Subtitrare film

  •  
    • 2249 mesaje
    19 Apr 2011, 16:41
    0 0

    As vrea sa va intreb ceva..

    Are careva o subtitrare (in romana, sau macar engleza) a filmului "Vukovar jedna prica" sau "Vukovar post restant" in engleza. Filmul este facut in 1994 si este in limba sarba vorbit. Ca subiect, este vorba de razboiul din Croatia de la inceputul anilor '90 si actiunea se petrece in orasul Vukovar din Croatia.

    In urma cu multi ani, cam in anii 1998-1999, am vazut acest film pe Prima TV, de 2 ori, (distanta scurta de timp intre cele 2 difuzari). de atunci nu am mai vazut acest film, si mi-am dorit sa il revad De curand am primit de la cineva un .avi cu filmul, si de atunci tot caut o subtitrare si nu gasesc. Am vizionat filmul si asa, dar nu are farmec daca nu si inteleg .. MI-am mai aduc aminte unele replici prin asociere cu imaginile...

     

    Multumesc

  •  
    19 Apr 2011, 18:10
    0 0
    Incearca aici:
    http://www.mysubtitles.com/subtitles/search/Vukovar-Jedna-Prica/all
  •  
    • 2249 mesaje
    19 Apr 2011, 19:14
    0 0
    Multumesc pt raspuns, insa exista o problema, de fapt am mai patit-o si pe site-ul allsubs.com si anume textul este plin de litere fara sens, cu diverse diacritice, nicidecum cu ceva inteligibil in limba engleza... Habar nu am de ce ( O fi vreo problema cu calc. meu? Mi-e greu sa cred... ca la alte subtitrari (in lb romana, de regula) ale altor filme, nu am avut astfel de probleme... ma gandesc ca problemele or fi din acel fisier .srt ...
    Merci oricum pt raspuns, daca mai ai si alte site-uri, da de veste!
  •  
    • 1 mesaje
    25 Mar 2013, 01:28
    0 0
    Ai gasit ceva ?
    Ma aflu si eu in situatia descrisa de tine .Am vazut filmul la tv si mi-am dorit sa-l revad .Acum l-am gasit dar ...aceeasi problema cu subtitrarile .Si care sunt in engleza folosesc un dialect diferit de cel original UK ,cred ca e galez ,si nu e recunoscut de Windows
  •  
    • 2249 mesaje
    5 Nov 2013, 09:11
    0 0
    Pantzi70 said:Ai gasit ceva ?
    Ma aflu si eu in situatia descrisa de tine .Am vazut filmul la tv si mi-am dorit sa-l revad .Acum l-am gasit dar ...aceeasi problema cu subtitrarile .Si care sunt in engleza folosesc un dialect diferit de cel original UK ,cred ca e galez ,si nu e recunoscut de Windows

     

    Nu, din pacate nu am gasit nimic-nimic....  

    Mai caut, daca gasesc ceva, dau un semn de viata.... desi sansele cred ca-s mici  
    Eu am vazut filmul demult de tot, de 2 ori, pe Prima TV (tin minte f clar).. Nu stiu sa-l mai fi difuzat nvreun post de atunci, n-am mai vazut prin programe...


    Acest mesaj a fost editat de către dmona: 5 Nov 2013, 09:13