site de socializare??

  •  
    • 2 mesaje
    19 Apr 2011, 04:25
    5 0

    sunteti multumiti de site-urile din Romania,ex;Kudika,Garbo etc?stiti unde stau copiii  in lipsa parintilor,pe site de socializare.stiti unde stau mamele cu copii mici intre doua alaptari?pe site de socializare.sunt adolescenti care au probleme existentiale si care cer sfaturi pe aceste site-uri.ce credeti ca raspund maturii,intrati pe www.garbo.ro de exemplu pentru a va edifica.isi bat joc de tineri,mamele bebelusilor fug de dimineata pana seara pe Garbo,ma intreb atunci cine se ocupa de copii?acest site ar trebui sa se numeasca,"mistocareala'",i'nvolutia'',pupincurism sau aplaudacii...deoarece copiii care intra pe acest site sunt mai inteligenti decat parintii lor.in site maturii isi ofera cafelute,gratarele,gogosele,ca ei vor sa se destinda.daca cineva deschide subiecte inteligente este imediat eliminat de administratori prin inchiderea contului,la cererea userilor vechi.intotdeauna exista acest diferent intre userii noi veniti si cei vechi.daca esti nou nu trebuie sa comentezi decat daca intri in grupul de mistocareala al userilor vechi.daca nu urmezi turma administratorul Andra Micu de pe site Garbo iti taie contul fara justificare la cererea aplaudacilor si pupincuristilor,stergand si comentariile ce nu sunt placute de vechii useri.ma intreb oare proprietarul site-ului nu intra si el in urma sesizarilor sa verifice si sa schimbe administratorul care se face vinovat  de  stricarea imaginii celui eliminat,pt ca asa vor unii useri,cu care Andra Micu se intalneste si public ?unde este corectitudinea celui care este platit,impartialitatea?pana la urma administratorul "face ce vrea pe tarla'caci proprietarul site-ului nu controleaza sesizarile.si ce sa controleze,cand comentariile si topicurile "vinovate  ca nu sunt pe placul' grupului de useri vechi,sunt sterse pt a nu se proba nevinovatia  celui neindreptatit.pe aceste site-uri sunt tineri care sunt consumatori si mici traficanti de droguri,care cer ajutor....dar credeti ca intereseaza pe cineva? sunt tinere care fac chat erotic din camera lor de adolescente.ele marturisesc.credeti ca-i pasa cuiva,cand am atras atentia?nuuu,noi maturii intram pe net sa fugim de cotidian spun unii,ca sa ne amuzam,sa injuram  ca Andra Micu ne apara pe cei mai vechi,sa facem bascalie de tineri si nu primim printre noi maturi care nu fac parte din turma involutionista.daca "iesi din rand' esti eliminat de Andra Micu la cerere.ma intreb atunci ce vor deveni actualii bebelusi,cand mamele sau tatii,prefera internetul in locul copiilor?sunt fete tinere care sunt expuse  grupurilor infractionale mutate pe net.dar cui ii pasa?

  •  
    • 2838 mesaje
    19 Apr 2011, 04:54
    1 1

    Am ramas uimita de cele scrise ,sincera sa fiu credeam ca exista si seriozitate in aceste site de socializare si asa cum zici tu nu am facut caz cand o adolescenta afirma ca de obicei nu se primesc raspunsuri serioase la intrebarile postate ci doar raspunsuri la misto facand haz din orice fel de subiect....Ma bucur ca ai postat acest argument in care ai dat detalii amanuntite la ceea ce se intampla in majoritatea sitelor si ca macar noi cei care santem membri de mai putin timp si care nu am avut ocazia sa ne dam seama de "mersul trenului"vom putea accepta mai usor realitatea si seriozitatea  sitelor de socializare

  •  
    beo
    • 3430 mesaje
    27 Iun 2011, 14:49
    1 0
    aveam si eu nevoie de un dus rece...ca pluteam....despre site-uri vorbesc.
  •  
    • 69 mesaje
    28 Iun 2011, 16:24
    0 1

    ce sa va spun ma bucur ca ma aflu printre eve ca fac parte din club

  •  
    • 69 mesaje
    28 Iun 2011, 16:25
    0 1
    nnu vreti sa socializam
  •  
    • 1 mesaje
    17 Apr 2013, 17:54
    1 0
    buna
  •  
    • 1532 mesaje
    4 Sep 2013, 14:46
    0 1
    allexanndrra said:

