VARICE

  •  
    • 6 mesaje
    18 Mar 2011, 08:28
    38 27

    A FOLOSIT CINEVA LIVARIZ SPRAY SI CREMA PT.VARICE?ARE VREUN EFECT?AS VREA SA-MI CUMPAR DAR MI-E FRICA SA NU DAU BANII DEGEABA.VA ROG SA-MI RASPUNDA CINEVA!!!!!!!MULTUMESC!!!!!

  •  
    • 102 mesaje
    18 Mar 2011, 10:45
    5 7
    mai, eu cred ca e un spray ca un fond de ten care acopera doar varicele. Insa nu cunosc pe nimeni care sa foloseasca, poate functioneaza.
  •  
    • 5 mesaje
    30 Mar 2011, 01:04
    16 10
    l-am folosit eu, dar e o prostie. In schimb, am descoperit o noua clinica specializata doar pe varice si hemoroizi cu niste doctori exceptionali din Franta. In 2 sedinte de scleroterapie am scapat de varice. Acum port temporar o pereche de ciorapi Thuasne si ma simt senzational dupa interventie. Iti recomand sa cauti mai multe detalii pe pagina clinicii www.vascularte.ro
  •  
    • 1030 mesaje
    30 Mar 2011, 18:52
    3 8
    marysss said:
    l-am folosit eu, dar e o prostie. In schimb, am descoperit o noua clinica specializata doar pe varice si hemoroizi cu niste doctori exceptionali din Franta. In 2 sedinte de scleroterapie am scapat de varice. Acum port temporar o pereche de ciorapi Thuasne si ma simt senzational dupa interventie. Iti recomand sa cauti mai multe detalii pe pagina clinicii www.vascularte.ro

     

    Livariz e bun doar pt relaxarea picioarelor,ti le racoreste..in nici un caz nu-ti trec varicele de la el,plus ca e ff scump,pt ce face el..deci nu-si merita banii..

  •  
    • 6 mesaje
    30 Mar 2011, 22:51
    6 4
    Multumesc mult de tot pt informatie.Nu mai credeam ca-mi v-a raspunde cineva.Inca odata mii de multumiri!!!Sanatate!!!
  •  
    • 6 mesaje
    30 Mar 2011, 22:52
    3 5
    Am uitata sa te-ntreb,cam cat costa?
  •  
    • 1030 mesaje
    30 Mar 2011, 23:28
    2 0
    Cu placere..costa cam 200 ron..
  •  
    • 6 mesaje
    3 Apr 2011, 14:10
    1 3
    Mai mult decat bine.Dupa Paste imi fac programare!!!Am vazut sytul.Inca o data multumesc.!!!
  •  
    • 1030 mesaje
    3 Apr 2011, 15:44
    4 4
    Stai putin..tu ai intrebat cat costa Livariz sau cat costa sa- ti faci scleroterapie?Cred cas-a produs o confuzie...deci,scleroterapia varicelor costa in functie de clinica..o sedinta costa minim 50 euro,si poate sa ajunga si la 200 euro..la vascul arte nu stiu cat costa,dar cred ca este destul de piperat,pt ca si interventia majora costa 1000 euro pe un picior..dar poti suna si intreba inainte..
  •  
    • 5 mesaje
    8 Apr 2011, 12:24
    8 5

    Pe mine m-a costat 2400 RON, dar mi-au facut o combinatie de injectii cu substanta sclerozanta si spuma ca sa ma repare. Si am fost de 2 ori...nu m-a durut deloc si vedeam cum dispar varicele in timp ce imi faceau interventia. In trecut am fost la Sanador si la varicoline, care tot aceleasi preturile practica...dar interventiile facute de ei nu au avut nici un efect asupra mea. Conteaza si mana profesionistului icare iti face interventia...asta ca sa nu ajungem la operatie...ca atunci chiar ca ne va costa putin mai mult. Dar decat sa fiu tratata de vreun arabete in conditii insalubre, sau in sistemul de stat, mai bine platesti putin mai mult si esti tratat ca un pacient adevarat din vest..

