problema-INDESIREA PARULUI

  •  
    • 184 mesaje
    2 Dec 2004, 14:37
    1 2
    Buna evelor!
    Stiu, stiu, ...n-am mai fost pe aici...demult.... dar sunt atat de ocupata.
    Nu v-am uitat

    Am si eu o problema de o buna bucata de timp si nu mai stiu cum sa o rezolv. Problema mea este: PARUL RAR, ...cred ca e din cauza stresului pe care l-am avut inainte de licenta, si de atunci (adica luna iunie)....nu am rezolvat-o...
    Am incercat si ulei de masline, si ulei de ricin, si mi-am mai cumparat un ulei de la OZone(Made in France)...si mi-e mila sa ma uit la el...

    Va rog tare mult sa ma ajutati, poate ati trecut prnin asemenea experienta neplacuta si ati rezolvat-o.

    Va multumesc anticipat si va pup!
  •  
    • 354 mesaje
    2 Dec 2004, 15:53
    1 0
    De cat timp faci tratamentul cu ulei de ricin?Oricum rezultatele se vad in timp nu la cateva aplicari.Insa ar trebui sa te uiti atent la radacina parului...cu siguranta au aparut niste fire subtzirile care mai tarziu vor creste pana vor ajunje la grosimea celorlalte.Insa stiu ca e greu...dar trebuie rabdare si perseverenta
  •  
    • 1026 mesaje
    2 Dec 2004, 17:00
    1 0
    Daca ai parul rar din cauza stresului poate nu ar fi o idee rea sa incepi un tratament intern cu vitamine (A si B-complex). Eu fac lucrul asta de 2 ori pe an cate 3 luni si sunt f multumita. Trebuie sa stii ca intodeauna toamna apar probleme cu parul pentru ca toata vara l-ai stresat cu razele UV puternice, clorul din pisicine, sarea din mare...
  •  
    • 184 mesaje
    2 Dec 2004, 17:57
    0 1
    Merci fetelor pentru incurajare

    Oana, am facut un curs de tratare intern cu vitamine, si nu mai gade asa cum era mai inainte dar tot este rar, adica problema mea acum a ramas indesirea. Dar iti multumesc mult de tot pentru sugestie
  •  
    • 27 mesaje
    3 Dec 2004, 10:17
    0 0
    si eu am avut vara asta probeleme cu parul, mai exact mi-a cazut foarte mult. Medicul dermatolog m-a sfatuiut sa aplic Alopexy(solutie speciala ptr cresterea parului)...si in cateva saptamani parul meu n-a mai cazut...evident n-am mai continuat cu tratamentul..
  •  
    • 184 mesaje
    3 Dec 2004, 12:02
    2 0
    A folosit cineva VICHY DECROS? Am inteles ca Vichy este laudat pe piata, dar nu stiu cat o fi de bun produsul asta.....
    Stie cineva?
  •  
    • 3 mesaje
    4 Dec 2004, 23:18
    0 0
    mezoterapie
  •  
    • 3 mesaje
    4 Dec 2004, 23:24
    0 0
    extern:
    ulei jojoba - dupa samponare pe parul umed cateva picaturi
    intern:
    vitamina C 3000 mg/zi - Redoxon
    Complex B (cu biotina) 100g de 2-3 ori pe zi
    Colina si inozitol 1.000g din fiecare, zilnic
    Cisteina 1.000g, intre mese
    Multiminerale(din care calciu: 1.000mg, magneziu 500 mg), 1 comprimat pe zi
  •  
    • 3 mesaje
    4 Dec 2004, 23:26
    0 1
    vezi si "Vitamins for the hair" - Natures Bounty in farmacii aproape 400.000 lei
  •  
    • 73 mesaje
    5 Dec 2004, 11:01
    0 1
    din cate stiam eu si mi-a spus si o coafeza,parul nu se poate indesi in sensul de crestere al unor noi radacini. dak te-ai nascut cu parul rar asa il vei avea toata viata. insa dak il aveai des si s-a rarit,atunci problema este regenerarea. deci indesirea unui par rar din nastere nu este posibila
  •  
    • 1708 mesaje
    5 Dec 2004, 14:09
    0 0
    Crengut, ai idee unde se pot gasi vitaminele, mineralele si amino-acizii pe care ii recomanzi tu? Ca din cate stiu eu in farmaciile noastre nu se gasesc astfel de concentratii - adica sunt mult mai mici, ca sa ajungi la 100 sau 1000 de mg/zi ar trebui sa inghiti zeci de pastile intr-o zi.

    Eu am incercat Nature's Bounty dar nu sunt prea multumita... mi se pare ca nu are cine stie ce efect (iau pastilele de aproape 2 luni)... Poate o fi mai bun Revalidul.
  •  
    • 81 mesaje
    6 Dec 2004, 13:19
    0 2
    Am incercat si eu Revalid, nu s-a indesit, nu mi s-au intarit unghiile asa cum scrie, ba am si pus vreo 2 kg pe mine.Deci problema cred ca e in interior, tb inlaturata cauza nu efectul.
    Va pup.
  •  
    • 11 mesaje
    7 Nov 2017, 15:40
    0 1
    Buna! Si eu am avut probleme cu cadearea parului din cauza stresului. De ceva timp am inceput sa folosesc samponul impotriva caderii parului de la Bottega Verde. Este un produs natural conceput pe baza unei retete chinezesti cu diferite plante (urzica, capsicum, papadie si extrat de cinchona si vitamin), care contracareaza cadearea firului de par. Eu l-am incercat si am foarte multumita, il folosesc de 8 luni! In plus, am primit cadou la ultima comanda un sapun solid care miroase foarte bine, iar la comenzile mai mari de 99 de lei, transportul este gratis.
  •  
    • 27 mesaje
    13 Nov 2017, 11:31
    0 0
    De produsele halier ce parere aveti? A folosit cineva?
  •  
    • 170 mesaje
    11 Dec 2017, 10:29
    0 0
    Si eu am avut probleme cu parul, dar am gasit aici un tratament ce m-a ajutat sa scap de probleme: https://www.beautyoneshop.ro/tratament-profesional-260
  •  
    • 34 mesaje
    17 Mai 2018, 15:02
    0 1
    Eu am folosit samponul impotriva caderii parului si lotiunile pentru regenerare si impotriva caderii parului de la Regivero, pentru mine au fost bune ( e un pachet de tratament) Sincer sunt multumita ca parul meu si-a revenit foarte mult plus nu mai imi cade parul asa de mult; imi cad cateva fire care este normal sa cada. Eu zic ca merita sa incercati, mai ales ca daca nu functioneaza returzeaza banii...cel putin asa zic ei.

  •  
    • 2 mesaje
    11 Iun 2018, 17:18
    3 0
    Te sfatuiesc sa incerci si extensiile de par natural. Iti recomand sa incerci cu incredere produsele de aici https://www.extensiiparnatural.net/.
  •  
    • 31 mesaje
    20 Aug 2018, 14:46
    0 0
    marcon said:De produsele halier ce parere aveti? A folosit cineva?

    Ajuta si la indesirea parului sau e doar anticadere?\\



     

  •  
    • 23 mesaje
    3 Oct 2018, 14:44
    0 0
    Folosirea de metode alternative, de produse bogate in vitamine si minerale poate sa fie de un real folos.