    sunteti multumiti de site-urile din Romania,ex;Kudika,Garbo etc?stiti unde stau copiii  in lipsa parintilor,pe site de socializare.stiti unde stau mamele cu copii mici intre doua alaptari?pe site de socializare.sunt adolescenti care au probleme existentiale si care cer sfaturi pe aceste site-uri.ce credeti ca raspund maturii,intrati pe www.garbo.ro de exemplu pentru a va edifica.isi bat joc de tineri,mamele bebelusilor fug de dimineata pana seara pe Garbo,ma intreb atunci cine se ocupa de copii?acest site ar trebui sa se numeasca,"mistocareala'",i'nvolutia'',pupincurism sau aplaudacii...deoarece copiii care intra pe acest site sunt mai inteligenti decat parintii lor.in site maturii isi ofera cafelute,gratarele,gogosele,ca ei vor sa se destinda.daca cineva deschide subiecte inteligente este imediat eliminat de administratori prin inchiderea contului,la cererea userilor vechi.intotdeauna exista acest diferent intre userii noi veniti si cei vechi.daca esti nou nu trebuie sa comentezi decat daca intri in grupul de mistocareala al userilor vechi.daca nu urmezi turma administratorul Andra Micu de pe site Garbo iti taie contul fara justificare la cererea aplaudacilor si pupincuristilor,stergand si comentariile ce nu sunt placute de vechii useri.ma intreb oare proprietarul site-ului nu intra si el in urma sesizarilor sa verifice si sa schimbe administratorul care se face vinovat  de  stricarea imaginii celui eliminat,pt ca asa vor unii useri,cu care Andra Micu se intalneste si public ?unde este corectitudinea celui care este platit,impartialitatea?pana la urma administratorul "face ce vrea pe tarla'caci proprietarul site-ului nu controleaza sesizarile.si ce sa controleze,cand comentariile si topicurile "vinovate  ca nu sunt pe placul' grupului de useri vechi,sunt sterse pt a nu se proba nevinovatia  celui neindreptatit.pe aceste site-uri sunt tineri care sunt consumatori si mici traficanti de droguri,care cer ajutor....dar credeti ca intereseaza pe cineva? sunt tinere care fac chat erotic din camera lor de adolescente.ele marturisesc.credeti ca-i pasa cuiva,cand am atras atentia?nuuu,noi maturii intram pe net sa fugim de cotidian spun unii,ca sa ne amuzam,sa injuram  ca Andra Micu ne apara pe cei mai vechi,sa facem bascalie de tineri si nu primim printre noi maturi care nu fac parte din turma involutionista.daca "iesi din rand' esti eliminat de Andra Micu la cerere.ma intreb atunci ce vor deveni actualii bebelusi,cand mamele sau tatii,prefera internetul in locul copiilor?sunt fete tinere care sunt expuse  grupurilor infractionale mutate pe net.dar cui ii pasa?

     


    Nu stiu daca este asa iar acele subiecte pe care tu le vezi intr-un fel, o alta persoana le poate vedea total diferit. Poate ai dreptate, nu stiu, insa cu ce nu sunt de acord este faptul ca mamicile care au putin timp si se destind un pic pe net nu ar trebui acuzate ca nu-si ingrijesc copiii din cauza asta!

  •  
    • 1532 mesaje
    4 Sep 2013, 15:28
    1 0
    Si, pana la urma, ce te impiedica sa nu mai vizitezi aceste site-uri??? Ca nu inteleg...
  •  
    • 4 mesaje
    4 Nov 2013, 15:02
    0 1
    Alea nu sunt siteuri de socializare, ci siteuri de femei. Copii si adolescentii intra pe www.tpu.ro, de exemplu
  •  
    • 248 mesaje
    25 Mar 2014, 11:22
    1 0
    Eu nu stiu alte site-rui de socializare, Pe EVA, am descoperit-o cand cautam un sfat, atata tot...Mi-a placut si mi-am facut cont acum ani buni, si nu ama vut niciodata probleme.... Dar nu am cautat nici alte site-uri genul acesta pentru ca nu as avea timp sa intru pe toate. Am familie, copil, serviciu, sunt o persoana destul de activa si nu as putea face fata...
  •  
    • 11561 mesaje
    30 Apr 2014, 13:49
    0 0
    bibibubu said:nnu vreti sa socializam

     

    Pe  ce  tema???

  •  
    • 4 mesaje
    13 Aug 2014, 08:00
    0 0
    vreau si eu un site de socializare sa caut partenera
  •  
    • 2 mesaje
    7 Dec 2014, 17:59
    0 0
    caut si eu un site de - pensionare- cu care sa schimb parerei
    Acest mesaj a fost editat de către netia: 7 Dec 2014, 18:00
  •  
    • 3 mesaje
    16 Mar 2015, 14:28
    0 0

    Cum câstigi bani în fața calculatorului?

    Simplu, îți eXPRIMI opinia!

    Înscrie-te pe www.eXPRIM.ro și răspunde la invitațiile de participare la studii!