4. Iti recomand Slim and fit, daca tot zici ca mergi la nutritionist, ai putea sa ii ceri parerea in legatura cu suplimentele de slabit. La mine au dat rezultate bune. Mai nou dau o tura alergat de lacul din tineretului (de doua ori pe saptamana). Spor in continuare!

  •  
    • 9 mesaje
    31 Mai 2013, 12:58
    0 1
    Nu cred ca doar luand pastile poti slabi. Cred ca trebuie sa iti cunosti organismul. Eu cand sunt stresata, nu mananc sanatos, regulat si nu dorm bine ma ingras. Ce am mai descoperit este ca sportul ma energizeaza. Mai ales aerobicul. Fac cam de 3 ori pe saptamana aerobic la 168 Sport, o sala foarte ok in zona Tineretului. Cel mai mult imi place Functional strength cu Alexandru Muresanu. Te munceste bine, jumatate de ora dupa esti ffff obosita dar apoi ai o energie incredibila. Combin sala cu cursurile si imi mentin greutatea sub control. Si fara sport, dieta echilibrata si odihna indeajuns nu prea ai cum sa fii supla si sanatoasa. Sunt suplimente alimentare... dar nu pot face "minuni". Eu mai fac cure cu ginseng, uneori guarana, spirulina etc. Doar Bio. Au tot aici la sala niste produse nemtesti f bune - Raab se numesc. Sunt mai scumpe un pic decat ce gasim la plafar.. dar prefer sa platesc cu 10 lei mai mult si sa stiu ca sunt ok. Bafta
  •  
    • 260 mesaje
    31 Mai 2013, 20:10
    1 0
    aspkiss3 said:Nu cred ca doar luand pastile poti slabi. Cred ca trebuie sa iti cunosti organismul. Eu cand sunt stresata, nu mananc sanatos, regulat si nu dorm bine ma ingras. Ce am mai descoperit este ca sportul ma energizeaza. Mai ales aerobicul. Fac cam de 3 ori pe saptamana aerobic la 168 Sport, o sala foarte ok in zona Tineretului. Cel mai mult imi place Functional strength cu Alexandru Muresanu. Te munceste bine, jumatate de ora dupa esti ffff obosita dar apoi ai o energie incredibila. Combin sala cu cursurile si imi mentin greutatea sub control. Si fara sport, dieta echilibrata si odihna indeajuns nu prea ai cum sa fii supla si sanatoasa. Sunt suplimente alimentare... dar nu pot face "minuni". Eu mai fac cure cu ginseng, uneori guarana, spirulina etc. Doar Bio. Au tot aici la sala niste produse nemtesti f bune - Raab se numesc. Sunt mai scumpe un pic decat ce gasim la plafar.. dar prefer sa platesc cu 10 lei mai mult si sa stiu ca sunt ok. Bafta

      Corect spus cu miscarea, sportul, exercitii fizice intense executate in reprize. Acestea trebuie imbinate cu o dieta echilibrata si cum ai zis si tu uneori sunt necesare cure cu suplimente. Asa cum am mai zis pe forumul acesta, raman constanta, am recomandat slim and fit si o fac in continuare.

  •  
    • 24 mesaje
    31 Mai 2013, 20:16
    0 0
    Daria, am vazut un reportaj pe kanal D despre pastile de slabit, si contraindicatii, eu nu simt nimic rau dar am sa ma duc luni sa imi fac analizele ca sunt curioasa. Tu ce parere ai?