  •  
    • 1030 mesaje
    8 Apr 2011, 14:57
    8 7

    Daca ti-au facut injectiile pe venele safene,cele care pleca de sus inghinal si care se termina la laba piciorului,(sub control ecografic)merita banii,dar pt cele izolate sparte sau cele mai maricele un pic, suma este mai mica pe sedinta,si mergi de mai multe ori(eu am facut injectii pt cele micute si cu 150 ron sedinta)..si am facut scleroterapie si pe venele mari si am dat 1000 de euro pe ambele picioare..


    Acest mesaj a fost editat de către eueu09: 8 Apr 2011, 15:02
  •  
    • 14 mesaje
    13 Apr 2011, 13:29
    9 9
    Eu le-am rezolvat pe cele mici, si capilarele sparte cu laerul la clinica dr Bratu, la Brol. Mi le-a facut dermatologul lor, dr Liviu Olariu. Rezultatul s-a vazut imediat si am fost foarte multumita.
  •  
    • 5188 mesaje
    5 Mai 2011, 17:55
    5 4

    buna. am fost si eu la un consult la vascularte. aveti idee cat costa ciorapii si de unde se pot procura mai avantajos? voi cu ce doctori ati avut interventia?

    se pare ca nu voi scapa fara de la prima sarcina a aparut ca o pata rosiatica si e din ce in ce mai dureroasa

    asa ca: curaj gaina ca te tai!


    Acest mesaj a fost editat de către congo: 5 Mai 2011, 17:55
  •  
    • 1030 mesaje
    6 Mai 2011, 18:25
    5 4
    Chiar acolo au ciorapi, sunt frantuzesti..daca ti se par cam scumpi,poti merge in farmacii,dar sa stii ca nu o sa gasesti nicaieri ieftini,asta este pretul lor,intre 60 si 1 suta si ceva de ron,depinde de gradul de strangere si model..si vezi ca d-ul dr Toni Feodor,opereaza si la CMDTA de pe str Washington,prin radiofrecventa,mult mai ieftin si mai este un dr Cristian Zamfir,care face prin incizii mici..
  •  
    • 5188 mesaje
    7 Mai 2011, 12:02
    2 6

    multumesc, eu, de informatii. la vascularte erau 240 de roni ciorapii, mi s-a parut mult.

     

    sa vad ce fac cu interventia, mi-e si frica, dar piciorul ma doare din ce in ce mai tare, trebuie sa prin curaj.

     

    pupi

  •  
    • 1030 mesaje
    7 Mai 2011, 12:59
    3 3

    Da intr-adevar sunt ff scumpi..dar si interventiile sunt ff scumpe,probabil clinica privata de fite,si cu doctori francezi..dar pana la urma ii gasesti si prin farmacii sau mai este un magazin special pe Stefan cel Mare,Tonus Elast,incearca acolo..pana la urma unde te operezi la VasculArte?Si prin ce metoda?


    Acest mesaj a fost editat de către eueu09: 7 Mai 2011, 13:02
  •  
    • 5188 mesaje
    9 Mai 2011, 18:13
    2 2

    nu cred ca ma operez la vascularte ca e f mult la ei. mai incerc si alte variante.

     

    as vrea prin radio-frecventa. deocamdata mai studiez problema, de aia v-am intrebat si pe voi. sper sa iau o  decizie corecta si sa scap repede.

  •  
    • 1 mesaje
    12 Sep 2011, 00:05
    8 17

     

    M-am programat la operatie  de varice  la clinica Proestetica la dr Jianu. As dori sa aflu de la cineva care s-a operat deja cum a decurs interventia? ce fel de anestezie a avut? Eu vreau sa aleg laserul si anestezia locala cu sedare. Stie cineva daca-s suportabile si eficiente? Va multumesc mult! Alice

  •  
    • 1 mesaje
    3 Sep 2012, 11:36
    10 6
    Buna fetelor! am folosit produsul livariz pentru ca aveam probeleme cu picioarele dupa o zi de munca, adica o zi de stat in picioare ( lucrez in comert). Seara era un chin pentru mine: durere, picioare umflate si, bineinteles inceput de varice. Am simtit diferenta dupa aproape 8 zile si in 3 saptamani eram alt om, fara dureri, fara picioare cat casa, fara vreo urma de varice! excelent produsul!
  •  
    • 32 mesaje
    3 Sep 2012, 14:35
    14 7
    Aflati cum puteti trata varicele in mod natural si cu produse naturale!
    http://www.terapii-naturiste.com/remedii_naturiste/varice.htm