INITIERE

  •  
    • 2 mesaje
    19 Mar 2011, 06:50
    0 0

    Toate's vechi si .... totusi :

     

    Doi tineri in prima noapte dupa nunta :

    Ea:iubitule,stii ca esti primul baiat cu care am iesit,stii ca tu mai invatat sa sarut ...,ce mai ,iti spun drept,eu nu mai m-am f**** pana acum.

    El:draga mea te inteleg,o sa fiu atent,o sa am grija,dar ca sa nu te gandesti la durere si sa-ti fie mai usor,in timp ce eu fac treaba tu sa spui lunile anului.

    Se dezbraca tinereii,se dezmiarda,se saruta,el trece la treaba,ea incepe:

    ia nu  nu  nu  nuuu arie,febru a  a  a   a rie,maaaartiiieeee,aaaaapriiiiliieeee,maaaaiii,maaaiiii,  

    mai,iuuuniiieee,iuuuliiieee,auuuguust,seeepteeembriiiee,ooo ooo ooo octombriiiee,

    noiiiiieeembriiieeee,deee deee deee .... de ce ai scos-o tampitule?   

     

    ............................................

    O tanara dupa nunta isi intreaba mama cum sa faca cu barbasu' deoarece ea nu are experienta.Maicasa ii spune: Fata mamii cand va bagati in pat si el vrea sa te f***,tu sa pui o moneda de 5 bani pe umarul stang,ridici din umar si zici 5bani,ridici si zici 5bani si tot asa.   

    Trece noaptea omul la treaba,nevasta-sa dadea din umarul stang si zicea:5bani,5bani,5bani.

    Nemultumit ,el renunta. Ea se duce la maicasa si-i spune ca nu a fost bine,barbasu' e suparat.

    Maicasa ii zice sa puna si pe umarul drept o moneda de zece bani si sa ridice si din umarul drept si sa zica 10bani.

    Noaptea se pune omul la treaba,ea incepe:5bani,10bani,5bani,10bani.El mai nemultumit,ffff suparat o lasa si se duce la carciuma.Dimineata ea se duce inapoi la maicasa si-i povesteste toata treaba.Maicasa o linisteste si-i spune ca diseara sa-si puna pe buric 1leu,sa ridice din buric si sa zica 1leu.

    Vine seara barbasu' de la munca,avea si el chef ca tot omu' si-si zice :daca nici in seara asta nu face treaba,maine ma duc la curve.Se pune pe treaba si ea incepe:5bani,10bani,leuu;   5bani, 10bani,leuu; la care el foarte multumit ii zice :dai cu leuu ,dai cu leuu...

    .............................................

    El si ea ,foarte tineri,se casatoresc,nici unu' nu avea experienta,se dezbracau,se mangaiau, se sarutau....si atat.Amandoi isi dadeau seama ca nu e bine,mai trebuie sa faca ceva,dar nu stiau ce,asa ca el lasa rusinea deoparte si se duce la medic,ii poveste despre dragostea lor neimplinita si ca nu stie ce sa faca.Doctorul isi da seama despre ce este vorba,dar ii era rusine sa-i spuna de-a dreptul "f***-o ma",asa ca se plimba ganditor prin cabinet.Cand se uita pe geam, deoadata se lumineaza:vede in sant un caine cu o catea care se cotaiau,il cheama pe tanar la fereastra si-i spune:

    Uite asa sa faci si tu,ca cainii aia.

    Dupa doua zile vine tipul la doctor si-i spune: Dom'doctor ce bine e ,dar ce m-am chinuit pana am dus-o in sant !!!